Centralna Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów parlamentarnych na Ukrainie po obliczeniu 98,26 proc. głosów. Według najnowszych danych pierwsze miejsce nadal zajmuje rządząca Partia Regionów Ukrainy.

Obóz zatrzymań dla nielegalnych emigrantów na greckiej wyspie Samos jest obrazą dla ludzkiej godności - stwierdza po inspekcji UNHCR - agenda Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców.

Jeden z głównych portugalskich śledczych został odsunięty od dochodzenia w sprawie zaginięcia 4-letniej Madeleine McCann. Według medialnych spekulacji dymisja wiąże się z jego krytycznymi uwagami wobec brytyjskiej policji.

Brytyjska policja aresztowała mężczyznę, który próbował przejść strefę kontroli z "podejrzanymi przedmiotami". Wtedy włączył się alarm. Mężczyzna został schwytany.

Co najmniej 6 osób zginęło, a 30 zostało rannych w pożarze akademika Instytutu Zarządzania Państwowego i Korporacyjnego w Moskwie. Z ogniem walczyło 35 jednostek straży pożarnej i dwa smigłowce gaśnicze.

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown zapowiedział, że do końca roku Irak opuści tysiąc brytyjskich żołnierzy. Jeszcze miesiąc temu Londyn zapowiadał, że ich liczba "pozostanie ta sama".

Ubiegający się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich Barack Obama oskarżył Hillary Clinton, że nie ma ona wystarczającego doświadczenia, by zostać prezydentem USA.

Uściski dłoni, poczty sztandarowe i zapewnienia o pokojowych zamiarach - w takiej atmosferze północnokoreański dyktator Kim Dzing Il podjął prezydenta Korei Południowej Ro Mu Hiuna. Koreański szczyt potrwa trzy dni.

Polka była ostatnią klientką szwajcarskiego stowarzyszenia Dignitas, zajmującego się eutanazją. Zniesmaczeni mieszkańcy Zurychu jeszcze tego samego dnia wypędzili stowarzyszenie poza obręb miasta - donosi "Rzeczpospolita".

- Być premierem to dość realny pomysł, choć jeszcze za wcześnie o tym mówić - uznał wczoraj Władimir Putin. Za wcześnie nie było jednak na ogłoszenie startu w grudniowych wyborach parlamentarnych. Według komentatorów, to sprytny sposób utrzymania władzy na lata.

Co najmniej dwunastu afgańskich policjantów zginęło, a piętnastu zostało rannych w zamachu samobójczym w stolicy kraju Kabulu.

Sąd w Los Angeles nakazał w poniedziałek gwieździe muzyki pop Britney Spears przekazanie opieki nad dwojgiem dzieci, 2-letnim Seanem Prestonem i rocznym Jaydenem Jamesem, byłemu mężowi Kevinowi Federline'owi.

Minister spraw zagranicznych Birmy na forum ONZ oskarża "politycznych oportunistów" o zamiar wywołania chaosu w kraju, zaś zagranicę - o próbę wykorzystania tej sytuacji "do swoich celów".

Buddyjscy mnisi zatrzymani podczas demonstracji w Rangunie zostaną przewiezieni do więzień na północy kraju - donosi BBC. W ostatnich dniach rządząca Birmą wojskowa junta aresztowała około 4 tys. tamtejszych duchownych.

Świat potępia wczorajszy atak Sudańskiej Armii Wyzwolenia na żołnierzy Unii Afrykańskiej w Darfurze. Zginęło w nim 20 żołnierzy UA, kilkudziesięciu uznano za zaginionych.