Watykan zgłasza stanowczy sprzeciw wobec możliwości odłączania pożywienia i płynów u pacjentów w stanie wegetatywnym, dzięki aparaturze medycznej podtrzymywanych przy życiu.

18 października była premier Pakistanu Benazir Bhutto ma wrócić do ojczyzny. Jak powiedział jeden z liderów Pakistańskiej Partii Ludowej, Bhutto "przywróci prawdziwą demokrację w kraju".

Bałtyk jest zagrożony wyciekiem ropy z wraków leżących na jego dnie - alarmuje szwedzka straż przybrzeżna. Niektóre ze statków zalegają na dnie od czasów II wojny światowej.

Na kary od 7 do 12 lat pozbawienia wolności zostali skazani przez Białoruski Sąd Najwyższy czterej oficerowie uznani za polskich szpiegów. Utajniony proces trwał tylko 10 dni.

Dziennikarze ANSA - największej agencji prasowej we Włoszech - zaczęli czterodniowy strajk. Powodem są planowane zwolnienia dziennikarzy, uzasadniane reorganizacją firmy.

Obyło się bez niespodzianek - prezydencki kandydat, Wiktor Zubkow został nowym premierem Federacji Rosyjskiej. Zmiany w rządzie i rozwój potencjału wojskowego Rosji zapowiedział podczas wcześniejszej debaty w parlamencie.

Portugalscy śledczy, badający sprawę zaginięcia małej Madeleine McCann, zdobyli kopię pamiętnika jej matki - podaje BBC. Kate McCann skarży się w pamiętniku na uciążliwość córki.

Pod koniec życia Jan Paweł II był niedożywiony z powodu niemożności połykania. Należało mu wiele tygodni wcześniej założyć sondę pokarmową - pisze anestezjolog Liny Pavanelli we włoskim dzienniku "La Repubblica".

- W obecności partnerów europejskich gwarantuję, że wybory będą uczciwe i przejrzyste - zapewnia prezydent Juszczenko zebranych w Kijowie gości szczytu Unia Europejska - Ukraina, który odbywa się na dwa tygodnie przed kolejną wyborczą batalią na Ukrainie.

Prezydent Bush oświadczył Amerykanom, że jego strategia w Iraku przynosi rezultaty i w związku z tym będzie możliwe stopniowe zmniejszanie liczby żołnierzy USA w tym kraju.

Günter Verheugen, wiceszef Komisji Europejskiej miał romans ze swoją asystentką Petrą Erler. W dodatku awansował kochankę na szefa swojego gabinetu.

Wyznawcy islamu na całym świecie rozpoczęli obchody ramadanu. W Indonezji towarzyszy im smutek z powodu silnego trzęsienia ziemi, a w Iraku - wzmożona czujność.

Po 8-letniej przerwie wznowiła pracę huta niklu w Kosowie. Produkcję wstrzymano w okresie nalotów bombowych NATO na region.

Menedżerowie niemieckiego giganta motoryzacyjnego BMW zarzucają chińskiemu producentowi Shuanghuan, że jego samochód jest zbyt podobny do modelu BMW X5. Niemcy żądają wstrzymania produkcji.

W zamachu bombowym zginął w czwartek szejk Abdul Sattar Abu Risha - przywódca irackich sunnitów, znany ze sprzeciwu wobec działań Al-Kaidy. Bombę podłożono na poboczu drogi niedaleko Ramadi, gdzie Abu Risha mieszkał.

- Jeśli coś osiągnę na stanowisku premiera, to niewykluczone, że tak się stanie - powiedział Wiktor Zubkow zapytany, czy będzie kandydować na prezydenta. Rosyjscy komentatorzy różnią się w ocenach środowych zmian na szczytach władzy w Moskwie.

Nie mają Litwini szczęścia do polskich pseudo-kibiców. W lipcu podczas meczu Pucharu Intertoto chuligani z Warszawy zdemolowali stadion Vetry Wilno. We wtorek drodze na mecz z Finlandią Polacy grasowali w okolicach Pasvalis, miasta położonego na północy kraju.

10 osób pobili na śmierć wieśniacy z dystryktu Vaishali w Indiach. Dokonali oni samosądu na 11 mężczyznach, których podejrzewali kradzież. Jedyny ocalony został przewieziony do szpitala.