- Armia USA nie zrobi "absolutnie nic" w sprawie kurdyjskich separatystów na północy Iraku - zapowiedział generał Banjamin Mixon z amerykańskiej bazy w Tikricie. - Dowództwo armii Stanów Zjednoczonych nie planuje podejmowania akcji wymierzonych przeciwko tureckim Kurdom na północy Iraku - dodał.

Junta wojskowa rządząca Birmą uwolniła kolejnych 87 demonstrantów aresztowanych za demokratyczne protesty we wrześniu. W więzieniach wciąż pozostają setki zatrzymanych.

Wciąż niespokojnie w Budapeszcie. Manifestanci skrajnej prawicy blokowali mosty i zakłócali ruch na ulicach stolicy Węgier. Domagali się dymisji premiera Ferenca Gyurcsany'ego.

Jeśli zabraknie ochotników, część amerykańskich dyplomatów w Bagdadzie będzie pochodziła z poboru - ogłosił Departament Stanu USA. Za odmowę wyjazdu będzie groziła dyplomatom nawet utrata pracy.

Co najmniej 9 osób zginęło w południowo-wschodnich Chinach, gdy wiozący 30 pasażerów autobus wpadł do wąwozu - powiadomiła agencja Xinhua.

Dwóch astronautów z amerykańskiego wahadłowca Discovery przez sześć godzin pracowało przy montażu specjalnego modułu "Harmony", który w przyszłości pozwoli na rozbudowę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Pierwszy z pięciu kosmicznych spacerów przebiegał spokojnie i... krajo-, a raczej ziemioznawczo.

Porównanie amerykańskich planów rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej do kryzysu kubańskiego jest "niewłaściwe". Tak Waszyngton skomentował piątkową wypowiedź Władimira Putina.

Istnieje niebezpieczeństwo, że grafik przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie ulegnie zmianie. Winna jest mgła, która może przeszkodzić m.in. w lądowaniu samolotów na lotniskach.

Straż przybrzeżna we włoskiej Ankonie przechwyciła 28 ton materiałów wybuchowych. Pewien Turek próbował je wwieźć swoją ciężarówką na prom, którym podróżowało 300 pasażerów.

Niemieccy socjaldemokraci (SPD) ponownie wezwali do delegalizacji nacjonalistycznej Nationaldemokratische Partei Deutschlands (NPD). SPD oskarża partię o argesywne próby podważania konstytucyjnego porządku w Niemczech.

Czy figura nagiego Chrystusa na krzyżu to pornografia? Zdaniem części mieszkańców Innsbrucku - tak. Dziś odbył się tam protest przeciwników niedawno odsłoniętego krucyfiksu.

Władimir Putin porównał na szczycie UE-Rosja plan budowy tarczy antyrakietowej w Europie do kryzysu kubańskiego w 1962 roku. Wtedy niemalże doszło do wybuchu wojny nuklearnej.

Rzecznik tureckiego Minister Spraw Zagranicznych Levent Bilman powiedział dziś, że propozycje złożone przez irackich mediatorów w sprawie powstrzymania kurdyjskich ataków są niewystarczające.

Izrael wystosował oficjalny protest po informacjach o wyznaczeniu Ryszarda Bendera na marszałka seniora Senatu - donosi izraelski dziennik "Maariw".

Sporo szczęścia mieli pasażerowie i załoga samolotu startującego z lotniska w Butuan na Filipinach. Maszyna nie zdołała oderwać się od ziemi, przecięła blokady na pasie startowym i zatrzymała się dopiero na drzewach bananowca. Nikt nie zginął, są tylko lekko rani.

Włoski Sąd Najwyższy potwierdził w piątek wyrok uniewinniający byłego premiera Silvio Berlusconiego w sprawie o korupcję. W kwietniu takie orzeczenie wydał sąd apelacyjny w Mediolanie, ale zostało ono zaskarżone.

Zdaniem przedstawicieli irańskiej opozycji, Teheran może stworzyć broń nuklearną szybciej niż w 3 lata. O takim właśnie minimalnym czasie mówił ostatnio szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) Mohamed El-Baradei.