Do tarczy antyrakietowej - jak do każdego budzącego kontrowersje pomysłu - trudno przekonać obywateli. Zrozumieli to Czesi i stworzyli internetowy serwis informacyjny. Polskie MSZ oferuje nam zaledwie sześciostronicową informację.

Amerykańska agencja kosmiczna NASA oznajmiła, że uszkodzenie powłoki termicznej wahadłowca Endeavour jest niegroźne i nie wymaga naprawy na orbicie.

Pierwsze tropikalne sztormy i pierwsze ofiary. Podczas burzy w Houston w Stanach Zjednoczonych zginęła jedna osoba. Sztorm zniszczył wiele budynków i całkowicie sparaliżował komunikację miejską.

Dzisiaj rozpocznie się amerykańska ekspedycja naukowa mająca sporządzić mapę części dna morskiego Arktyki. Ma ona ustalić, czy można uznać ją za fragment terytorium Stanów Zjednoczonych.

Do 11 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się mostu w amerykańskim stanie Minnesota. Płetwonurkowie we wrakach aut na dnie rzeki Missisipi odnaleźli zwłoki dwóch kolejnych osób.

Hezbollah znowu atakuje. Tym razem jednak w domowych komputerach. W grze "Special Force 2: Opowieść o prawdziwym poświęceniu", możesz zostać islamskim bojownikiem i stawić czoła izraelskim wrogom.

Wenezuelska opozycja oskarża prezydenta Hugo Chaveza o to, że proponując zmiany w konstytucji chce zatrzymać władzę na zawsze. Sam Chavez zapowiada zbudowanie państwa socjalistycznego na miarę XXI wieku.

Gigantyczne pożary szaleją na północ od Aten. Żywioł oprócz hektarów lasów zniszczył już dziesiątki domów na przedmieściach greckiej stolicy. W niektórych dzielnicach brakuje prądu.

Tysiące funkcjonariuszy przygotowuje się, aby udaremnić spodziewane demonstracje neonazistów. Ich organizacje przesłały liczne zapytania, o zezwolenie na manifestacje w rocznicę śmierci prominentnego hitlerowca Rudolfa Hessa. Sądy odmówiły, ale demonstracje i tak się pewnie odbędą.

Organizacja Narodów Zjednoczonych podliczyła, że od początku roku w Iraku zginęło ponad 12 tysięcy osób - donosi hiszpański dziennik "El Mundo".

W Afganistanie doszło dziś do dwóch incydentów z udziałem polskich żołnierzy i transporterów Rosomak. Jeden z pojazdów osunął się z nasypu, drugi najechał na ładunek wybuchowy domowej roboty. Żadnemu z żołnierzy nic się nie stało.

Tysiące fanów Elvisa Presleya zjeżdża z do Memphis w stanie Tennessee, by wziąć udział w obchodach przypadającej w czwartek trzydziestej rocznicy śmierci króla rock and rolla.

Kosmiczny spacer amerykańskiego astronauty Ricka Mastracchio zakończył się szybciej niż planowano. Zauważył on niewielką dziurę w lewej rękawicy swojego skafandra i musiał wrócić do wnętrza promu.