Japoński statek pod panamską banderą, prawdopodobnie tankowiec, to najnowsza zdobycz somalijskich piratów grasujących u wybrzeży Afryki. Tokio próbuje znaleźć kontakt z porywaczami.

Co najmniej 27 osób, w większości rekrutów, zginęło w zamachu na obóz szkoleniowy policji w irackiej Bakubie. Wczoraj w kurdyjskim Kirkuku zginęło osiem osób.

W czasie walk w dolinie Swat na północnym zachodzie kraju pakistańskie wojsko i policja zabiły co najmniej 60 protalibańskich bojowników. Fundamentaliści odpowiadają zamachami bombowymi.

Narodowa Komisja Wyborcza w Buenos Aires opublikowała pierwsze oficjalne, choć na razie częściowe, wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich w Argentynie. Zgodnie z oczekiwaniami wygrała dotychczasowa first lady Cristina Kirchner, żona obecnego prezydenta Nestora Kirchnera.

Scott Parazynski i Doug Wheelock odbyli pierwszy z pięciu spacerów kosmicznych. Astronauci zamontowali dodatkowy moduł w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Trzy osoby zostały lekko ranne w eksplozji, do której doszło w trakcie demonstracji przeciwko Partii Pracujących Kurdystanu w mieście Izmit w północno-zachodniej Turcji - podają źródła rządowe.

Trzydziestokilkuletni Polak zmarł w niedzielę w szpitalu w Ennis w Irlandii po tym, jak łowiąc ryby w oceanie spadł ze skały do wody w zatoce Kilkee.

Ratownicy poszukują siedmiu członków 11-osobowej załogi słowackiego statku, który zatonął na Bałtyku. Wiadomo już na pewno, że jedna osoba zginęła - podaje duńska agencja prasowa Ritzau.

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS poinformowały o konieczności czasowego odwołania połączeń pomiędzy Kopenhagą a Gdańskiem. Jeszcze rano na stronie internetowej lotniska kopenhaskiego znajdowała się błędna informacja o czasowym odwołaniu lotów ze stolicy Danii do Poznania.

Dziewięciu Francuzów z organizacji humanitarnej i siedmiu hiszpańskich członków załogi samolotu odpowie za nieudane porwanie ponad stu dzieci z Czadu. - To niedopuszczalne - denerwuje się prezydent tego kraju. Jego zdaniem dzieci porwali pedofile.

Co najmniej 22 osoby zginęły w nocy z soboty na niedzielę w walkach pomiędzy wojskiem a Tamilami na północy Sri Lanki - informuje ministerstwo obrony tego kraju.

20 członków Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) zginęło w starciu z tureckimi żołnierzami we wschodniej Turcji. Wcześniej Ankara poinformowała o rozpoczęciu operacji wojskowej w tej części kraju.

Co najmniej 35 tysięcy funtów. Taka suma pieniędzy i skłonność do prowokacji są potrzebne, żeby kupić samochód dawnego przywódcy Czerwonych Khmerów - Pol Pota. Auto nie byle jakie - limuzyna Mercedesa z 1973 roku.

Przywódca Libii Muammar Kadafi odwiedzi w grudniu Francję i podpisze prawdopodobnie poważne kontrakty - informuje francuski dziennik "Le Journal du Dimanche". Będzie to pierwsza wizyta Kadafiego w tym kraju od ponad 30 lat.

Objęcie urzędu premiera przez Donalda Tuska stwarza szansę na poprawę polsko-niemieckich stosunków - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Autor komentarza, warszawski korespondent gazety Konrad Schuller ostrzega jednak władze w Berlinie przed zaprzepaszczeniem tej szansy.

Na Placu świętego Piotra odbyła się rekordowa w dziejach Kościoła beatyfikacja aż 498 męczenników hiszpańskiej wojny domowej w latach 30. ubiegłego wieku. Mszę beatyfikacyjną odprawia prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Jose Saraiva Martins.

W sali kinowej Ambasady Polski w Moskwie zostanie dziś ponownie pokazany film "Katyń" Andrzeja Wajdy. Wczorajszy pierwszy pokaz zorganizowany dla ludzi kultury, zagranicznych dyplomatów i obrońców praw człowieka zrobił na widzach duże wrażenie.

Najbardziej oczekiwana książka tego roku, siódmy tom Harry'ego Pottera, powoli trafia na sklepowe półki niemal całego świata. Wszędzie wzbudza podobne emocje i podobny efekt - długie kolejki do księgarń. Teraz trafił do Chin.

Takich silnych starć nie było w Mogadiszu, stolicy Somalii, od miesięcy. Co najmniej dziesięć osób zginęło w walkach między wojskiem etiopskim, a miejscowymi bojownikami islamskimi.