Trzeci dzień płonie ropociąg w tureckim mieście Erzincan na wschodzie kraju. Producenci paliw liczą straty i zapowiadają podwyżki cen paliw. Do podpalenia rurociągu przyznali się separatyści walczący o niepodległość Kurdystanu.

Do Osetii Południowej, gdzie na nowo rozgorzały walki z siłami gruzińskimi, zmierzają ochotnicy z Rosji i Abchazji, by wspomóc separatystów. Natomiast Rosjanie stawiają w stan pełnej gotowości swoje oddziały, które jako siły pokojowe Wspólnoty Niepodległych Państw stacjonują w tym rejonie.

Stany Zjednoczone wezwały Rosję do wywarcia nacisku na władze separatystycznej Osetii Południowej, aby wstrzymały walki z siłami gruzińskimi.

Na pięć i pół roku więzienia skazał amerykański sąd wojskowy w Guantanamo Salima Hamdana, byłego kierowcę i ochroniarza Osamy bin Ladena. Tak niski wyrok zaskoczył obserwatorów - spodziewano się nawet kary dożywotniego więzienia, a prokurator żądał 30 lat.

Grupa archeologów odkryła w Bułgarii liczący sobie 1900 lat rydwan. Pojazd zachowany w bardzo dobrym stanie znajdował się w grobowcu bogatego urzędnika.

Ze zdwojoną siłą wybuchły walki między armia gruzińską a osetyjskimi separatystami. Tuż po tym, jak gruzińskie władze zdementowały informację, że porozumiały się z separatystyczną republiką w sprawie zawieszenia broni. - Żadne porozumienie w sprawie zawieszenia broni nie zostało osiągnięte, ponieważ nie mamy żadnego kontaktu z separatystami - oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Gruzji Aleksander Lomaja w rozmowie z agencją AFP.

Przez dwa lata z USS Houston wyciekała skażona radioaktywnie woda. W tym czasie amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym patrolował wody Pacyfiku, zatrzymując się m.in. w portach Japonii.

Ujgurscy separatyści grożą zamachami terrorystycznymi w czasie igrzysk olimpijskich. Islamska Partia Turkiestanu zamieściła w internecie nagranie wideo, ukazujące płonące olimpijskiego logo i eksplozję olimpijskiego obiektu - poinformowała w czwartek amerykańska agencja IntelCenter.

Jako jeden z ostatnich Dawida Mizka widział fotoreporter brytyjskiej gazety “The Sun”. Zrobił mu zdjęcie podczas meczu mistrzostw Europy Polska – Niemcy 8 czerwca. Wieczorem tego samego dnia Polak wyszedł z domu i nikt go już więcej nie widział.

Micheil Saakaszwili zaproponował separatystycznej Osetii Południowej natychmiastowe zawieszenie broni. - Oferuję wam natychmiastowe zawieszenie ognia i rozpoczęcie rozmów - powiedział gruziński prezydent w telewizyjnym wystąpieniu. W ostatnich dniach na osetyjsko-gruzińskim pograniczu dochodzi do regularnych walk.

Podczas gdy część Europy wciąż próbuje uporać się ze skutkami powodzi, na Cyprze panuje największa od dziesięcioleci susza. Sytuacja jest tak trudna, że władze zaostrzyły ograniczenia w dostępie do wody pitnej.

Dwunastoletnia dziewczynka zginęła, a jej koleżanka została poważnie ranna, po tym jak złamane przez wichurę konary zwaliły się na obozowisko w środkowej Francji - poinformowały władze departamentu Cher.

Władze francuskiej stolicy wydały komunikat, w którym zakazały wszelkich zgromadzeń wokół ambasady i konsulatu Chin od godziny 7 w czwartek do północy w piątek.

Poszukiwany za zbrodnię ludobójstwa Ratko Mladić, którego rychłe schwytanie zapowiada serbska prasa, prędzej pozbawi się życia niż podda siłom rządowym - powiedział gazecie "Press" jego bratanek, Goran. Mladić to przedostatni lider z listy poszukiwanych przez haski trybunał.

Miał być raport, jest zaledwie skromna notatka - z szumnych zapowiedzi rządu o publikacji dokumentu na temat stanu zdrowia Donalda Tuska urodziło się zaledwie kilka zdań. Prezydent Lech Kaczyński zarzeka się, że o swoim zdrowiu nie powie nic. A jak to wygląda w innych krajach?

Zaginiona 4-letnia Madeleine McCann została porwana na zamówienie międzynarodowej szejki pedofilskiej. Takie rewelacje przekazał londyńskiej policji anonimowy informator, a poinformowały o tym w czwartek media.

Rządząca Pakistanem koalicja chce usunąć z urzędu prezydenta Perveza Musharrafa. Wszystko przez usunięcie przez niego w ubiegłym roku sędziów sądu najwyższego.

Już 22 nastolatków zostało w tym roku zamordowanych na ulicach Londynu. Ostatnia ofiara zginęła zastrzelona w sklepie spożywczym o południowo-wschodniej dzielnicy miasta.