Premier obejmującej przewodnictwo w UE Portugalii Jose Socrates powiedział, że wątpliwości Polski co do mandatu negocjacyjnego w sprawie nowego traktatu unijnego są nieporozumieniem. Przyznał, że chciałby również lepszych stosunków Unii z Rosją.

Za sprawą rządów braci Kaczyńskich wiarygodność Polski, zbudowana z trudem przez przywódców Solidarności i Jana Pawła II, "jest w strzępach". I będzie potrzeba wielu lat by odbudować - pisze włoski dziennik "La Repubblica".

Tajne przejście pod granicą USA i Meksyku znaleźli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze z obu państw. Aresztowano pięć osób. Wszyscy to Meksykanie.

Ponad 30 cywilów zginęło w sobotę podczas nalotu międzynarodowych sił walczących z bojownikami talibów w Helmandzie, południowej prowincji Afganistanu - poinformowały regionalne władze.

Londyńska policja wciąż poszukuje niedoszłych zamachowców, podejrzanych o podłożenie bomb ukrytych w samochodach-pułapkach w centrum miasta. Amerykańska stacja ABC News poinformowała, że znany jest już wizerunek terrorysty. Scotland Yard nie potwierdził tej informacji.

Trzy ofiary śmiertelne pochłonęły do tej pory powodzie w Wielkiej Brytanii. Wielka woda nie opada w niektórych miejscach już od tygodnia.

Opracowana przez niemieckich genetyków nowatorska metoda walki z infekcją HIV daje szanse na rzeczywiste wyleczenie.

- Pewnego dnia dobry Bóg zabierze Fidela Castro - powiedział prezydent USA na spotkaniu w Akademii Marynarki Wojennej w Newport. Kubański przywódca zareagował natychmiastową repliką.

Watykan ogłosi dziś w południe od dawna oczekiwany list Benedykta XVI do chińskich katolików. Może być on jednym z najważniejszych dokumentów obecnego pontyfikatu.

Dziś o 16.00 podczas uroczystości przed Bramą Brandenburską niemiecki szef MSZ Frank-Walter Steinmeier przekaże przewodnictwo Unii Europejskiej na ręce szefa portugalskiej dyplomacji Luisa Amado.

Większości Kanadyjczyków niewiele wie o swoim państwie. Mieliby poważny kłopot ze zdaniem egzaminu, jakiemu poddawani są imigranci przed uzyskaniem obywatelstwa - głoszą opublikowane wyniki badań sondażowych.

Brytyjska policja rozbroiła dwa samochody-pułapki w centrum Londynu. Dla większej siły rażenia auta wyładowane były butlami z gazem, gwoździami i kanistrami z paliwem. Ładunki mogły być odpalone z telefonu komórkowego.

Trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopnia w skali Richtera nawiedziło wyspę Korfu i inne wyspy na morzu Jońskim oraz zachodnią, lądową część Grecji.

Adwokaci Edwarda Mazura, oskarżonego o zlecenie zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały, skierowali do sądu kolejny wniosek o zaniechanie ekstradycji oskarżonego.

Dwóch pracowników zginęło podczas prac przy demontażu estrady na stadionie w Madrycie. Rozbierali oni konstrukcję po czwartkowym koncercie słynnej amerykańskiej grupy The Rolling Stones.