Hillary Clinton oficjalnie zakończyła walkę o nominację Partii Demokratycznej w wyścigu do Białego Domu. Nowojorska senator udzieliła pełnego poparcia swojemu dotychczasowemu rywalowi Barackowi Obamie.

-Złudzeniem okazały się wyobrażenia, że jeden kraj - nawet najpotężniejszy - może podjąć się roli globalnego rządu - oświadczył Dimitrij Miedwiedew. Prezydent Rosji podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu wystąpił z ostrą krytyką USA. -To one odpowiadają za finansowy kryzys na świecie - stwierdził.

Mieszkańcy Madrytu przecierali w sobotę oczy ze zdziwienia. Ulicami miasta przejechało kilkuset nagich rowerzystów, apelujących o zwiększenie bezpieczeństwa jazdy podczas jazdy po mieście.

Zaginiony w zeszłą sobotę w Nowej Zelandii Polak nie żyje. Tamtejsze służby ratownicze odnalazły nad ranem jego ciało w kompleksie leśnym Rimutaka, w pobliżu Wellington - podała nowozelandzka telewizja One News.

Setki kobiet demonstrowały w Turcji przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który przywrócił zakaz noszenia chust na uniwersytetach. „Przeklęci ci, co stoją za sędziami!”, „Prawo boże nie może być powstrzymane” – krzyczeli protestujący.

Koniec wyścigu w prawyborach Demokratów w USA, szczyt żywieniowy FAO w Rzymie i rosyjska deklaracja - to najważniejsze tematy, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu w tvn24.pl.

Hillary Clinton zawiesza kampanię i kończy swój wyścig o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Za to Barack Obama i John McCain, którzy nominacje mają już w kieszeni, zastanawiają się nad wyborem swoich zastępców. Czy Obama, który w piątek odbył z Hillary rozmowę w cztery oczy zaproponuje jej to stanowisko?

Przez kilka dni na Kontakt TVN24 przychodziły niepokojące wieści od internautów dotyczące wybuchu w elektrowni na Ukrainie. Władze uspokajały, że nie ma żadnego zagrożenia. Jednak w piątek wieczorem, tydzień po zdarzeniu ukraińskie media poinformowały, że w elektrowni atomowej w Równem rzeczywiście doszło do niegroźnej awarii.

- Jeśli Gruzja sądzi, że wejście do NATO będzie sposobem na rozwiązanie problemu Abchazji i Osetii Południowej, to jest to błąd. Doprowadzi to do nowego rozlewu krwi - uważa szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

Co najmniej 23 ludzi zginęło, a 70 zostało rannych na Sri Lance w dwóch zamachach bombowych na autobusy. Przepełnionymi pojazdami ludzie jechali do pracy.

Unia Europejska "pragnie aktywniej uczestniczyć w rozwiązaniu konfliktu" gruzińsko-abchaskiego, oświadczył szef dyplomacji unijnej Javier Solana po spotkaniu z prezydentem Abchazji, Siergiejem Bagapszem.

Niedzielne wybory do macedońskiego parlamentu muszą zostać powtórzone w aż 93 lokalach wyborczych - zdecydowała Państwowa Komisja Wyborcza Macedonii. Powodem są oszustwa i inne nieprawidłowości w trakcie głosowania.

Rządząca Ukrainą koalicja premier Ukrainy Julii Tymoszenko straciła większość w parlamencie. Z prorządowych ugrupowań odeszło dwóch deputowanych.

Ukraina powinna unikać "jakichkolwiek jednostronnych działań w sprawie rosyjskiej bazy morskiej na Krymie" i rozważyć zasadność swojego marszu do NATO, powiedział rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew.

Szef sztabu Sił Powietrznych USA gen. Michael Moseley i sekretarz ds. lotnictwa w Pentagonie Michael Wynne pożegnali się ze stanowiskami. Sekretarz obrony Robert Gates zarzucił im brak dbałości o bezpieczeństwo arsenału nuklearnego.

Górnolotnymi deklaracjami i zapowiedzią przyznania głodującym zaledwie 6,5 miliarda dolarów zakończył się w Rzymie trzydniowy szczyt Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Włoska prasa nie zostawia na obradujących suchej nitki.

Mimo, że wielu wyborców chętnie widziałoby ją jako wiceprezydenta USA, a ona sama kilka razy wyrażała zainteresowanie fotelem drugiego polityka w państwie, w czwartek ustami swojego rzecznika Hillary Clinton ogłosiła, że nie będzie ubiegać się o wiceprezydenturę. Chyba, że... Obama sam ją o to poprosi.

Kilka miesięcy temu na platformie livejournal.com pewien rosyjski student zamieścił nagranie, na którym nieznani napastnicy podrzynają gardło młodemu mężczyźnie. Rosyjskie władze bardzo szybko uznały, że jest to tylko inscenizacja i nawet nie rozpoczęły poszukiwań sprawców "niby-mordu". Teraz okazuje się, że nie był na niby.

Islamskie chusty dalej zakazane na tureckich uniwersytetach. Trybunał Konstytucyjny tego kraju odrzucił poprawkę parlamentu zezwalającą studentkom na uczestniczenie w zajęciach z zasłoniętymi głowami. - Ta poprawka narusza konstytucyjne zasady świeckości - oświadczyli sędziowie.

Ciemne chmury gromadzą się nad reformującym Unię Europejską Traktatem Lizbońskim. Na kilka dni przed planowanym referendum w Irlandii po raz pierwszy po raz pierwszy górę wzięli jego przeciwnicy - wskazuje sondaż, który w piątek opublikuje "Irish Times".