Porywacze zwolnili 3-letnią brytyjską dziewczynkę Margaret Hill, która została uprowadzona w ubiegły czwartek w Port Harcourt, na południu Nigerii.

Tysiące Ateńczyków wyszło na ulice w trosce o środowisko naturalne. Gwizdami i buczeniem pod budynkiem parlamentu chcieli skłonić władze, aby te podjęły decyzję o rekultywacji lasów strawionych przez pożary, które ostatnio nawiedziły ten kraj.

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała o odtajnieniu materiałów archiwalnych z czasów masowych represji lat 1920-50. Zajrzeć będą do nich mogli m.in. krewni ofiar.

- Nie jesteśmy mafią - a tak się nas traktuje w Wielkiej Brytanii - to słowa rosyjskiego ambasadora w Londynie. W wywiadzie dla "The Sunday Times" Jurij Fedorow skarży się na rosnącą w Anglii rusofobię.

Na wodach norweskiego jeziora Borrevannet zaginął polski wędkarz. Bezskuteczna akcja ratunkowa, prowadzona w nocy z soboty na niedzielę, opóźniła się z powodu nieznajomości języka przez towarzyszy zaginionego.

Live Earth: 22 godziny grania od brazylijskiej Copacabany po stadion futbolowej drużyny Giants w amerykańskim New Jersey, największe gwiazdy światowej muzyki wołające o pomoc w obliczu zanieczyszczenia naszej planety. Co zostało po imprezie Al'a Gore'a? Góry śmieci.

Pakistańscy komandosi podjęli w niedzielę rano próbę wejścia na teren kompleksu Czerwonego Meczetu w Islamabadzie, od sześciu dni okupowanego przez radykałów islamskich.

Ponad miliard ludzi przed telewizorami i kilkaset tysięcy na koncertach w kilku miastach świata zgromadziło Live Earth - święto muzyki i Ziemi. Hasłem przewodnim było ocieplenie klimatu, a do walki z nim zachęcały ze scen gwiazdy.

Wielki Mur Chiński i Koloseum w Rzymie - między innymi te budowle znalazły się na nowej liście siedmiu cudów świata ogłoszonej w Portugalii. W głosowaniu wzięło udział 100 mln ludzi.

Dwa hotele ewakuowano z powodu wielkiego pożaru lasu, który wybuchł w pobliżu kurortu Bodrum w Turcji. Strażacy walczą z ogniem od sobotniego ranka. Rannych zostało ok. 20 osób.

10 tysięcy mieszkańców południowej części Japonii musiało opuścić swoje domy z powodu ulewnych deszczów, jakie nawiedziły wyspę Kiusiu. Woda wdarła się także do sklepów w większych miastach tego regionu.

Do starć antyfaszystowskich i lewicowych grup z policją ochraniającą legalną demonstrację Narodowo - Demokratycznej Partii Niemiec (NPD) doszło we Frankfurcie.

Co najmniej 180 osób zginęło, a ponad 300 zostało rannych w serii samobójczych zamachów w Iraku. Zamachowcy samobójcy zaatakowali w sobotę nad ranem na północ od Bagdadu - w rejonie miasta Tuz Churmato i w prowincji Dijala.

Uwolniony po prawie czterech miesiącach przetrzymywania przez porywaczy w Strefie Gazy dziennikarz BBC Alan Johnston przybył w sobotę do Londynu, skąd odleciał do Szkocji, by spotkać się z rodzicami i siostrą

Szwajcarski senator Dick Marty przygotował dla Rady Europy raport sugerujący, że w Polsce i Rumunii funkcjonowały tajne więzienia CIA. Zapowiedział jednak, że nawet przed sądem nie ujawni swoich źródeł informacji.

Dwa lata temu tuż przed godz. 9 rano na trzech stacjach londyńskiego metra jednocześnie wybuchły przytwierdzone do ciał terrorystów-samobójców bomby. Godzinę potem czwarta eksplodowała w miejskim autobusie. Zginęły w sumie 52 osoby.

Toksyczne środki, służące m.in. do produkcji płynu zapobiegającego zamarzaniu chłodnic w samochodach zastosowali do produkcji pasty do zębów "Spearmint" chińscy producenci. Pasta trafiła m.in. do szpitali i hoteli.