Co najmniej 12 tureckich żołnierzy zostało zabitych, a 17 rannych w zasadzce kurdyjskich rebeliantów po tureckiej stronie granicy z Irakiem. Zdarzenie może przesądzić o rozpoczęciu ewentualnej akcji armii tureckiej na terenie irackiego Kurdystanu. W walkach zginęło też 32 Kurdów.

Rudy Giuliani zdobył jedynie 2-procentowe poparcie na sobotniej konwencji Partii Republikańskiej w Orlando na Florydzie. Chrześcijańscy konserwatyści wyraźnie dali mu do zrozumienia, że nie chcą go widzieć w roli prezydenta USA.

Roczne dziecko wyrzucone z domu przez trąbę powietrzną uniknęło śmierci. Wszystko wydarzyło się w Milling Township w amerykańskim stanie Michigan.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel otworzyła wczoraj nowy most, łączący wyspę Rugię z wybrzeżem Bałtyku. Konstrukcja, licząca wraz z dojazdami 4 kilometry, kosztowała 125 milionów euro.

We wtorek o 17.38 polskiego czasu wystartuje prom Discovery i poleci z modułem łącznikowym, który zostawi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Wybory dzisiaj odbywają sie nie tylko w Polsce. Szwajcarzy podobnie jak my wybierają parlament, w Słowenii trwają wybory prezydenckie, a w Kirgistanie - referendum w sprawie zmian w konstytucji.

Wiceprezydent Chin Zeng Qinghong stracił swe stanowisko w Komitecie Centralnym Komunistycznej Partii Chin - poinformowała chińska agencja Xinhua. Oświadczenie to może być traktowane jako zapowiedź wymiany pokoleniowej na szczytach tamtejszych władz.

W USA i w Kanadzie zakończyło się głosowanie w wyborach do polskiego Sejmu i Senatu. Miały rekordową frekwencję - czasami, aby oddać głos trzeba było stać w kolejce.

Ulewne deszcze trwające od wielu dni w Kolumbii doprowadziły do wystąpienia z brzegów rzek na północy kraju i spowodowały powódź na znacznym obszarze. 70 tysięcy osób zostało poszkodowanych. Co najmniej 3 osoby, w tym dwoje dzieci zginęły.

Policja kanadyjska prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci sześciu nieznanych osób w apartamencie na 15 piętrze wieżowca pod Vancouver, na wybrzeżu Pacyfiku. Nieznane są przyczyny śmierci ani tożsamość denatów.

Około 80 czeskich burmistrzów i około 100 pacyfistów i działaczy lewicowych z 16 krajów wzięło udział w sobotę w Brzeznicach pod Pragą w konferencji przeciwników zainstalowania elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Czechach i Polsce.

Specjaliści od zmian klimatu twierdzą, że na zbliżającym się międzynarodowym szczycie na Bali musi dojść do przełomu, inaczej będziemy w "dużych opałach".

Amerykańscy żołnierze odkryli w Iraku jeden z największych nielegalnych magazynów broni. W kryjówce znajdowało się 19 ton materiałów wybuchowych.

Czterech dowódców sił powietrznych USA zostało pozbawionych funkcji po tym, jak bombowiec B-52 w wyniku pomyłki odbył lot nad Stanami Zjednoczonymi z głowicami jądrowymi na pokładzie.

Władze wojskowe poinformowały, że zniosły godzinę policyjną i zakaz zgromadzeń wprowadzone po wrześniowych, prodemokratycznych protestach. Decyzję obwieszczono przez megafony w stolicy kraju, Rangunie.

18 milionów euro długów zostawił swoim spadkobiercom Luciano Pavarotti. Choć wartość fortuny po zmarłym śpiewaku szacuje się na 30 do 200 mln euro, to nie ma chętnych do spłaty zaległości.

Prof. Dumbledore jest gejem - ujawnia to sama autorka powieści Joanne K.Rowling. Prof. Dumbledore to dyrektor szkoły magii w Hogwart - jedna z głównych postaci serii książek o Harrym Potterze.