Amerykański potentat wydobywczy Oscar Wyatt został skazany na rok i pięć dni więzienia za przekupywanie ONZ-towskich urzędników pracujących przy programie "Ropa za żywność", w ramach którego Wyatt nielegalnie kupował ropę od rządu Saddama Husajna.

Najpierw wstrząsy..., a potem w drodze robi się ogromna wyrwa. Do środka wpadają samochody. Do niezwykłego zdarzenia doszło na parkingu w St. Louis w Stanach Zjednoczonych.

Już 12 grudnia zasiądą do rozmów pokojowych przedstawiciele Autonomii Palestyńskiej i Izraela - napisano we wspólnym oświadczeniu premiera Ehuda Olmerta i prezydenta Mahmuda Abbasa. Tymczasem Syria już oświadczyła, że państwa arabskie unormują swoje stosunki z Tel Avivem dopiero wtedy, gdy ten wycofa swe wojska z okupowanych terenów.

Ponad tysiąc greckich dziennikarzy wyszło na ulice Aten. Protestowali, bo nie podobają im się rządowe plany reformy płac. Wczoraj niektóre stacje telewizyjne i radiowe nie emitowały serwisów informacyjnych, dziś w kioskach zabraknie prasy.

Centum Szymona Wiesenthala będzie przyznawać nagrody pieniężne za informacje przyczyniające się do wytropienia i osądzenia ostatnich żyjących hitlerowskich zbrodniarzy. Część pieniędzy na ten cel przekażą rządy Niemiec i Austrii.

MI6 rekrutuje. Czym kusi brytyjski wywiad? Egzotycznymi przygodami, życiem na krawędzi, szansą ratowania świata w towarzystwie atrakcyjnych osobników płci przeciwnej? Wcale nie. Argumenty, aby zostać agentem to… dobra opieka medyczna i płatne urlopy macierzyńskie.

- Jak wszyscy mogą sobie wyobrazić, to trudny dzień dla naszej rodziny - napisała w oświadczeniu Peggy Fossett, po tym, jak wystąpiła do sądu w rodzinnym Cook w stanie Illinois o oficjalne uznanie jej męża Steva za zmarłego. Amerykański milioner zaginął na początku września.

Sekretarz obrony USA Robert Gates wezwał rząd do szerszego korzystania z "miękkiej potęgi" Ameryki, czyli takich instrumentów polityki zagranicznej jak dyplomacja, pomoc gospodarcza i promowanie amerykańskich wartości - zamiast siły militarnej.

Rosjanie utrzymują, że wywiera się na nich naciski, by głosowali w miejscach pracy i w ten sposób sztucznie zwiększyli frekwencję - podała agencja Associated Press.

Przyszły status Kosowa, wciąż formalnie pozostającego prowincją Serbii, może być rozstrzygnięty jedynie na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ - oświadczył we wtorek serbski premier Vojislav Kosztunica podczas negocjacji w Baden w Austrii.

Obecność krytykowanego za naruszanie praw człowieka prezydenta Zimbabwe Roberta Mugabe może sparaliżować szczyt Unia Europejska-Afryka. Premier Wielkiej Brytanii już postawił ultimatum: pojedzie albo on, albo Mugabe.

Choć zmiany klimatu są zagrożeniem dla całej ludzkości, najbardziej godzą w mieszkańców najbiedniejszych krajów - stwierdza raport Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju.

Przywódca duchowy Tybetańczyków, XIV Dalajlama powiedział, że jeszcze za jego życia powinno odbyć się referendum dotyczące zmiany sposobu wyłaniania przywódcy tego narodu. Być może w ogóle zniknie tytuł Dalajlamy.

Byłemu mistrzowi świata Garriemu Kasparowowi, którego skazano na pięć dni aresztu za udział w demonstracji przeciwników Putina nie pozwolono spotkać się z jego szachowym rywalem Anatolijem Karpowem.

- Sprzeczne obietnice przyczyniają się do zaciemnienia politycznego przesłania rządu - w spóźnionym artykule ocenia expose premiera Donalda Tuska konserwatywny francuski dziennik "Le Figaro".

Dalajlama nie będzie mógł przemówić we włoskim parlamencie - zadecydował szef Izby Deputowanych. Zrobił to mimo petycji 165 posłów domagających się udostępnienia trybuny parlamentarnej duchowemu przywódcy Tybetu. Wczoraj spotkania z Dalajlamą odmówił Benedykt XVI.

Chciała przybliżyć swoim siedmioletnim uczniom świat zwierząt, poprosiła więc ich, żeby nazwali pluszowego misia. Miała pecha - wybrali imię Mahomet. W Sudanie grozi za to 40 batów. Całą sprawę opisuje "The Guardian".

Radio, telewizja, internet - żadne z greckich mediów nie nadają wiadomości. Dziennikarze protestują w ten sposób przeciwko planom reformy emerytalnej, a pozbawieni informacji Grecy mogą cały dzień relaksować się przy filmach i muzyce.