Tysiące Izraelczyków wyszło na ulice. Protestowali przeciw ugodzie, dzięki której oskarżany o seksualne molestowanie kobiet były prezydent Izraela Mosze Kacaw uniknie kary więzienia.

Kilkuset kosowskich Albańczyków domagało się w Prisztinie niepodległości prowincji, depcząc wizerunki jej przywódców i wzywając do przełamania dyplomatycznego impasu, w jakim utknęły negocjacje w sprawie przyszłego statusu Kosowa.

Martin Walser i Siegfried Lenz,znani także w Polsce wybitni niemieccy pisarze, a także satyryk Dieter Hildebrandt, należeli w czasach Trzeciej Rzeszy do Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP) - potwierdzają doniesienia mediów historycy.

Premier obejmującej przewodnictwo w UE Portugalii Jose Socrates powiedział, że wątpliwości Polski co do mandatu negocjacyjnego w sprawie nowego traktatu unijnego są nieporozumieniem. Przyznał, że chciałby również lepszych stosunków Unii z Rosją.

Za sprawą rządów braci Kaczyńskich wiarygodność Polski, zbudowana z trudem przez przywódców Solidarności i Jana Pawła II, "jest w strzępach". I będzie potrzeba wielu lat by odbudować - pisze włoski dziennik "La Repubblica".

Tajne przejście pod granicą USA i Meksyku znaleźli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze z obu państw. Aresztowano pięć osób. Wszyscy to Meksykanie.

Ponad 30 cywilów zginęło w sobotę podczas nalotu międzynarodowych sił walczących z bojownikami talibów w Helmandzie, południowej prowincji Afganistanu - poinformowały regionalne władze.

Londyńska policja wciąż poszukuje niedoszłych zamachowców, podejrzanych o podłożenie bomb ukrytych w samochodach-pułapkach w centrum miasta. Amerykańska stacja ABC News poinformowała, że znany jest już wizerunek terrorysty. Scotland Yard nie potwierdził tej informacji.

Trzy ofiary śmiertelne pochłonęły do tej pory powodzie w Wielkiej Brytanii. Wielka woda nie opada w niektórych miejscach już od tygodnia.

Opracowana przez niemieckich genetyków nowatorska metoda walki z infekcją HIV daje szanse na rzeczywiste wyleczenie.

- Pewnego dnia dobry Bóg zabierze Fidela Castro - powiedział prezydent USA na spotkaniu w Akademii Marynarki Wojennej w Newport. Kubański przywódca zareagował natychmiastową repliką.

Watykan ogłosi dziś w południe od dawna oczekiwany list Benedykta XVI do chińskich katolików. Może być on jednym z najważniejszych dokumentów obecnego pontyfikatu.

Dziś o 16.00 podczas uroczystości przed Bramą Brandenburską niemiecki szef MSZ Frank-Walter Steinmeier przekaże przewodnictwo Unii Europejskiej na ręce szefa portugalskiej dyplomacji Luisa Amado.

Większości Kanadyjczyków niewiele wie o swoim państwie. Mieliby poważny kłopot ze zdaniem egzaminu, jakiemu poddawani są imigranci przed uzyskaniem obywatelstwa - głoszą opublikowane wyniki badań sondażowych.