Trzech rosyjskich żołnierzy zginęło, a pięciu zostało rannych w wyniku wybuchu miny przydrożnej i ostrzału pojazdu opancerzonego w Czeczenii - poinformowały we wtorek miejscowe władze

Według niezależnego raportu instytucji badawczej amerykańskiego Kongresu, każdy miesiąc amerykańskich działań wojennych na Bliskim Wschodzie kosztuje Stany Zjednoczone ponad 12 miliardów dolarów.

Tysiące ludzi na wschodzie Indonezji ewakuowano w związku z groźbą erupcji wulkanu Gamkonora na wyspie Halmahera, należącej do łańcucha Moluków.

Upały trapiące od tygodni zachodnią część Stanów Zjednoczonych dotarły w ciągu ostatniej doby na północny wschód kraju. Burmistrz Nowego Jorku wzywa do oszczędzania energii elektrycznej.

W Chinach stracono wysokiego urzędnika państwowego, skazanego na karę śmierci za przyjmowanie łapówek od firm farmaceutycznych.

W przyszłym miesiącu z Florydy wystartuje rakieta, która wyniesie w kosmos małą kosmiczną sondę. Kiedy w połowie przyszłego roku dotrze ona do powierzchni Marsa, wkopie się w nią i pobierze cenny materiał do badań nad Czerwoną Planetą.

Światowe serwisy internetowe natychmiast podały informację o dymisji Andrzeja Leppera o rozpadzie polskiej koalicji rządzącej. Obszernie cytowana jest jego wypowiedź dla TVN24.

W stolicy Czech tysiące ludzi wzięły udział w kolorowym festynie, który towarzyszył obchodom okrągłej rocznicy powstania jednej z najbardziej znanych budowli Europy.

Trzej polscy żołnierze, którzy w niedzielę zostali ranni w wyniku eksplozji w Afganistanie opuścili już szpital w Kandaharze. Stan czwartego, który pozostał w szpitalu lekarze określają jako dobry.

Spiskowali, by przeprowadzić zamachy terrorystyczne w Londynie w lipcu 2005 r - orzekł sąd w Wielkiej Brytanii.

Flota powietrzna i morska Silvio Berlusconiego warta jest w chwili obecnej 100 mln euro: obliczył włoski dziennik "Corriere della Sera".

Podczas poniedziałkowej gonitwy byków w hiszpańskiej Pampelunie było tylko sześciu rannych, i to lekko. Pomocy ambulatoryjnej udzielono sześciu Hiszpanom i Amerykaninowi, który potłukł sobie łokieć.

Co najmniej 94 osoby zginęły, a 25 uważa się za zaginione na skutek powodzi i osunięć ziemi, spowodowanych przez intensywne opady deszczu w siedmiu prowincjach Chin.

Trzech z czterech rannych wczoraj w Afganistanie polskich żołnierzy wyszło już ze szpitala. Stan czwartego jest stabilny. Wszyscy zostali ranni w niedzielę w wyniku eksplozji miny-pułapki.