Prezydent Rosji Władimir Putin zarządził wybory do Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu, na 2 grudnia 2007 roku - poinformowała w niedzielę służba prasowa Kremla.

Nie kryli łez szczęścia, ale i żalu po dwóch zabitych kolegach, których zdjęcia trzymali przed sobą podczas powitania na podseulskim lotnisku. 19 młodych Koreańczyków, których po sześciotygodniowej niewoli uwolnili talibowie, dotarło do kraju.

62-letni republikański senator z Idaho Larry Craig zapowiedział, że 30 września złoży mandat. W czerwcu tego roku próbował on podrywać młodego mężczyznę w męskiej toalecie na lotnisku w Minneapolis. Miał pecha - mężczyzną okazał się policjant po cywilnemu.

W Osetii Północnej na południu Rosji, a także w Moskwie i Petersburgu w sobotę rozpoczęły się trzydniowe uroczystości żałobne ku pamięci ofiar ataku terrorystycznego na szkołę w Biesłanie we wrześniu 2004 roku. Zginęło wtedy 318 zakładników, w większości dzieci.

Papież Benedykt XVI w sanktuarium maryjnym we włoskim Loreto spotkał się wieczorem z tysiącami młodzieży. W niedzielę rano odprawi tam mszę na błoniach, a w południe odmówi modlitwę Anioł Pański.

Ministrowie środowiska państw UE na sobotnim spotkaniu w Lizbonie wezwali kraje Unii do większego zaangażowania na rzecz zapobiegania pożarom lasów. Polskę reprezentował minister Jan Szyszko.

Korea Południowa zapłaciła talibom ponad 20 mln dolarów okupu za uwolnienie 19 zakładników. Pieniądze te będą wydane m.in. na broń - powiedział agencji Reutera jeden z przywódców talibów.

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zapowiedział mediację z rebeliantami z organizacji Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii (FARC). Organizacja przetrzymuje zakładników, których chce wymienić na uwięzionych towarzyszy.

W związku ze zbliżającym się tropikalnym sztormem Henriette władze meksykańskie ogłosiły stan wzmożonej gotowości na wybrzeżu Pacyfiku w pasie sięgającym od miasta Manzanillo w stanie Colima do Cabo Corrientes na południu.

Danuta Huebner, pełniąca funkcję unijnego komisarz ds. polityki regionalnej, odwiedziła Grecję, by pomóc władzom tego kraju oszacować straty spowodowane przez szalejące tam pożary.

Do zdarzenia doszło w Nazranie, głównym mieście położonej na Północnym Kaukazie rosyjskiej Inguszetii.

Tysiące widzów na Placu Katedralnym w Wilnie śledziły w napięciu pełen ryzyka występ francuskiego akrobaty. Didier Pasquette wybrał się na nietypowy spacer - po 100-metrowej linie, zawieszonej 15 m nad ziemią.

Wielka Brytania wspomina Lady Di. W kaplicy Pałacu Buckingham odprawione zostało uroczyste nabożeństwo. W miejscach związanych z Księżną Dianą zebrały się tłumy. Ludzie składali kwiaty, palili znicze i wspominali księżną Walii.

Co najmniej 8 osób zginęło, a 60 zostało rannych w zderzeniu pociągów na przedmieściach Rio de Janeiro. Liczba ofiar może wzrosnąć ponieważ akcja ratunkowa wciąż trwa.

Wiele osób nadal uważa, że śmierć Diany nie była zwykłym wypadkiem, lecz zamachem zorganizowanym przez brytyjskie służby specjalne. Dlaczego Diana zginęła? Czy to był naprawdę wypadek?