Uroczysta gala wręczenia Złotych Globów - najważniejszych po Oscarach nagród amerykańskiego przemysłu filmowego - została w tym roku odwołana z powodu strajku scenarzystów w Hollywood - powiadomili w poniedziałek organizatorzy w Los Angeles.

Czy Neapol zostanie posprzątany przez armię? W niedzielę żołnierze porządkowali okolice szkół, by mogły do nich wrócić uczniowie. Teraz włoski minister ochrony środowiska Alfonso Pecoraro Scanio chce żeby wojsko zostało w Neapolu - i posprzątało całe miasto.

Zarówno lokalne władze samorządowe, jak i rząd Szkocji muszą zrobić więcej, by wesprzeć imigrantów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, którzy często są wyzyskiwani i nie mają równego dostępu do służb publicznych - wynika z raportu grupy badawczej SWAN.

Najważniejszy dokument potrzebny do beatyfikacji Jana Pawła II powstanie do końca roku - zapowiada biuro postulatora procesu beatyfikacyjnego. Mowa o positio, do którego materiały zbiera się nawet 15 lat. Według planu, w przypadku papieża Polaka, może to zająć jedynie półtora roku.

Przegrany kandydat kenijskiej opozycji na prezydenta chce, by jego zwolennicy "wyrzekli się przemocy". Oświadczenie Raili Odingi być może powstrzyma rozlew krwi w Kenii. Według danych opozycji w zamieszkach zginęło już blisko 1000 osób.

- Zaraz was zaatakuję, za kilka minut zostaniecie wysadzeni - taką wiadomość trzem okrętom marynarki wojennej USA przesłało w niedzielę pięć kutrów irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Do zdarzenia doszło w ostatni weekend w cieśninie Ormuz - potwierdziły w poniedziałek źródła w Pentagonie.

Szalejąca burza śnieżna nie przeszkodziła francuskim żołnierzom i mieszkańcom afgańskiej wioski świętować otwarcie nowego mostu. Uroczystość miała miejsca w dystrykcie Farza w stołecznej prowincji Kabul.

- I pomyśleć, że chcieliśmy, żeby kardynał Tettamanzi został papieżem - oburzał się Francesco Cossiga po tym, co zobaczył na uroczystościach z okazji święta Objawienia Pańskiego w Mediolanie.

Senator z Illinois Barack Obama wciąż przed senator z Nowego Jorku Hillary Clinton. Według najnowszego sondażu, w przeddzień prawyborów w New Hampshire, na Obamę zamierza głosować 41 proc. wyborców, zaś na Clinton - 13 proc. mniej (28 proc.).

ponad dziewięć ton kokainy przejęto w porcie w Lizbonie - podała portugalska policja. Funkcjonariusze zarekwirowali również znaczące sumy pieniędzy, samochody i komputery.

W mieście Ichneon w Korei Południowej spłonął magazyn mrożonek. 27 osób zginęło, a 16 zostało uznanych za zaginione.

Dwie osoby utonęły, a cztery uznano za zaginione po tym, jak w nocy z niedzieli na poniedziałek około 80 kilometrów od wybrzeży Kornwalii zatonął francuski kuter rybacki - poinformowała brytyjska straż wybrzeża.

W całej Rosji we wszystkich świątyniach prawosławnych odbywały się uroczyste liturgie bożonarodzeniowe. W moskiewskiej katedrze Chrystusa Zbawiciela liturgii nocnej przewodniczył patriarcha Aleksy II. W Wielkim Ustiugu modlił się prezydent Władimir Putin.

W Gruzji rozpoczęły się prawosławne święta Bożego Narodzenia. W uroczystej liturgii w Katedrze Trójcy Św. w Tibilisi udział wzięli rywale do fotela prezydenckiego, Michail Saakaszwili i lider opozycji Lewan Gaczecziładze.

14 osób zginęło, a 25 zostało rannych w północno-wschodniej części Bagdadu w podwójnym zamachu samobójczym - poinformowało irackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Na przedmieściach Neapolu doszło w poniedziałek do ponownych starć między policją a manifestantami, blokującymi drogę do wysypiska śmieci w dzielnicy Pianura.

Nawałnice śnieżne oraz deszczowe, które nawiedziły w weekend Stany Zjednoczone, przyczyniły się do śmierci co najmniej pięciu osób, wywołały powódź w Nevadzie oraz odcięły dostawy elektryczności do tysięcy domów w Kalifornii.

Niespodzianki nie było - dotychczasowy prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zapewnił sobie reelekcję, zdobywając, według danych Centralnej Komisji Wyborczej 52,8 proc. głosów. Opozycja kwestionuje zwycięstwo. Na ulicach Tbilisi swoje niezadowolenia manifestowało kilka tysięcy jej zwolenników. Opozycjoniści zapowiadają kolejne demonstracje.