5 września 1972 roku, ok. godz. 4 nad ranem: palestyńscy terroryści z organizacji "Czarny Wrzesień" wdarli się na tereny olimpijskie, dostali się do sypialni izraelskich sportowców. Na miejscu zginęli Mosze Weinberg, trener zapaśników oraz Josef Romano, ciężarowiec. Później zginie jeszcze dziewięciu innych zawodników. Dziś przypada 35-ta rocznica tych tragicznych wydarzeń.

Według części europosłów zakaz wnoszenia substancji płynnych na pokłady samolotów nie ma sensu. Wezwali oni Komisję Europejską do przeprowadzenia oceny tego zakazu.

Prokurator generalna Niemiec Monika Harms oceniła, że planowane zamachy "były największym zagrożeniem terrorystycznym w Niemczech w ostatnich latach". - Istniało bezpośrednie zagrożenie - stwierdził minister obrony Franz Josef Jung.

Trzymając w dłoniach świece, pielgrzymi klękają przed grobowcem Matki Teresy z Kalkuty. Indie obchodzą rocznicę śmierci laureatki pokojowej nagrody Nobla, beatyfikowanej przez papieża Jana Pawła II misjonarki.

Związkowcy londyńskiego metra twierdza, ich żądania zostały spełnione, wiec przerwali strajk. Spółka administrująca metrem zapewnia natomiast, że nie złożyła im żadnych nowych obietnic. Ten strajk jest bezzasadny - przekonywał premier Gordon Brown.

Ponad 800 tys. zabawek wycofa z rynku firma Mattel z powodu zbyt wysokiej zawartości ołowiu. To już trzecia partia, którą wycofuje producent.

Kubański emigrant i były współpracownik CIA, który twierdzi, że przyczynił się do schwytania Ernesto "Che" Guevary, zamierza wystawić na aukcji kosmyk włosów legendarnego rewolucjonisty.

Kilkunastu uczestników pikiety w Soligorsku zatrzymała białoruska policja. Pikieta miała miejsce w pobliżu budynku sądu, w którym sądzony był jeden z aktywistów opozycji.

Irak wciąż przesiąknięty jest przemocą, a postępy w dziedzinie polityki są niewielkie - tak wynika z raportu przygotowanego przez Generalne Biuro Rozliczeń działające przy Kongresie USA.

Badania DNA wykazały, że próbki krwi znalezione na brutalnie zgwałconej Brytyjce nie należą do Polaka oskarżonego o gwałt - poinformował jego obrońca.

Amerykański milioner Steve Fossett, publice znany ze swoich spektakularnych przygód, zaginął w poniedziałek. Ostatni raz widziano go, gdy wyleciał jednosilnikowym samolotem ze swojego ranczo w Nevadzie. Rozpoczęły się poszukiwania.

W Korei Północnej wielkie uroczystości ku czci partii komunistycznej. Mimo tragicznej sytuacji po tegorocznych powodziach w kilku częściach kraju, władze w Phenianie nie zrezygnowały z gigantycznego show w wykonaniu kilku tysięcy Koreańczyków.

To nie tytuł kolejnego sequela Spidermana, tylko najnowszy wyczyn wspinacza Alaina Roberta. Tym razem wchodził na moskiewski drapacz chmur. Policja zgarnęła go na 59. piętrze.

Drogo może kosztować redaktora rosyjskiej gazety wydrukowanie karykatury Władimira Putina. Prezydent przedstawiony jest jako standartenfuehrer SS Stirlitz, czyli rosyjski odpowiednik Hansa Klossa.

Obecny prezydent Bułgarii, były premier, dwóch byłych szefów wywiadu i 139 posłów, w tym 19 obecnych deputowanych współpracowało z komunistycznymi służbami specjalnymi.

Były prezydent Czech Vaclav Havel sugeruje, że przy polskich wyborach powinni być międzynarodowi obserwatorzy. Czescy politycy i politolodzy mówią: przesadził.