Duńskie firmy zostały wykluczone przez rząd Libii z wielkich inwestycji o wartości 126 miliardów dolarów. To odwet za publikację karykatur Mahometa w duńskiej prasie.

Po małej awarii w słoweńskiej elektrowni atomowej Krszko nie ma już śladu. Władze siłowni podały, że działa ona już bez zarzutu.

Ośmiu milicjantów i cztery przypadkowe osoby zostały ranne w eksplozji bomby w kawiarni w czeczeńskiej stolicy Groznym. - To akt terrorystyczny - przyznaje rosyjska prokuratura wojskowa.

Protesty Koreańczyków przeciwko decyzji Seulu o wznowieniu importu wołowiny z USA przybrały taką skalę, że rząd gotów jest podać się do dymisji, by zadowolić społeczeństwo.

Skarga krewnych ofiar Katynia na odmowę zrehabilitowanania pomordowanych ponownie trafi przed rosyjski sąd. Moskiewski Sąd Miejski anulował decyzję sądu rejonowego, który odmówił rodzinom rozpatrzenia skargi.

Tysiące wściekłych Boliwijczyków protestowało przed ambasadą USA. Wyszli na ulice po tym, gdy Waszyngton zaoferował azyl byłemu prezydentowi Gonzalo Sanchezowi de Lozadzie, obwinianemu o śmierć 60 osób w protestach sprzed pięciu lat.

Dożywocie za gwałt i usiłowanie gwałtu - na taką karę został skazany Polak w Wielkiej Brytanii. Ofiarami mężczyzny były dwie kobiety w miejscowości Mansfield.

Publiczne radio algierskie zaprzeczyło doniesieniom zachodnich agencji informacyjnych, jakoby dzień po niedzielnym krwawym zamachu, w którym zginęło 13 osób, w Algierii znów wybuchła bomba.

Chińska armia walczy z czasem. Musi wysadzić w powietrze gruz blokujący olbrzymie jezioro, które powstało po trzęsieniu ziemi. Woda zagraża nawet milionowi osób.

Rząd w Sofii próbuje zmienić wizerunek Bułgarii jako skorumpowanego i podejrzewanego o powiązania z mafią państwa. W tym celu zawarł wartą milion euro umowę z międzynarodową firmą public relations.

- Okupanci, którzy wykorzystują swe siły militarne i aparat bezpieczeństwa do ingerowania w sprawy irackie są głównym problemem Iraku - powiedział w Teheranie irackiemu premierowi Nuriemu al-Malikiemu najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei.

Stany Zjednoczone przeznaczyły w 2007 r. na zbrojenia najwyższą sumę od czasów II wojny światowej - 547 mld dol., czyli o 3,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Raport Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) alarmuje, że światowe wydatki na zbrojenia nadal rosną.

Kolorowa i roztańczona demonstracja przeszła przez centrum Rzymu. Tak demonstrowali Romowie w proteście przeciwko dyskryminowaniu swej społeczności. Domagali się także respektowania ich praw do godnego życia.

Ukraińscy ratownicy uratowali kolejnych 21 górników, którzy byli uwięzieni pod ziemią po niedzielnym wybuchu metanu w kopalni "Karol Marks". Wciąż trwają poszukiwania 13 zaginionych.

Pomóżcie znaleźć nowe domy dla moich obywateli - zaapelował do wspólnoty międzynarodowej Anote Tong, prezydent znajdującego się na Pacyfiku państwa Kiribati. Wyspiarskiemu krajowi grozi całkowite pogrążenie się w wodach oceanu.

"Międzynarodowe seminarium na temat wolności mediów w nowoczesnym społeczeństwie demokratycznym" - na taką imprezę zapraszają władze Uzbekistanu, kraju, w którym łamanie praw człowieka jest na porządku dziennym. Organizacje obrońców praw człowieka są oburzone.

Na niedzielnym spacerze zwykle można się zrelaksować i odetchnąć świeżym powietrzem. Ale nie wtedy, kiedy jest to spacer w przestrzeni kosmicznej. Tam atmosfery nie ma a przed wyjściem trzeba założyć gruby skafander. Na szczęście astronautom z promu Discovery te trudności nie przeszkodziły w wykonaniu misji.

Dwie bomby wybuchły w niedzielę w krótkim odstępie czasu na stacji kolejowej w Algierii zabijając co najmniej 12 osób i raniąc kilka innych - podał przedstawiciel miejscowych władz.