W Finlandii na znak żałoby po siedmiu uczniach i dyrektorce szkoły zamordowanych wczoraj w liceum w Tuusula opuszczono flagi do połowy masztu. Dziewiątą ofiarą jest sam morderca, który odebrał sobie życie.

Chińskie zabawki, które według naukowców są szkodliwe dla zdrowia, zostaną zbadane w laboratorium w Niemczech. Jednak nie czekając na wyniki badań już wieczorem dystrybutor zdecydował o wycofaniu zabawek ze sklepów.

- Donald Tusk w swoją pierwszą podróż zagraniczną jako premier poleci do Brukseli, gdzie 15 listopada spotka się z przewodniczącym Komisji Europejskiej - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24.

- Żądaliście wcześniejszych wyborów, teraz macie je nawet wcześniej - powiedział w czwartek prezydent Gruzji Mikheil Saakaszwili. Opozycja ma zatem najwyżej półtora miesiąca na kampanię, bowiem przez 2 najbliższe tygodnie będzie trwał stan wyjątkowy.

Rada Unii Europejskiej zdecydowała o ostatecznym terminie otwarcia granic lądowych dla Polski i 8 innych nowych państw UE. Nastąpi to w nocy z 20 na 21 grudnia tego roku. W Polsce odbędą się obchody rozszerzenia strefy. Wezmą w nich udział oficjele z całego kontynentu.

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zapowiedział przeprowadzenie przedterminowych wyborów prezydenckich 5 stycznia. Wczoraj ogłosił w w całym kraju stan wyjątkowy, po fali masowych protestów, których uczestnicy domagali się jego ustąpienia.

Zaplanowane pierwotnie na styczeń wybory parlamentarne w Pakistanie odbędą się przed 15 lutego - ogłosił prezydent Pervez Muszarraf. Opozycja obawia się jednak, że i ten termin nie zostanie dotrzymany - przeszkodzić mu może wprowadzony w ubiegłym tygodniu stan wyjątkowy.

Podczas gdy ukraińskie "Dieło" od rządu Donalda Tuska oczekuje dalszego wspierania Ukrainy w drodze do Unii Europejskiej, rosyjskie "Wiedomosti" przestrzegają, że nowe polskie kierownictwo nie zmieni podejścia Warszawy do Rosji.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso po spotkaniu z szefem PO Donaldem Tuskiem wyraził nadzieję, że "również teraz UE będzie mogła liczyć na bliską współpracę i przyjaźń" w relacjach Polski i UE.

80 tys. studentów rozchodziło się już do domów po pokojowej manifestacji przeciwko prezydentowi Hugo Chavezowi, gdy na uniwersytecki kampus wjechała grupa uzbrojonych motocyklistów i otworzyła ogień do zgromadzonych. Co najmniej osiem osób jest rannych.

USA chcą, aby wybory w Pakistanie odbyły się zgodnie z planem i aby zdjął pan mundur - takie słowa usłyszał przez telefon od George'a W. Busha prezydent Pakistanu Pervez Musharraf. Pakistańska opozycja skarży się na kolejne aresztowania.

Dziesięć tysięcy bolszewików wyszło na ulice Moskwy. Dla rosyjskiej partii komunistycznej to część kampanii przed grudniowymi wyborami parlamentarnymi.

Obyło się bez problemów. Wahadłowiec wylądował w centrum lotów kosmicznych im. Kennedy'ego na Florydzie. Discovery dotknął powierzchni Ziemi dokładnie o godzinie 19.01 czasu polskiego, tak jak planowano.

Szwajcarskie stowarzyszenie Dignitas, które dostało sądowy zakaz na przeprowadzanie wspomaganych samobójstw w gminach Zurych, Maur i Stafa szuka nowej niszy. Ostatnio eutanazję przeprowadza się na parkingach - donosi "Rzeczpospolita".

Hillary Clinton wciąż utrzymuje 20-punktową przewagę nad swoim głównym przeciwnikiem w wyścigu po nominację Partii Republikańskiej przed zaplanowanymi na przyszły rok wyborami prezydenckimi.

18 lat po upadku muru berlińskiego co piąty Niemiec chce, by go odbudowano - wynika z sondażu instytutu Forsa dla tygodnika "Der Stern", na który powołuje się "Gazeta Wyborcza".

Rosyjski miliarder Aras Agalarov chce pod Moskwą wybudować raj dla milionerów - domy z prywatnymi jeziorami i polami golfowymi.

- Coraz większa liczba prywatnych samochodów w spokojnej dotąd stolicy Tybetu Lhasie powoduje, że tworzą się korki - podały w środę chińskie media. Ilość samochodów przypadających na mieszkańca jest tam niemal taka, jak w Pekinie.

- Nasza przyjaźń i sojusz są silne - oświadczył Sarkozy w przemówieniu przed amerykańskim Kongresem, które było kulminacyjnym punktem jego podróży do USA. Słowa Sarkozy'ego kilkakrotnie przerywała burzliwa owacja.