Władimir Putin liczy na kontynuowanie "pozytywnej dynamiki w rozwoju stosunków z USA". Prezydent Rosji rozmawiał dziś z przywódcą USA Georgem Bushem o projekcie zainstalowania tarczy antyrakietowej w Europie, ale nie podano żadnych szczegółów.

- Jeśli Phenian porzuci swój program nuklearny, rozważymy podpisanie traktatu pokojowego - obiecał podczas szczytu APEC prezydent USA George W. Bush.

Włoski wicepremier i minister spraw zagranicznych Massimo d'Alema nazwał polskie władze "wsteczną i nacjonalistyczną prawicą", bo Polska sprzeciwiła się ustanowieniu Europejskiego Dnia Przeciw Karze Śmierci.

Ulewne deszcze i silne wiatry o prędkości do 160 km/h godzinę uderzyły w Tokio. Zginęła co najmniej jedna osoba, kilkanaście uważa się za zaginione.

Schwytanie i zabicie Osamy bin Ladena pozostaje naszym absolutnym priorytetem - podkreśla Biały Dom, w odpowiedzi na zapowiedź pierwszego od trzech lat przesłania szefa Al-Kaidy.

Australia i Rosja podpisały umowę o eksporcie australijskiego uranu do Rosji na potrzeby rosyjskiego cywilnego programu jądrowego, głównie do celów energetycznych, jako paliwo w elektrowniach atomowych.

W miejsce zburzonego 11 września 2001 r. Światowego Centrum Handlu w Nowym Jorku pojawić się mają Wieże Wolności. Teraz znamy szczegóły ich konstrukcji.

Do otwarcia krajowych rynków w ramach tzw. "rundy Doha", kontynuowanie walki z terroryzmem i "niezachwiane" zaangażowanie w bezpieczeństwo makroregionu Azji i Pacyfiku, wezwał George W. Bush przed szczytem APEC w Australii.

Rozpoczyna się siódma zagraniczna pielgrzymka Benedykta XVI. Papież przez trzy dni będzie przebywał w Austrii. Mimo zapalenia gardła, ma odprawić dziś mszę w Wiedniu.

Co najmniej 100 osób nie żyje, a blisko 50 tys. straciło dach nad głową - to najnowszy bilans szalejącego nad Ameryką Środkową huraganu Felix.

Czy powtórzy sukces Ronalda Reagana? Przecież był już prezydentem Stanów Zjednoczonych, choć tylko na planie filmowym. Teraz Fred Thompson, bardziej znany już jako polityk, chce wystartować w wyścigu do Białego Domu.

Trzy czwarte Niemców obawia się zamachów terrorystycznych. Strach nie był tak silny od czasu ataku na World Trade Center 11 września 2001 roku. Badanie wykonano w dniu, gdy policja poinformowała o zatrzymaniu zamachowców.

Prokuratura Generalna Litwy bada okoliczności sprzedaży polskiemu MSZ zabytkowego, XVII-wiecznego pałacu Paców. Do budynku ma się przenieść ambasada RP w Wilnie.

To, czy Polska zaprosi obserwatorów, to jest oczywiście jej wewnętrzna sprawa. Ale odrzucenie ich przyjazdu byłoby nienormalne - uważa Vaclav Havel. Były prezydent Czech w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes podtrzymuje swoje słowa, które w Polsce wywołały burzę.

Śmigłowce z wykorzystaniem wizjerów termicznych i kamer podczerwieni szukają nad pustynią w Nevadzie zaginionego milionera i poszukiwacza przygód Steve'a Fossetta. Ratownicy nie tracą nadziei, że Fosset żyje.

Rosyjska rakieta transportowa z japońskim satelitą telekomunikacyjnym na pokładzie rozbiła się tuż po starcie - poinformowało kazachskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych.

Niemieckie władze poszukują jeszcze 10 osób, podejrzewanych o związki z Al-Kaidą i wspieranie trzech domniemanych terrorystów, którzy zostali aresztowani w ostatnich dniach.

Rosyjskie bombowce znów pojawiły się na północnym Atlantyku, co spowodowało wysłanie w ten rejon norweskich i brytyjskich myśliwców - podały źródła w armii norweskiej.