Belgijski uciekinier, zwany również "Królem zbiegów", został złapany w Holandii. Schwytano go krótko po tym, jak... napadł na salon motocyklowy w Hadze.

Co najmniej 50 talibów zginęło, a 250 jest w okrążeniu, po tym jak wojska rządu i międzynarodowej koalicji przystąpiły do kontrofensywy na południu Afganistanu. Z terenów walk masowo uciekają cywile.

Birmańska junta zmusza do służby w wojsku nawet dziesięcioletnie dzieci - donosi raport Human Rights Watch. Junta stara się w ten sposób uzupełnić trapionej przez dezercje armii.

Spłonęło 21 domów, ogień objął 15 tysięcy hektarów a wszystko przez... małego chłopca. Według ostatnich ustaleń to bawiący się zapałkami chłopiec wywołał jeden z tragicznych pożarów, jakie trawiły ostatnio rejon Los Angeles.

Buddyjscy mnisi wyszli na birmańskie ulice po raz pierwszy od wrześniowej fali protestów, spacyfikowanych przez policję. Przez godzinę maszerowali przez miasto Pakokku na północy kraju.

- Moja adoptowana córka ma teraz żonę. Jestem zawiedziony - zwierzył się zdumionemu narodowi kambodżański premier i zerwał z córką kontakty. Jednocześnie zaapelował do obywateli o... niedyskryminowanie homoseksualistów.

- To zamach terrorystyczny - tak rosyjskie władze określiły przyczynę eksplozji autobusu w mieście Togliatti, w obwodu samarskim. Zginęło w niej osiem osób, a 56 zostało rannych.

Dziś Halloween, czyli amerykańska odmiana Wszystkich Świętych, wywodzące się ze starożytno-celtyckich oraz pogańskich tradycji. To czas duchów, strachów i horrorów wszelkiej maści.

Pensja francuskiego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego, niespełna sześć miesięcy po jego nominacji, została we wtorek potrojona na mocy decyzji parlamentu. Francuscy deputowani postanowili podnieść prezydenckie miesięczne uposażenie z 6 000 do 19 331 euro netto, zrównując je tym samym z pensją premiera Francoisa Fillona.

Podczas rozkładania nowego panelu baterii słonecznych Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) został on naderwany. Operacja została wstrzymana. To zdarzenie postawiło pod znakiem zapytania dalszą rozbudowę kompleksu orbitalnego.

Minister spraw zagranicznych Kuby Felipe Perez Roque rozwiał oczekiwania tych, którzy spodziewają się zmian na Kubie po śmierci Fidela Castro i zapowiedział "więcej rewolucji i więcej socjalizmu".

- Jedna osoba zginęła, a 42 osoby zostały ranne, w tym kilkanaście poważnie, w wybuchu gazu w Bondy pod Paryżem - poinformowały francuskie służby ratownicze.

81-letnia pisarka Harper Lee otrzyma jedno z najwyższych cywilnych odznaczeń w Stanach Zjednoczonych - Medal Wolności - za wybitny wkład w amerykańską literaturę. Medal zostanie wręczony 5 listopada w Waszyngtonie.

Bieganie na czworaka w obroży, picie piwa oraz uryny z misek dla psów, porażanie prądem - takich praktyk mieli się dopuszczać wobec podwładnych pijani instruktorzy w policyjnej szkole tresury psów. "Kotom" sugerowali, że nie są godni spania w salach, które kiedyś zajmowało SS.

Zdobywczyni Nagrody Pulitzera Anne Applebaum skrytykowała zwyczaj zmuszania żon kandydatów na prezydenta USA do publicznego odgrywania roli wiernych partnerek życiowych i aktywnego wspierania mężów w ich politycznych karierach.

Wulkan Anak Krakatau ("Dziecko Krakatau"), jeden z ponad 150 aktywnych wulkanów w Indonezji, wyrzuca z siebie popiół i dym. Już kilka dni temu przyglądali mu się z uwagą wulkanolodzy.

Od kilku dni hakerzy z Euroazjatyckiego Związku Młodzieży (EZM) atakują stronę internetową prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki. To reakcja na "podpalenie sztabu EZM w Moskwie oraz na atak hakerski na oficjalną stronę EZM" - czytamy w oświadczeniu przestępców.

Biały Dom zapewnił, że nie dojdzie do rychłego ataku na Iran. - Ludzie nie mają żadnych powodów, by przypuszczać, że prezydent [George W. Bush] lada moment zaatakuje Iran. To powinno być jasne - powiedziała rzeczniczka Białego Domu.