Defilada żołnierzy w historycznych mundurach z II Wojny Światowej, to sposób Rosjan na uczczenie 91. rocznicy rewolucji październikowej. Dlaczego w mundurach z czasów II wojny? Ponieważ oficjalnie defilada nie została urządzona ku pamięci rewolucji z 1917 r., ale w rocznicę... innej defilady.

Sześciu Algierczyków będzie ubiegać się o zwolnienie z więzienia w bazie Guantanamo przed amerykańskim sądem cywilnym. To pierwsza tego typu sprawa od lipca, kiedy Sąd Najwyższy w USA przyznał osadzonym na Kubie takie prawo.

Rosja otrzymała od Stanów Zjednoczonych nowe propozycje dotyczące amerykańskiej tarczy antyrakietowej - poinformowały źródła w rosyjskim MSZ. - Otrzymaliśmy te propozycje i je przeanalizujemy - przyznał przedstawiciel resortu, którego cytuje agencja Interfax.

W zgodzie z tradycją i buddyzmem młody, wykształcony w Oksfordzie król Bhutanu, Jigme Khesar Namgyel Wangchuck założył w czwartek "koronę kruka" i zasiadł na złotym tronie himalajskiego królestwa. Uroczystość, odkładana była przez dwa lata, w oczekiwaniu na pomyślny układ planet.

Przez dwa miesiące była na ustach całego świata. Teraz po barwnej kampanii Sarah Palin wraca do zimnej Alaski. Co tam zastanie?

Współpracowaliśmy z każdą amerykańską administracją, więc będziemy współpracować i z tą - zadeklarował północnokoreański reżim w reakcji na wybór Baracka Obamy na prezydenta.

"Spadaj głupku" - te słowa wypowiedziane, a właściwie wypisane pod adresem Nicolasa Sarkozy'ego kosztowały ich autora, lewicowego działacza Herve Eona, 30 euro grzywny. Na szczęście srogi wyrok nie zrujnuje bezrobotnego mieszkańca Laval - kara jest w zawieszeniu.

Jest kolejna wiadoma w administracji przyszłego prezydenta USA. Po długich wahaniach demokratyczny kongresman i były doradca Billa Clintona Rahm Emanuel przyjął ostatecznie ofertę objęcia stanowiska szefa kancelarii Białego Domu.

Znów wielkie zamieszki w Tbilisi? 7 listopada, w rocznicę siłowego rozpędzenia protestu wobec "autokratycznych rządów" prezydenta Micheila Saakaszwilego, gruzińska pozaparlamentarna opozycja przeprowadzi wielką demonstrację. Tym razem będzie domagać się wcześniejszych wyborów.

Coraz więcej Europejczyków leczy się z uzależnienia od kokainy. Według ostatnich danych, w ciągu zaledwie czterech lat ich liczba wzrosła o ponad 100 procent osiągając 30 tys. w 2006 roku.

Hakerzy z dziecinną łatwością przeczesywali komputery Obamy i McCaina, kiedy ci toczyli batalię o fotel prezydenta. Żona Obamy histerycznie reagowała na ataki Republikanów, a McCain w ostatnich dniach kampanii zabronił własnemu sztabowi ataków poniżej pasa na Obamę - amerykański "Newsweek" przedstawia nieznane fakty z przebiegu kampanii w USA.

Bin Laden junior, jeden z 19 dzieci Osamy, odwołał się od decyzji hiszpańskich władz, po tym jak odrzuciły jego wniosek o udzielenie azylu politycznego.

Rosja jest gotowa zrezygnować z rozmieszczania rakiet krótkiego zasięgu typu Iskander przy polskiej granicy, jeżeli przyszła administracja USA nie zainstaluje elementów amerykańskiego systemu antyrakietowego w Europie Środkowej - powiedział przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy Państwowej Konstantin Kosaczow.

Ofiary terrorystów i ich rodziny nie zgadzają się na żarty z ataków bombowych. W oficjalnym wystąpieniu potępiły grę komputerową, w której należy zabić jak najwięcej cywili, wysadzając się w powietrze.

Dmitrij Miedwiediew chce wydłużyć mandat prezydencki z 4 do 6 lat, bo chce przygotować powrót na Kreml Władimira Putina - ocenia rosyjski dziennik "Wiedomosti", powołując się na źródła w Kremlu. Putin miałby wrócić jako głowa państwa już za rok.

Ostrzeżenia o umieszczeniu w obwodzie kaliningradzkim rakiet Iskander mających ostudzić "gorące głowy wschodnioeuropejskich jastrzębi" i wątpliwości, czy da się wyjść z cienia zimnej wojny, zdominowały rosyjskie gazety po wygranej Baracka Obamy. Dzień wcześniej prezydent Rosji nie pogratulował nowemu prezydentowi USA. Amerykańskie media określają to "próbą zastraszenia prezydenta elekta".

- Nikt po nas nie przyjechał, ani nie podał żadnej informacji – informuje siostra Dominika Laskowska, pallotynka. Mimo obietnic oenzetowskiej misji, polskie siostry zakonne nie zostały ewakuowane z miejscowości Rutshuru do Gomy. W Demokratycznej Republice Konga trwa wojna pomiędzy rebeliantami a rządem.