Niezależne obchody związane z deklaracją suwerenności Białorusi zapowiada na dziś miejscowa opozycja. Reżim Aleksandra Łukaszenki jest przygotowany - już nasilił represje.

Federalne Biuro Śledcze jest coraz bardziej zaniepokojone aktywnością chińskiego wywiadu - zeznał przed komisją sprawiedliwości Izby Reprezentantów dyrektor FBI Robert Mueller.

6-letni Shambo - byk z Walii usłyszał wyrok śmierci, bo był chory na gruźlicę. Protesty hinduskiej wspólnoty religijnej na nic się zdały - wczoraj pod eskortą policji byk trafił do rzeźni.

Potężna eksplozja wstrząsnęła lotniskiem na Pustyni Mojave w Kalifornii, gdzie odbywają się próby silników rakietowych i pionierskich samolotów kosmicznych. Dwie osoby zginęły, cztery są ciężko ranne.

Pięć osób zostało rannych w pożarze hotelu w centrum Rzymu. Uwięzieni w pokojach goście uciekali przed ogniem skacząc z okien.

Poprzecinane kable wewnątrz komputera, mającego przekazywać dane z wahadłowca na Ziemię wykryła NASA. - To sabotaż - ogłosiła.

Ewakuowano cały budynek waszyngtońskiej siedziby ABC News, bo do stacji trafiła "podejrzana koperta" z białym proszkiem. Okazało się, że to zwykła aspiryna.

Iracka policja zabiła 7 tys. bezpańskich psów, które w poszukiwaniu pożywienia atakowały szpitale w Basrze na południu kraju.

- Tego zagrożenia nie wolno ignorować, kierując się źle pojętym szacunkiem - powiedział ks. Georg Gaenswein, osobisty sekretarz papieża. Uważa on, że napływ emigrantów islamskiego pochodzenia zagraża tożsamości Europy.

Prezentowany jako nowy "dowódca wojskowy" radykalnych talibów afgańskich Mansur Dadullah wezwał w opublikowanym w czwartek wywiadzie do porywania cudzoziemców wszystkich narodowości, by wymuszać w ten sposób zwalnianie więzionych talibańskich bojowników.

Polski rząd zamierza rozpocząć budowę drogi w Dolinie Rospudy na terenach objętych programem Natura 2000. List z tą informacją ma dziś dotrzeć do Brukseli - dowiedziała się TVN24.

Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Rosji wypłacenie pięciorgu Czeczenów - krewnym zabitych z Groznego 163 864 euro tytułem odszkodowania za masakrę popełnioną przez wojsko rosyjskie w lutym 2000 roku.

Szef aparatu logistycznego organizacji separatystów baskijskich ETA Juan Cruz Maiza Artola został zatrzymany w mieście Rodez na południowym zachodzie Francji. W ciągu ostatnich 40 lat w zamachach ETA zginęło ponad 800 osób.

Babur-Hatf VII, najnowsza rakieta pakistańskiej armii przeszła pomyślne próby poligonowe - poinformował sztab armii. Pocisk ma zasięg 700 km.