Charyzmatyczny czarnoskóry senator z Illinois Barack Obama odniósł w sobotę niespodziewanie wysokie zwycięstwo w prawyborach w Karolinie Południowej nad swoją główną rywalką do nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Demokratycznej, senator ze stanu Nowy Jork Hillary Rodham Clinton.

Jeden z amerykańskich satelitów wywiadowczych już w lutym lub marcu może spaść na Ziemię. Powód? Wyczerpał źródła zasilania i wymknął się spod kontroli NASA.

Po trzech dniach poszukiwań francuska policja złapała Jerome Kerviela, maklera podejrzanego o defraudację 4,9 miliarda euro z banku Societe Generale.

Co najmniej 38 egipskich policjantów jest rannych, a stan kilku jest krytyczny - to wynik zamieszek jakie wybuchły na granicy Egiptu ze Strefą Gazy między tłumem Palestyńczyków a egipskimi funkcjonariuszami.

Skazany niedawno przez sąd w Palermo na 5 lat więzienia za protekcję i ujawnienie tajemnicy urzędowej, przewodniczący władz regionalnych na Sycylii Salvatore Cuffaro, pod naciskiem opinii publocznej podał się do dymisji.

Na południu Afganistanu uprowadzono w sobotę rano 49-letnią Amerykankę. Była zatrudniona przez pozarządową organizację charytatywną - podały władze w Kandaharze.

Indie obchodzą dziś Dzień Republiki. Honorowym gościem na wielkiej paradzie w News Delhi był prezydent Francji Nicolas Sarkozy, przebywający z dwudniową wizytą w Indiach.

Komisja Europejska wstrzymała wypłatę unijnych środków na rozbudowę bułgarskiej infrastruktury. Na decyzję Brukseli wpłynęły wiadomości o skandalu korupcyjnym w Funduszu Rozwoju Krajowej Infrastruktury Drogowej.

W Nazraniu, w rosyjskiej Inguszetii, doszło w sobotę do poważnych starć między policją a protestującymi. Siły bezpieczeństwa strzelały nad głowami kilkuset uczestników demonstracji.

Sześciu terrorystów, których w ubiegłym tygodniu w Barcelonie zatrzymała hiszpańska policja, przygotowywali serię zamachów nie tylko w Hiszpanii, ale też w innych europejskich krajach - donosi madrycki dziennik "El Pais".

Władze egipskie poinformowały, że zezwolą Palestyńczykom ze Strefy Gazy na zaopatrywanie się w ich kraju w artykuły pierwszej potrzeby - donosi egipska agencja prasowa Mena. Wiadomo jednak, że w przygranicznym mieście Rafah policja cały czas kontroluje przechodzących i wyjeżdżających ze Strefy. Chce w ten sposób opanować sytuację, która wymyka się spod kontroli.

Szefowie MSZ "szóstki" zajmującej się sprawami Iranu uzgodnili projekt nowych, zaostrzonych sankcji wobec Teheranu. Obejmują one m.in. zakaz podróżowania niektórych obywateli irańskich, zamrożenie ich aktywów i nadzór nad działalnością banków.

Pożar wybuchł na dachu i ostatnim piętrze słynnego kasyna i hotelu "Monte Carlo". Goście zostali ewakuowani, nie ma doniesień o ofiarach.

Winny trudnej sytuacji na wschodniej granicy jest rząd. Co do tego zgadzają się, występujący w roli właściciela firmy przewozowej, a nie - jak zazwyczaj - polityka, Władysław Frasyniuk oraz Sławomir Siwy ze Związku Zawodowego Celników. Był to jednak jeden z niewielu punktów, w którym rozmówcy Bogdana Rymanowskiego w Magazynie 24 Godziny byli zgodni.

Benedykt XVI przesłał rodzinom i bliskim polskich lotników tragicznie zmarłych w środowej katastrofie samolotowej pod Mirosławcem wyrazy serdecznego współczucia.

"Kiedy ciężko zachorowałem w nocy z 26 na 27 lipca 2006 roku, myślałem, że to już koniec" - napisał Fidel Castro w ostatnim artykule do kubańskiej prasy.

Kierownictwo Hamasu pozytywnie odpowiedziało na egipską propozycję i zgodziło się na spotkanie w Kairze z przywódcą Fatahu, prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem. Fatah i Hamas są w ostrym konflikcie od połowy zeszłego roku.

Jednak trzecia pracownic fińskiego parlamentu, Eduskunty, stwierdziła, że była w pracy molestowana seksualnie - wynika z opublikowanego właśnie raportu.

Rosja nie zamierza budować własnego systemu tarczy antyrakietowej analogicznego do amerykańskiego - zapowiedział w piątek dowódca rosyjskich wojsk kosmicznych, generał Władimir Popowkin.