Z opublikowanego dziś raportu Białego Domu wynika, że Al-Kaida wciąż jest największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych i że stara się zdobyć broń masowego rażenia, w tym broń nuklearną.

Japonia zamierza w ciągu 10 lat umieścić pojazd kosmiczny na powierzchni Księżyca - zapowiedzieli przedstawiciele rządu tego kraju. W ten sposób Japonia dołącza do Chin i Indii w wyścigu o eksplorację naturalnego satelity Ziemi.

Bomba podłożona w jednym z samochodów wybuchła w Bilbao na północy Hiszpanii. Według tamtejszej policji, w wyniku eksplozji ciężko ranny został ochroniarz lokalnego polityka.

Co najmniej 45 cywilów zginęło w Darfurze w wyniku ataku wojsk rządowych na miasto Muhajiriya - podali przedstawiciele Sudańskiej Armii Wyzwolenia (SLA).

Rząd Iraku domaga się, by chroniąca amerykańskich dyplomatów w Iraku firma Blackwater zapłaciła 136 milionów dolarów odszkodowania dla rodzin irackich cywilów, zastrzelonych przez ochroniarzy firmy w zeszłym miesiącu.

Tegoroczną Nagrodę Nobla z fizyki otrzymali Francuz Albert Fert oraz Niemiec Peter Gruenberg. Wyróżnienie przyznano im za odkrycie efektu gigantycznego magnetooporu, dzięki któremu np. twarde dyski mogą być coraz pojemniejsze.

Wczoraj spotkał się z Lechem Kaczyńskim, a dziś czeka go wizyta u Władimira Putina - francuski prezydent Nicolas Sarkozy rezerwuje wiele czasu dla Europy Wschodniej. "Sueddeutsche Zeitung" uważa, że Polska zajmuje Francuza o wiele bardziej niż Rosja.

Co dziesiąty japoński nastolatek cierpi z powodu mniej lub bardziej zaawansowanej depresji, a wśród uczniów w wieku 9-12 lat odsetek ten wynosi ponad 4 proc. - wynika z najnowszych badań opublikowanych przez agencję Kyodo.

Co najmniej 45 pakistańskich żołnierzy i 150 islamskich bojowników zginęło w trwających od niedzieli walkach na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Kilkudziesięciu żołnierzy uważa się za zaginionych.

Wstrzymanie wykonywania wyroków śmierci, jako akt dobrej woli przed Igrzyskami Olimpijskimi w 2008 - taki apel do władz w Pekinie wystosowało Human Rights Watch.

Co najmniej czternaście osób zginęło, a 30 zostało rannych w wybuchu dwóch samochodów-pułapek w mieście Bajdżi na północ od Bagdadu - podała we wtorek rano policja iracka. Obu zamachów dokonali terroryści-samobójcy.

Katorżnicze treningi, poświęcenie, pot i łzy. W Kabulu 20 młodych dziewcząt - mimo sprzeciwu lokalnej społeczności - uczy się walki na pięści. To pierwsze kobiety w historii Afganistanu, które odważyły się założyć rękawice bokserskie.

Brak konkretnych kroków w kierunku przerwania programu jądrowego oraz niechęć do wydania porwanych Japończyków - to powody, dla których Tokio przedłuży o kolejne 6 miesięcy termin obowiązywania sankcji gospodarczych wobec Korei Północnej.

Mamy nadzieję na ustanowienie "pomyślnych stosunków" z panią Aung San Suu Kyi - ogłosiła birmańska junta wojskowa na łamach rządowego dziennika. Generałowie powołali również specjalnego łącznika do kontaktów z liderką opozycji.

Znajdujemy się w decydującym momencie. Wszystko zależy od tego, czy wygramy w Afganistanie, czy nie - mówi gen. Dan McNeill, dowódca wojsk NATO w Afganistanie. - Jeśli ta misja zakończy się klapą, organizacja zmieni się w klub dyskusyjny, niezdolny do radzenia sobie z wyzwaniami współczesnego świata - dodaje.

Około pięciu milionów ludzi zostało poszkodowanych przez sztorm; ponad trzy miliony pozbawione są prądu, wody, gazu, albo łączności. Prawie półtora miliona zostało ewakuowanych.