Według Władimira Putina obecne relacje w stosunkach rosyjsko-brytyjskich to "minikryzys" zostanie szybko zażegnany i nie będzie miał wpływu na dalsze relacje pomiędzy tymi dwoma krajami.

Ogień niszczy plantacje oliwne i inne uprawy. 80 km na południe od Aten rozległe pożary lasów zmusiły do ewakuacji mieszkańców pobliskich domów i dzieci z letniego obozu. Walkę z żywiołem utrudnia silny wiatr.

Francuski kurort Abondance nie przyciągnął tej zimy turystów. Nie dało się jeździć na nartach, bo zbocza zamiast białym puchem pokryte były błotnistą breją. A wszystko przez globalne ocieplenie.

Zapowiedź wydalenia z Rosji czterech dyplomatów brytyjskich jest "kompletnie nieuzasadniona" - oświadczył szef brytyjskiej dyplomacji David Miliband. To reakcja na ostre stanowisko Rosji w sporze dyplomatycznym obu krajów.

Brytyjska minister, która nadzoruje najnowszy projekt ministerstwa zaostrzający kary za posiadanie i handel narkotykami przyznała się, że kilka razy paliła "jointy". Zastrzega, że to tylko błędy młodości, a palenie trawki nie było przyjemne.

Dwaj amerykańscy żołnierze zostali formalnie oskarżeni o morderstwo z premedytacją. Oficer dowodzący oddziałem, w którym służyli, został pozbawiony funkcji - poinformowało dowództwo wojsk USA w Bagdadzie.

Dwaj zatrudnieni w Afganistanie przez ONZ Niemcy zostali porwani - poinformował gubernator prowincji Ghazni Miradżuddin Pattan. Razem z Niemcami uprowadzono pięciu Afgańczyków.

W dwóch niemal jednoczesnych zamachach w Pakistanie zginęły co najmniej 33 osoby. Pierwsza bomba wybuchła na posterunku policji, druga na targowisku.

Pod gruzami zawalonego w Bombaju budynku zginęły 22 osoby, a dziesięć zostało poważnie rannych. W gruzowisku mogą znajdować się jeszcze ludzie.

Złapany przez Amerykanów Abu Szahid jest według nich łącznikiem Osamy ben Ladena z al Kaidą w Iraku. Waszyngton twierdzi, że schwytany zdradza tajemnice organizacji - pisze "Gazeta Wyborcza".

W centrum nowojorskiego Manhattanu doszło w czwartek tuż po północy czasu polskiego do wybuchu. Najprawdopodobniej eksplodował przewód ciepłowniczy. Zginęła jedna osoba. Wykluczono próbę zamachu terrorystycznego.

Lista zabitych w największej w historii Brazylii katastrofie samolotu została odczytana rodzinom zgromadzonym na lotnisku w Sao Paulo. ze zwęglonej maszyny wydobyto czarną skrzynkę. Opozycja domaga się głowy odpowiedzialnego za lotnictwo ministra obrony.

Na 89 urodzinach byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli zjawili się nie tylko ludzie walczący o poszanowanie praw człowieka, ale również i wielcy sportowcy.

Badania opinii publicznej po dwóch latach rządzenia są korzystne dla niemieckiej kanclerz. Angela Merkel jest chwalona za politykę zagraniczną i wyniki w gospodarce.

Szeroka na 1,5 km zimna rzeka nie zniechęciła ponad 800 małych Koreańczyków z południa, którzy dali w ten sposób wyraz swojej nadziei na zjednoczenie półwyspu.

Do poradni zgłaszają się ludzie skarżący się na objawy zatrucia. Po badaniach okazuje się, że jest to reakcja psychiczna - podaje ukraiński resort zdrowia. Prokuratura na razie nie wyklucza "udziału osób postronnych".