Dalajlama nie będzie mógł przemówić we włoskim parlamencie - zadecydował szef Izby Deputowanych. Zrobił to mimo petycji 165 posłów domagających się udostępnienia trybuny parlamentarnej duchowemu przywódcy Tybetu. Wczoraj spotkania z Dalajlamą odmówił Benedykt XVI.

Chciała przybliżyć swoim siedmioletnim uczniom świat zwierząt, poprosiła więc ich, żeby nazwali pluszowego misia. Miała pecha - wybrali imię Mahomet. W Sudanie grozi za to 40 batów. Całą sprawę opisuje "The Guardian".

Radio, telewizja, internet - żadne z greckich mediów nie nadają wiadomości. Dziennikarze protestują w ten sposób przeciwko planom reformy emerytalnej, a pozbawieni informacji Grecy mogą cały dzień relaksować się przy filmach i muzyce.

- To była sprawa całego narodu. Tam wszyscy czuli się za to odpowiedzialni. Poprzez władze prowincji, prezydenta, premiera - tak wygraną w walce o organizację EXPO 2012 komentuje w TVN24 Renata Kim, dziennikarka "Dziennika".

Czworo Irakijczyków, w tym trzy kobiety, zginęły od kul, po tym jak ich samochód został ostrzelany przez amerykański patrol wojskowy. Dwójka innych cywilów jest ranna.

Islamska Republika Iranu skonstruowała nowy pocisk balistyczny - poinformowało z dumą teherańskie ministerstwo obrony. Rakieta ma zasięg 2 tys. km, bez przeszkód może więc razić cele w znienawidzonym Izraelu.

Wiceprezydent USA trafił do szpitala, gdzie poddano go elektrowstrząsowi, z powodu wykrycia nieregularnej akcji serca podczas kontroli. Już dziś ma wrócić do normalnej pracy. 66-letni Cheney miał w przeszłości 4 zawały serca.

Osiem osób zginęło, a 150 zostało rannych, kiedy zawaliła się część trybuny na stadionie w brazylijskim mieście Salvador. Kibice spadli z dużej wysokości przez wyrwę w betonowej konstrukcji.

Do gwałtownych starć studentów z policją doszło w Amsterdamie po tym, jak rząd postanowił zwiększyć liczbę godzin zajęć w szkołach. Minister edukacji tłumaczył, że decyzja rządu wynika z chęci podniesienia standardów edukacji w całym królestwie.

Kanadyjczycy wkrótce zmienią procedury działania na lotnisku w Vancouver, na którym zmarł Polak rażony przez policję paralizatorem. Podobne zmiany czekają inne kanadyjskie lotniska.

Unia Europejska i Stany zjednoczone skrytykowały Rosję za rozpędzanie opozycyjnych, antyputinowskich wieców przez rosyjską milicję.

Islamscy terroryści planowali atak na Fort Huachuca w stanie Arizona, największą w USA bazę szkolenia wywiadu - podał w poniedziałek, powołując się na raport FBI, "Washington Times".

Przedstawiciele Palestyny i Izraela poinformowali, że osiągnęli istotny postęp przed nowymi rokowaniami pokojowymi, które mają rozpocząć się w środę, dzień po wtorkowej konferencji w amerykańskim Annapolis.

Globalna kampania na rzecz walki z polio otrzymała w poniedziałek grant w wysokości 200 milionów dolarów. Połowę z tego przekazał Bill Gates. Pieniądze mają pomóc w ostatecznym zwalczeniu tej niebezpiecznej choroby.

36-letnia Mantovani wdowa po Luciano Pavarottim wytoczyła proces o zniesławienie dwóm byłym przyjaciółkom. Po śmierci tenora żona dyrektora orkiestry w Modenie i żona osobistego dietetyka śpiewaka informowały, że był on nieszczęśliwy i całkowicie podporządkowany swojej młodej małżonce.

Rzecznik prasowy prezydenta Pakistanu powiedział, że wybrany na drugą kadencję generał Pervez Musharraf w czwartek zostanie zaprzysiężony jako cywilny prezydent.

Szalejący od wczoraj nad Filipinami tajfun Mitang zabił co najmniej siedem osób i ponad 300 tys. zmusił do ewakuacji. Spowodował też ogromne, choć niemożliwe jeszcze do oszacowania, straty materialne.

Przedstawiciele Hamasu, który nie będzie brał udziału w izraelsko-palestyńskiej konferencji pokojowej w Annapolis powiedzieli, że Palestyńczycy nie będą związani jakimikolwiek decyzjami podjętymi w Stanach Zjednoczonych.

Prezydent Rosji Władimir Putin zarzucił Stanom Zjednoczonym, że to one stoją za odwołaniem misji obserwacyjnej OBWE w grudniowych wyborach do Dumy Państwowej. -Weźmiemy to pod uwagę w naszych stosunkach z tym państwem - grozi Putin.