Ośmiu z dziesięciu uprowadzonych w Bagdadzie sunnickich i szyickich szejków zostało uwolnionych - poinformował rzecznik irackiego ministerstwa obrony generał Mohammed al-Askari.

Naruszenie zasad bezpieczeństwa spowodowało radioaktywny wyciek w dużych zakładach nuklearnych na Uralu, ale nie ma zagrożenia dla ludzi - poinformowało rosyjskie ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Amerykańska Federalna Agencja ds. walki z klęskami żywiołowymi (FEMA - Federal Emergency Management Agency) zainscenizowała konferencję prasową o pożarach w Kalifornii. Nie było na niej żadnego dziennikarza, a pytania zadawali... pracownicy agencji.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy raptownie zakończył wywiad dla amerykańskiej telewizji, uznając go za "głupi" i odmawiając odpowiedzi na pytania o swoją żonę - donosi agencja AP.

Okręgowy Sąd Wojskowy w Moskwie skazał w poniedziałek majora armii rosyjskiej Siergieja Jurenia na siedem lat łagru za szpiegostwo na rzecz Polski. Rzecznik sądu Aleksandr Minczanowski poinformował, że Jureń został uznany za winnego zdrady ojczyzny.

Mniej obserwatorów niż poprzednio zostanie zaproszonych na grudniowe wybory do Dumy, izby niższej rosyjskiego parlamentu. Szef Centralnej Komsji Wyborczej zapowiedział w poniedziałek zaproszenie 300-400 osób, w tym z OBWE.

Mieszkańcy Bukaresztu utworzyli najdłuższy łańcuch z prezerwatyw - powiązali ze sobą 25 tysięcy kondomów, by zwrócić uwagę na problem AIDS w Rumunii.

Władze Iraku oficjalnie przejęły od sił koalicyjnych kontrolę nad położoną na południe od Bagdadu prowincją Karbala. Uczestniczący w uroczystości premier Nuri al-Maliki przyznał, iż jego rząd zbyt późno przystąpił do odbudowy własnych sił bezpieczeństwa.

Jeśli Rosja nie wycofa się z planów wystąpienia z traktatu o ograniczeniu sił konwencjonalnych w Europie, to może wywołać nowy wyścig zbrojeń - stwierdzają we wspólnym artykule szefowie MSZ Niemiec i Francji.

"Szachowy morderca", 33-letni Aleksandr Piczuszkin, winny 48 zabójstw i trzech prób zabójstwa, resztę życia spędzi w więzieniu - zadecydował moskiewski sąd.

Katoliccy farmaceuci powinni korzystać z prawa do sprzeciwu sumienia przy sprzedaży lekarstw, które "mają cele wyraźnie niemoralne, takie jak na przykład aborcja i eutanazja" - takiej lekcji udzielił aptekarzom Benedykt XVI. Papież przekonywał, że nie powinni sprzedawać środków antykoncepcyjnych.

Po 20 latach przerwy Egipt wraca do swojego programu nuklearnego i zamierza wybudować kilka elektrowni atomowych - zapowiedział prezydent tego kraju, Hosni Mubarak.

Ehud Olmert ogłosił na specjalnej konferencji prasowej, że ma raka prostaty we wczesnym stadium i w najbliższym czasie podda się operacji. Nie zrezygnuje jednak z urzędu.

Prezydent Nicolas Sarkozy jest wściekły na "nielegalną i nieakceptowalną" akcję, jakiej dopuścili się francuscy działacze charytatywni, którzy chcieli niepostrzeżenie wywieźć z Czadu grupę dzieci. Mimo to, Francja zapowiada pomoc swoim obywatelom.

Szachid Malik, brytyjski minister i parlamentarzysta, jednocześnie wyznawca islamu, został zrewidowany na jednym z amerykańskich lotnisk. Minister wracał do Londynu z konferencji na temat terroryzmu.

Japoński statek pod panamską banderą, prawdopodobnie tankowiec, to najnowsza zdobycz somalijskich piratów grasujących u wybrzeży Afryki. Tokio próbuje znaleźć kontakt z porywaczami.

Co najmniej 27 osób, w większości rekrutów, zginęło w zamachu na obóz szkoleniowy policji w irackiej Bakubie. Wczoraj w kurdyjskim Kirkuku zginęło osiem osób.

W czasie walk w dolinie Swat na północnym zachodzie kraju pakistańskie wojsko i policja zabiły co najmniej 60 protalibańskich bojowników. Fundamentaliści odpowiadają zamachami bombowymi.

Narodowa Komisja Wyborcza w Buenos Aires opublikowała pierwsze oficjalne, choć na razie częściowe, wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich w Argentynie. Zgodnie z oczekiwaniami wygrała dotychczasowa first lady Cristina Kirchner, żona obecnego prezydenta Nestora Kirchnera.