Rozpalone słońce, 200 tys. widzów i samoloty pędzące 400 km/h zaledwie kilka metrów nad wodą. W australijskim Perth odbyły się finałowe zawody serii Red Bull Air Race. Cały cykl wygrał Amerykanin Mike Mangold.

Ośmiu Afgańczyków i trzech Jordańczyków, więzionych w bazie Guantanamo na Kubie z powodu podejrzeń o terroryzm, zostało przekazanych swoim krajom.

Co najmniej sześć osób zginęło w wypadku małego samolotu, który spadł na budynki mieszkalne w Sao Paulo w Brazylii. Przyczyny katastrofy nie są znane.

Co najmniej dwie osoby zginęły, a dziesiątki zostało rannych w gigantycznym karambolu, do którego doszło w Kalifornii. Przyczyną wypadku była gęsta mgła.

Jedna z największych stacji telewizyjnych w Rosji TV Centr (TVC) zanegowała w sobotę prawdę o mordzie katyńskim, dokonanym przez NKWD na polskich oficerach w 1940 roku.

- Są ludzie, którzy mają źle w głowie. Wciąż twierdzą, że konieczny jest rozbiór naszego kraju - mówił prezydent Władimir Putin, uczestniczący w obchodach Dnia Jedności Narodowej w Moskwie.

Aleksander Milinkiewicz, lider białoruskiej opozycji, został zatrzymany przez milicję pod zarzutem organizowania nielegalnej manifestacji, gdy w Mostach w obwodzie grodzieńskim rozmawiał z mieszkańcami miasta.

Spotkanie prezydenta Francji z prezydentem Czadu Idrissem Debym zaowocowało uwolnieniem trzech francuskich dziennikarzy i czterech hiszpańskich stewardess oskarżonych o próbę porwania 103 dzieci z sudańskiego Darfuru. Wraz z Nicolasem Sarkozym opuścili oni już Czad. W areszcie pozostaje wciąż dziewięcioro innych Europejczyków

Premier Pakistanu Shaukat Aziz powiedział dziś, iż planowane na styczeń przyszłego roku wybory parlamentarne mogą zostać odłożone nawet o dwanaście miesięcy w związku z wprowadzonym wczoraj stanem wyjątkowym.

"Katyń" Andrzeja Wajdy został odrzucony przez komisję selekcyjną festiwalu filmowego w Wenecji - ujawnił włoski dziennik "Il Sole-24 Ore". Zdaniem autora artykułu członkowie komisji festiwalowej musieli być "ślepi" na to "przepiękne arcydzieło".

Separatyści z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) uwolnili ośmiu tureckich żołnierzy porwanych w zeszłym miesiącu w trakcie walk przy granicy z Irakiem.

Wprowadzenie wczoraj przez prezydenta Pakistanu Perveza Musharrafa stanu wyjątkowego zostało nazwane przez tamtejsze gazety "kolejnym zamachem stanu". Zaś cały świat wyraził zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami w Islamabadzie i wzywa do "powrotu na drogę demokracji".

Ponad milion ludzi odciętych od świata, tysiące bez dachu nad głową i kolejne ofiary - to skutki ulewnych deszczy i powodzi, jakie od kilku dni nawiedzają południowy Meksyk. Po spustoszonym przez żywioł stanie Tabasco o kolejnych ofiarach informują władze sąsiedniego Chiapas.

Nie na placu, ulicach, czy przed rządowymi gmachami - mieszkańcy Istambułu postanowili zaprotestować przeciwko terroryzmowi na morzu Marmara. Ponad 200 łódek i motorówek wypłynęło na wodę przyozdobionych hasłami ""Razem przeciwko terroryzmowi" i "Stop przemocy na świecie".

Władze zatrzymują kolejnych opozycjonistów, była premier Benazir Bhutto apeluje o przeciwstawienie się prezydentowi, a sędziowie i prawnicy zapowiadają, że od poniedziałku nie będą brali udziału w żadnych rozprawach - to reakcje na decyzję prezydenta Perveza Musharrafa o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Rosyjski rząd rozważa wprowadzenie nowych ograniczeń w działalności organizacji pozarządowych (NGO), aby uniemożliwić im współpracę z międzynarodowymi instytucjami demokratycznymi np. OBWE - alarmuje szefowa Moskiewskiej Grupy Helsińskiej.

Tysiące ludzi protestowały w stolicy Wenezueli Caracas przeciw planowanej przez prezydenta Hugo Chaveza reformie konstytucji, dzięki której mógłby się ubiegać o reelekcję, ile razy zechce.