Sarah Palin, republikańska kandydatka na wiceprezydenta USA, jest najprawdopodobniej najpopularniejszą ostatnio bohaterką internetu. Tym razem w sieci zamieszczono film, na którym Palin dostaje błogosławieństwo od kenijskiego pastora, mające chronić ją przed magią.

Rosjanie próbowali werbować Ukraińców, by walczyli przeciwko Gruzinom - poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. W sierpniu Rosjanie oskarżali Ukraińców o walkę w szeregach Gruzinów.

Czołowi politycy europejscy podejrzewają, że amerykańskie tajne służby i wojsko były zamieszane w irlandzką kampanię przeciwko Traktatowi Lizbońskiemu - informuje niemiecki dziennik "Financial Times Deutschland".

- Unia Europejska powinna powiedzieć prawdę o wyborach na Białorusi, bo jeśli uzna wybory niedemokratyczne za demokratyczne, nic się nie zmieni - ocenia były opozycyjny kandydat na prezydenta Aleksander Milinkiewicz, w wywiadzie dla agencji AFP.

Czwartek to wielki dzień dla chińskiej kosmonautyki. Na orbitę poleciała rakieta Shenzhou VII z trzema astronautami - w chińskiej wersji "taikonautami" - na pokładzie.

Kgalema Motlanthe, wiceszef rzadzącego Afrykańskiego Kongresu Narodowego, został wybrany tymczasowym prezydentem Republiki Południowej Afryki. Będzie rządził krajem do przyszłorocznych wyborów.

Co ma wspólnego Józef Piłsudski z Hitlerem i Stalinem? Według jednej z litewskiej firmy produkującej koperty, wszyscy trzej są "wielkimi organizatorami ludobójstwa narodu litewskiego".

Piłkarscy pseudokibice i radykalni muzułmanie zaatakowali uczestników pierwszego w Bośni i Hercegowinie festiwalu gejów. Dziesięć osób zostało rannych.

Nowozelandzki parlament zwróci Maorysom, rdzennym mieszkańcom wysp, tysiące hektarów zabranych im niegdyś ziem. Maorysi dostaną też odszkodowanie finansowe za lata dyskryminacji.

Komisja Europejska chce dla Gruzinów takich samych ułatwień, jak dla Rosjan i Ukraińców. Zlikwidowany zostanie paradoks, że mieszkańcy Osetii Płd. i Abchazji, posiadający paszporty rosyjskie, podróżują łatwiej do UE niż Gruzini.

Ponad 300-letnia tradycja wyklucza katolików z prawa dziedziczenia brytyjskiego tronu. Teraz może się to w końcu zmienić, informuje "The Guardian".

Kto liczył na szybką beatyfikację Jana Pawła II, może czuć się zawiedziony. Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych arcybiskup Angelo Amato powiedział, że w tym roku polski papież na pewno nie zostanie wyniesiony na ołtarze.

- Dalajlama XIV i jego klika konspirują z antychińskimi siłami na Zachodzie, by zmusić etniczne grupy Tybetu i jego kulturę do stagnacji, a sam region upodobnić do średniowiecznego państwa - napisały w swoim raporcie władze Chin. Jednocześnie raport jest peanem na cześć postępowego rządu w Pekinie.

Do japońskiego portu w Yokosuce wpłynął amerykański lotniskowiec "George Washington". Jednak z radością witany był tylko przez rodziny marynarzy. W pobliskim parku zebrało się kilkuset przeciwników obecności okrętu na tych wodach. Jednostka ma bowiem napęd nuklearny, protestanci obawiają się, że jego awaria może wywołać katastrofę ekologiczną.

Niemal dokładnie rok po krwawo stłumionych przez wojskową juntę protestach antyrządowych w Rangunie wybuchła bomba. Rannych jest co najmniej siedem osób.

Starożytne miasto Inków Machu Picchu zagrożone przez ogień. Strażacy i pracownicy Narodowego Instytutu Kultury robią, co mogą, by powstrzymać szalejące w Peru od kilku dni pożary. Akcję gaśniczą utrudnia wiejący wiatr i unoszący się gęsty dym. Szlaki turystyczne są niedostępne do odwołania.

Prezydent USA George W. Bush zaprosił kandydatów na prezydenta, Johna McCaina i Baracka Obamę, na spotkanie w Białym Domu w sprawie pakietu ratunkowego dla amerykańskiego sektora finansowego. Prezydent w przemówieniu telewizyjnym stwierdził, że Ameryka jest w poważnym kryzysie finansowym.

Wykorzystywanie dostaw energii jako narzędzia osiągania celów politycznych budzi niepokój Polski - tłumaczył podczas wystąpienia przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ w Nowym Jorku prezydent Lech Kaczyński. O Rosji mówił również w kontekście konfliktu na Kaukazie. - To była agresja na niepodległe państwo. Naruszona została integralność terytorialna Gruzji. Jeśli nie zareagujemy, to będziemy świadkami setek podobnych konfliktów - przekonywał polski prezydent.

Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu uchwaliła w środę projekt ustawy dotyczącej środków na elementy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach. Projekt, który obcina budżet o prawie 246 milionów dolarów.