Wciąż niespokojnie w Budapeszcie. Manifestanci skrajnej prawicy blokowali mosty i zakłócali ruch na ulicach stolicy Węgier. Domagali się dymisji premiera Ferenca Gyurcsany'ego.

Jeśli zabraknie ochotników, część amerykańskich dyplomatów w Bagdadzie będzie pochodziła z poboru - ogłosił Departament Stanu USA. Za odmowę wyjazdu będzie groziła dyplomatom nawet utrata pracy.

Co najmniej 9 osób zginęło w południowo-wschodnich Chinach, gdy wiozący 30 pasażerów autobus wpadł do wąwozu - powiadomiła agencja Xinhua.

Poszukiwaniem szczepionki na malarię zajmie się nowa amerykańska placówka badawcza. Setki tysięcy hodowanych w laboratorium moskitów mają być kluczem do znalezienia vademecum na groźną chorobę.

Dwóch astronautów z amerykańskiego wahadłowca Discovery przez sześć godzin pracowało przy montażu specjalnego modułu "Harmony", który w przyszłości pozwoli na rozbudowę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Pierwszy z pięciu kosmicznych spacerów przebiegał spokojnie i... krajo-, a raczej ziemioznawczo.

Porównanie amerykańskich planów rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej do kryzysu kubańskiego jest "niewłaściwe". Tak Waszyngton skomentował piątkową wypowiedź Władimira Putina.

Istnieje niebezpieczeństwo, że grafik przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie ulegnie zmianie. Winna jest mgła, która może przeszkodzić m.in. w lądowaniu samolotów na lotniskach.

Straż przybrzeżna we włoskiej Ankonie przechwyciła 28 ton materiałów wybuchowych. Pewien Turek próbował je wwieźć swoją ciężarówką na prom, którym podróżowało 300 pasażerów.

Niemieccy socjaldemokraci (SPD) ponownie wezwali do delegalizacji nacjonalistycznej Nationaldemokratische Partei Deutschlands (NPD). SPD oskarża partię o argesywne próby podważania konstytucyjnego porządku w Niemczech.

Czy figura nagiego Chrystusa na krzyżu to pornografia? Zdaniem części mieszkańców Innsbrucku - tak. Dziś odbył się tam protest przeciwników niedawno odsłoniętego krucyfiksu.

Władimir Putin porównał na szczycie UE-Rosja plan budowy tarczy antyrakietowej w Europie do kryzysu kubańskiego w 1962 roku. Wtedy niemalże doszło do wybuchu wojny nuklearnej.

Rzecznik tureckiego Minister Spraw Zagranicznych Levent Bilman powiedział dziś, że propozycje złożone przez irackich mediatorów w sprawie powstrzymania kurdyjskich ataków są niewystarczające.

Izrael wystosował oficjalny protest po informacjach o wyznaczeniu Ryszarda Bendera na marszałka seniora Senatu - donosi izraelski dziennik "Maariw".

Sporo szczęścia mieli pasażerowie i załoga samolotu startującego z lotniska w Butuan na Filipinach. Maszyna nie zdołała oderwać się od ziemi, przecięła blokady na pasie startowym i zatrzymała się dopiero na drzewach bananowca. Nikt nie zginął, są tylko lekko rani.

Dwie największe grupy rebelianckie ogłosiły, że nie pojadą na rozmowy pokojowe w sprawie sudańskiego Darfuru, które miały rozpocząć się w sobotę w Libii. To odbiera nadzieję na szybki pokój w targanej przez prawie 5 lat części kraju.

Włoski Sąd Najwyższy potwierdził w piątek wyrok uniewinniający byłego premiera Silvio Berlusconiego w sprawie o korupcję. W kwietniu takie orzeczenie wydał sąd apelacyjny w Mediolanie, ale zostało ono zaskarżone.

Zdaniem przedstawicieli irańskiej opozycji, Teheran może stworzyć broń nuklearną szybciej niż w 3 lata. O takim właśnie minimalnym czasie mówił ostatnio szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) Mohamed El-Baradei.

Nieoczekiwanym skutkiem zwycięstwa w wyborach Platformy Obywatelskiej może być wycofanie polskiej zgody na zainstalowanie na jej terytorium elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej, przez co ucierpi europejski potencjał obronny - twierdzi brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

- Biznesmen, aktywista związku zawodowego "Solidarność", ojciec dwojga dorosłych dzieci, wysportowany i przystojny Tusk, to uosobienie nowoczesnego przywódcy. Już nie romantyczny bojownik o demokrację, lecz pragmatyczny aparatczyk - pisze o przyszłym polskim premierze moskiewski dziennik "Izwestija".

Włosy, odciski palców, zdjęcia oraz mapę, dzięki której wytropiono Ernesto "Che" Guevarę mogli licytować w Dallas w USA wielbiciele idola rewolucji. Za kosmyk jego włosów nabywca zapłacił 119 tys. dolarów.