- Czasem uważa się, że świętość to stan uprzywilejowany, zastrzeżony dla nielicznych wybrańców. W rzeczywistości zostanie świętym to zadanie każdego chrześcijanina, wręcz, moglibyśmy powiedzieć, każdego człowieka - mówił papież podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.

Co roku u wybrzeży Japonii rybacy zabijają około 14 tysięcy delfinów. W czwartek protestujący amerykańscy i australijscy ekologowie starli się z rybakami.

Zdecydowana większość ze 103 dzieci, które zamierzali wywieźć z Czadu pracownicy francuskiej organizacji charytatywnej L'Arche de Zoe ma rodziców - potwierdzają agencje ONZ i Czerwony Krzyż.

Gerald Ford, Augusto Pinochet, Borys Jelcyn i Jean-Marie Lustiger - każdy z nich walczył i działał w imię swoich najgłębszych przekonań. Wszyscy odeszli w ciągu ostatniego roku.

Rosyjscy śledczy informują, że ustalili tożsamość sprawcy środowego zamachu na autobus w mieście Togliatti. W ataku zginęło osiem osób.

Kolejny zamach bombowy w Pakistanie. Motocyklista z ładunkiem wybuchowym wjechał w wojskowy autobus, zabijając co najmniej 8 ludzi. Jak podały źródła wojskowe, w zamachu zostało rannych 27 cywilów.

Sztorm tropikalny Noel, szalejący nad karaibskim archipelagiem Wielkich Antyli, spowodował już około 90 ofiar śmiertelnych w Republice Dominikańskiej i na Haiti, około 100 osób uważa się za zaginione. Niedawno przeszedł przez Kubę, gdzie spustoszył wiele domów.

Demokratyczny przewodniczący Komisji Przydziału Środków Budżetowych Izby Reprezentantów Kongresu USA John Murtha powiedział, że w budżecie Pentagonu na rok podatkowy 2008 r. rząd nie otrzyma żadnych funduszy na rozpoczęcie budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach.

Para posiadająca najzgrabniejsze tyłeczki na świecie to Kristina Dimitrowa i Andriej Andriej. Bułgarka i Rumun wygrali "Mistrzostwa świata zgrabnych tyłeczków" zorganizowane w Monachium w Niemczech.

Od czerwca permanentnie spada liczba ataków na wojska koalicyjne i irackie w Iraku - podano w raporcie biura kontroli rządu przy amerykańskim Kongresie. Według amerykańskiej administracji może to świadczyć o sukcesie wzmocnionego, amerykańskiego kontyngentu wojskowego.

Rosja pozostawiła w mocy zakaz korzystania z jej przestrzeni powietrznej przez niemieckie towarzystwo lotnicze Lufthansa Cargo - poinformowało w środę niemieckie ministerstwo transportu. Nie wiadomo co jest przyczyną zakazu.

Nie jest co prawda czarny, jak w popularnej piosence, ale na pewno równie praktyczny. Ciągnik - bo o nim mowa - dołączył do niezwykłej kolekcji prezentów dla Papieża.

13 grudnia Benedykt XVI przyjmie na prywatnej audiencji dalajlamę - poinformowały w środę źródła watykańskie. Będzie to już drugie ich spotkanie, które odbędzie się mimo niechęci chińskich władz.

Kluczem do jakiejkolwiek reakcji militarnej są informacje wywiadowcze. Staramy się pomóc Turkom w uzyskaniu tych informacji - powiedział w środę rzecznik Pentagonu. Te słowa stoją w sprzeczności z oficjalnym stanowiskiem Departamentu Stanu.

W autonomicznej Abchazji doszło do starcia gruzińskiej policji z rosyjskimi żołnierzami, którzy stacjonują tam w ramach sił pokojowych. Nie jest jasne kto był agresorem. Pewne jest, że Rosjanie przy użyciu broni wzięli do niewoli pięciu policjantów z Gruzji.

Jedynie "do 70" obserwatorów z OBWE zaprosiła Rosja na wybory parlamentarne, które odbędą się 4 grudnia. - To bezprecedensowa próba ograniczenia naszej działalności - alarmuje OBWE. Liczba wszystkich zaproszonych obserwatorów to około 300, 2 lata temu było ich 4 razy więcej.