Trzy osoby nie żyją, kilka zostało rannych po wybuchu gazu w jednym z bloków w stolicy Rosji. Kilkudziesięciu mieszkańców zostało ewakuowanych.

Kanclerz Niemiec przybyła w piątek na ranczo prezydenta USA w Crawford w Teksasie. Wizyta w tak szczególnym miejscu ma zademonstrować bliskie więzi łączące oba kraje.

Ministrowie spraw zagranicznych Francji i Niemiec: Bernard Kouchner i Frank-Walter Steinmeier w poniedziałek wspólnie zaśpiewają w stylu rhythm and blues piosenkę "Deutschland". Utwór będzie poświęcony integracji europejskiej.

Niżej położone części drugiego co do wielkości niemieckiego miasta i największego portu tego kraju - Hamburga znalazły się nawet trzy metry pod wodą na skutek szalejącego na Morzu Północnym sztormu.

- Przywódczyni pakistańskiej opozycji i była premier Benazir Bhutto została w piątek wieczorem uwolniona z aresztu domowego - podał przedstawiciel władz Aamir Ali Ahmed. - Nakaz zatrzymania został wycofany - dodał.

Pracownicy słynnego teatru operowego La Scala w Mediolanie strajkują. W związku z tym odwołano wielce oczekiwany koncert "Requiem" Verdiego pod batutą światowej sławy argentyńskiego dyrygenta Daniela Barenboima.

W bazie Camp Liberty w Iraku sąd wojskowy uniewinnił dowodzącego oddziałem strzelców wyborowych snajpera, podejrzanego o zabicie trzech irackich cywili.

Przebywający poza granicami kraju lider opozycji i były minister obrony Gruzji Irakly Okruaszwili powiedział, że wątpi w uczciwość przedterminowych, zaplanowanych na 5 stycznia wyborów prezydenckich.

Podejrzewamy szwajcarskich przestępców o kradzież kotów w celu ich sprzedaży do laboratoriów medycznych lub garbarni. Niektórzy myślą, że kocia skóra pomaga w leczeniu reumatyzmu - powiedziała przedstawicielka francuskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (SPA).

Sprawozdawca Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ds. Rosji Luc van der Brande wyraził w piątek zaniepokojenie, że nie wszystkie partie polityczne uczestniczące w wyborach do Dumy Państwowej, mają dostęp do mediów elektronicznych.

Gruziński parlament jednogłośnie zaaprobował wprowadzenie 15-dniowego stanu wyjątkowego. - Nie wykluczamy, że odwołamy stan wyjątkowy przed upływem 15 dni - powiedziała przewodnicząca parlamentu Nino Burdzhanadze.

Wysoka fala z Morza Północnego, zagrażająca wybrzeżom Wielkiej Brytanii i Holandii, oszczędziła rejon Great Yarmouth w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii. Napór wody wytrzymały też tamy i zapory przeciwpowodziowe w Holandii.

W internecie pojawiło się kolejne ostrzeżenie przed masakrą. Tym razem celem ma być szkoła w miasteczku Kirkkonummi - wynika z informacji Maarti Rossi, dyrektora szkoły.

Dwie osoby zginęły, a co najmniej cztery zostały ranne, gdy w pakistańskim Peszawarze przed domem ministra ds. politycznych Amira Muqama wybuchła bomba. Ministrowi nic się nie stało.

- Kilkaset pociągów czeka za granicą na to, by móc wjechać do Niemiec - o tej trudnej sytuacji powiadomił członek zarządu państwowych Kolei Niemieckich - Norbert Bensel.

Z powodów technicznych wczoraj wieczorem przerwał pracę jedyny działający w ignalińskiej elektrowni atomowej reaktor. Zadziałał automatyczny system wyłączania. Nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska.

Amerykanie zwolnili dziewięciu przetrzymywanych przez nich w Iraku Irańczyków podejrzewanych o pomoc szyickim rebeliantom - poinformowało dowództwo armii. Dwóch z nich Amerykanie trzymali od stycznia, ale teraz "nie stanowią już oni zagrożenia dla bezpieczeństwa irackiego".