Płód, usunięty w 22. tygodniu ciąży w trakcie zabiegu jej przerwania ma prawo do życia, nawet jeżeli nie chce tego jego matka - tak stanowi jeden z zapisów dokumentu opracowanego przez włoskich uczonych w przeddzień obchodzonego w niedzielę Dnia Życia.

Przed konsekwencjami rozmieszczenia na terytorium Polski elementów tarczy antyrakietowej przestrzegł stały przedstawiciel Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin. Jak się wyraził "próby sytuowania Polski na linii konfrontacji zawsze doprowadzały do tragedii".

Pięć kobiet zginęło w sobotę w strzelaninie, do której doszło w sklepie z damską odzieżą w Tinley Park, jednym z przedmieść Chicago. Policja podejrzewa motyw rabunkowy. Sprawca zbiegł.

Były gubernator Massachusetts Mitt Romney wygrał prawybory w stanie Maine. Romney zyskał ponad dwa razy więcej głosów, niż jego główny przeciwnik, senator z Arizony John McCain.

Szef MSZ Radosław Sikorski podczas wizyty w Kanadzie chce przekonać tamtejsze władze do zniesienia wiz dla Polaków. Decyzja o zniesieniu wiz mogłaby być ogłoszona podczas wizyty premiera Donalda Tuska w Kanadzie na wiosnę - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Gaz łzawiący, ranni i zatrzymani - tak w sobotę przez kilka godzin wyglądały ateńskie ulice. W stolicy Grecji anarchiści starli się z neonazistami, którzy urządzili marsz mający upamiętnić niedoszłą wojnę grecko-turecką sprzed 10 lat.

Ponad 40 tys. osób protestowało w Ankarze przeciwko rządowemu projektowi, który umożliwiłyby kobietom noszenie islamskich chust na tureckich uniwersytetach. - Turcja jest świecka i taka pozostanie - skandowali zgromadzeni.

- Bez Stalingradu nie byłoby późniejszych zwycięstw, nie byłoby wygranej wojny, nie byłoby wolności dla Europy - powiedział Dimitrij Miedwiediw na obchodach 65. rocznicy zwycięstwa pod Stalingradem.

Trwa gorący karnawał w stolicy samby, brazylijskim Rio de Janeiro. Jak co roku taneczne szaleństwo porywa wszystkich, bez względu na wiek. Zabawę obserwuje reporter TVN24 Maciej Knapik.

Czadyjscy rebelianci opanowali w sobotę po czterogodzinnych walkach stolicę kraju, Ndżamenę i kierują się w stronę pałacu prezydenckiego - poinformowały źródła wojskowe. Według doniesień, prezydent Idriss Deby ukrywa się właśnie tam.

Twarze ukryte za magnetyzującymi maskami i tysiące postaci w wyrafinowanych kreacjach - tak w ostatnie dni karnawału wygląda Plac św. Marka w Wenecji. Miejscu, o którym Napoleon powiedział, że to największy salon Europy, przyglądała się reporterka TVN24 Anna Seremak.

To najgorsza zima w Chinach od 50 lat. Na własnej skórze skutki mrozów i obfitych opadów śniegu odczuło ponad 100 milionów ludzi. Tymczasem chińskie władze ostrzegają obywateli, żeby przygotowali się na to, że zła pogoda potrwa dłużej.

Szef MSZ Radosław Sikorski wątpi w podpisanie porozumienia dotyczącego tarczy antyrakietowej podczas marcowej wizyty Donalda Tuska w USA. - To by wymagało maratonu negocjacyjnego - powiedział Sikorski. Natomiast rosyjski dziennik pisze o "polskich prośbach o rozmieszczenie amerykańskich baz".

Największy w USA, mający ponad 3 miliony członków antywojenny ruch MoveOn.org poinformował, że natychmiast rozpocznie kampanię wspierającą Baracka Obamę w wyścigu po prezydenturę.

Chwile grozy przeżyło w piątek 159 pasażerów boliwijskiego samolotu lecącego z La Paz do Cobija. Zaledwie kilka kilometrów od lotniska w Boeingu 727 skończyło się paliwo. Piloci musieli lądować awaryjnie na bagnach. Kilka osób odniosło lekkie obrażenia.

Dwadzieścia osób nie żyje, a co najmniej 50 zostało rannych w tragicznym zamachu, do którego doszło w mieście Dambulla w środkowej części Sri Lanki.

Biały puch całkowicie przykrył amerykański stan Illinois. Gwałtowne burze śnieżne, którym towarzyszy silny wiatr, sparaliżowały największe miasto regionu - Chicago. Zamknięto szkoły, sparaliżowane jest międzynarodowe lotnisko O'Hare.

Gorący latynoski temperament plus burząca krew w żyłach samba. Taką wybuchową mieszankę można zobaczyć jedynie w Rio. Karnawałowa parada to niewątpliwie największa taka impreza na świecie. W tym roku bierze w niej udział ponad 700 tysięcy tancerzy i gapiów.