"Moskwa widzi zagrożenie w ulokowaniu elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej i szykuje się na nią odpowiedź" - oświadczył Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji.

Światowi liderzy będą rozmawiać o zmianach klimatu. Nowe porozumienie, które zastąpi protokół z Kioto, powinno być mniej rygorystyczne. A i tak najwięksi "truciciele" - USA i Chiny - mogą go nie zaakceptować.

Już wkrótce ze słynnej amsterdamskiej dzielnicy rozpusty zniknie około 1/3 okien z czerwonymi światłami. Powód - właściciel kilku największych domów publicznych sprzedaje swoje imperium.

Grzebień z nazwiskami Polaków zamordowanych przez NKWD i pochowanych w lesie w podkijowskiej Bykowni odnaleźli pracujący tam specjaliści Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Północnokoreańska agencja KCNA poinformowała o odbywających się w Phenianie rozmowach z delegacją Syrii. Kilka dni temu pojawiły się zarzuty, że Korea Północna pomaga temu krajowi w realizacji programu nuklearnego.

Izrael zdecydował się na nietypowy sposób promocji kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało serię materiałów promocyjnych pokazujących skąpo ubrane kobiety w wojskowych mundurach.

Prokuratura we Wrocławiu wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie niespodziewanej śmierci małej Irakijki po powrocie do Ojczyzny. - Stęskieni rodzice chcieli nacieszyć się dzieckiem. Dlatego mogli zaniedbać podawanie lekarstw i konsultacje u lekarza - uważa dr Girish Sharma, który leczył dziewczynkę w Polsce.

Watykan zgodził się na konsekrację nowego arcybiskupa Pekinu. To kolejny krok do ocieplenia relacji Stolicy Apostolskiej z Chinami, które 56 lat temu zerwały stosunki dyplomatyczne z Watykanem.

Ghanę, Ugandę i wiele innych krajów środkowej Afryki nawiedziła największa od 35 lat powódź. Ponad półtora miliona ludzi ucierpiało na skutek żywiołu.

Za żart z prezydenta Władimira Putina zamknięta zostanie gazeta "Saratowskij Riepartior". W jednej z publikacji Putin został porównany do bohatera radzieckiego serialu - standartenfuehrera SS Maksa Otto von Stirlitza.

Najpierw eksplozja, potem morze ognia. W Deerfild Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych w jednym z budynków wybuchły najprawdopodobniej zbiorniki z gazem.

Osama bin Laden wypowiada wojnę prezydentowi Pakistanu Pervezowi Musharrafowi za zabicie radykalnego duchownego z Islamabadu Abdula Rashida Ghaziego. Tymczasem zastępca przywódcy Al Kaidy, Ajman al-Zawahiri, tradycyjnie wieszczy Amerykanom klęskę w Iraku i Afganistanie.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski miał wygłosić w Berlinie laudację na cześć byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera, w związku z wręczeniem mu "Nagrody Kwadrygi". Zrezygnował, nie uzasadniając zmiany decyzji.

Od zbesztania ministrów rozpoczął pierwsze posiedzenie swojego gabinetu nowy premier Rosji Wiktor Zubkow.

Brytyjski dziennikarz David Yallop w swojej nowej książce zarzuca papieżowi Janowi Pawłowi II "tuszującą postawę wobec molestowania seksualnego nieletnich przez duchownych". To może opóźnić jego wyniesienie na ołtarze - pisze hiszpański dziennik "El Pais".