Amerykański Sąd Najwyższy rozpoczął pierwsze przesłuchanie stron w procesie dotyczącym legalności działania wojskowego więzienia amerykańskiej armii w Zatoce Guantanamo, na Kubie. Pozywającymi są byli osadzeni, którym SN musi dać odpowiedź, czy oni - a także aktualni więźniowie - mają prawo składać w amerykańskich sądach skargi na swoje uwięzienie.

W jednym z domów w północnoniemieckim Darry policja odnalazła zwłoki pięciorga dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Ich 31-letnia matka, podejrzewana o zabójstwo, została zatrzymana i umieszczona w szpitalu psychiatrycznym.

Radny Ligi Północnej z Treviso na północy Włoch przeprosił za swoją wypowiedź, w której stwierdził że walce z przestępczością wśród imigrantów należy stosować metody SS.

Koniec niemieckiej histerii wokół tamtejszego Lotto: w środę, w 14. kolejnym losowaniu padła wreszcie główna wygrana. Według rzecznika totalizatora, najprawdopodobniej cała wygrana przypadnie na jeden kupon.

- Przestępczość spadła, rosną inwestycje zagraniczne, iraccy uchodźcy wracają do kraju - wyliczał Robert Gates, sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych podczas swojej wizyty w Bagdadzie. I rzeczywiście - statystyki ukazują ogromną poprawę sytuacji.

- Flota Federacji wznowi praktyki sowieckie i będzie ponownie organizować stałe patrole okrętów po Atlantyku i Morzu Śródziemnym - poinformował minister obrony Rosji. W morze wypłynęło już kilkadziesiąt okrętów, w tym lotniskowiec.

O uleganie manipulacjom Białego Domu w sprawie Iranu i tym samym pogarszanie sytuacji amerykańskiej gospodarki oskarżali Hillary Clinton jej partyjni koledzy podczas publicznej debaty kandydatów na prezydenta. Clinton odpierała zarzuty mówiąc, że jej działania poprawiły sytuację wojsk w... Iraku.

Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice wezwała świat do jak najszybszego wysłania sił pokojowych do Somalii, w celu zastąpienia sił Ligi Afrykańskiej. Stany Zjednoczone oferują pomoc krajom, które zdecydują się wysłać swoich żołnierzy do Somalii.

Najbardziej odizolowany kraj na świecie zezwala na wjazd turystów. Oczywiście nie wszędzie, ale chętni będą mogli odwiedzić teraz byłą stolicę Korei - Songdo (dziś Kaesong).

Zmalało prawdopodobieństwo nałożenia na Iran nowych sankcji ONZ. Wskazują na to reakcje Rosji i Chin po opublikowaniu przez amerykański wywiad raportu dotyczącego wzbogacania przez Iran uranu. Stwierdzono w nim, że od 2003 roku irański program nuklearny nie ma charakteru militarnego.

Przed zaplanowanym na piątek spotkaniem ministrów spraw zagranicznych Rosji i Polski "Niezawisimaja Gazieta" pisze, że Radosław Sikorski i Siergiej Ławrow "podejmą próbę pchnięcia naprzód rosyjsko-polskich relacji".

Czy poległ główny argument za budową tarczy antyrakietowej? - pyta w środę czeski dziennik "Mlada fronta Dnes". To reakcja na ogłoszony dwa dni temu przez wywiad USA raport na temat irańskiego programu nuklearnego, który stwierdza, że od 2003 roku roku nie ma on wojskowego charakteru.

Dziesiątki tysięcy Tajlandczyków zebrały się w centrum stolicy kraju - Bangkoku, by oddać cześć panującemu od 61 lat królowi Bhumibolowi Adulyadejowi.

Przedstawiciele Polonii Amerykańskiej zorganizowali spotkanie z przedstawicielką telewizji FOX, na którym omówili m.in. postawę Polaków podczas II Wojny Światowej. Liczyli też na przeprosiny za niewybredny żart sprzed kilku tygodni, ale się nie doczekali.

Mają szokować, zadziwiać a przede wszystkim wzbudzać refleksję. Na ulicach Betlejem pojawiło się nietypowe graffiti przedstawiające historię narodzin Jezusa. Zamiast scen ze stajenki, pasterzy i trzech króli jest izraelski posterunek wojskowy i uzbrojeni żołnierze.

Huraganowe wiatry, ulewne deszcze i powódź zmusiły władze stanów Waszyngton i Oregon na Północnym-Zachodzie USA do wprowadzenia stanu wyjątkowego. Służby ratunkowe poinformowały, że w wyniku kataklizmu zginęło 5 osób.

Sześciu żołnierzy i siedmiu cywili zginęło a 12 osób zostało rannych w samobójczym ataku na wojskowy konwój w stolicy Afganistanu. Zamachowiec zdetonował samochód pułapkę w zachodniej części Kabulu.