- Zwróciliśmy uwagę na pańskie oświadczenia mówiące o tym, iż władze Gruzji są nastawione na rozwój relacji z Rosją. My ze swej strony postaramy się odpowiedzieć tym samym - oświadczył Władimir Putin, witając na Kremlu gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego.

Niedzielna deklaracja niepodległości Kosowa nie rozwiązuje wszystkich problemów tej biednej prowincji. Rząd czekają teraz ogromne wyzwania, m.in. obniżenie katastrofalnego bezrobocia i walka z korupcją. Jak sytuację oceniają sami Kosowarzy?

Proklamowanie niepodległości przez Kosowo nie zmieniło stanowiska Rosji w sprawie separatystycznego regionu Mołdawii, Naddniestrza - oświadczył doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Siergiej Prichodźko.

Partia zamordowanej Benazir Bhutto stworzy nowy rząd Pakistanu. Pomoże jej w tym ugrupowanie innego byłego premiera, Nawaza Sharifa.

- Wszystkie zainteresowane strony powinny działać z ostrożnością i umiarkowaniem - zaapelował Bendedykt XVI, nawiązując do sprawy Kosowa. Dodał też, że należy dążyć do takich rozwiązań tej kwestii, które sprzyjają wzajemnemu poszanowaniu i pojednaniu.

Trzygwiazdkowy rosyjski generał, szef służby zakwaterowania i wyposażenia sił zbrojnych, zastrzelił się w swoim gabinecie. Wojskowy był odpowiedzialny za nadzór nad gigantycznym programem budowy mieszkań dla żołnierzy.

- Wszystko wskazuje na to, że na najbliższym posiedzeniu rządu, w najbliższy wtorek, decyzja w tej sprawie zostanie podjęta - powiedział szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.

Reżim Łukaszenki w NATO nie widzi już zagrożenia militarnego. - Nie ma go. Nasza doktryna militarna nie wymienia nikogo jako prawdopodobnego wroga Białorusi - oświadczył minister obrony Leanid Malcou.

Kłęby czarnego dymu z płonących opon spowiły na kilkadziesiąt minut serbsko-kosowskie przejście graniczne w Merdare. Ok. 300 byłych serbskich wojskowych zaatakowało kosowską policję i siły NATO.

- Władze USA dwukrotnie skorzystały z terytorium brytyjskiego, by przetransportować w tajemnicy dwóch więźniów podejrzewanych przez CIA o terroryzm - przyznał szef brytyjskiej dyplomacji David Miliband. Dodał, że "jest mu przykro", iż musi korygować wersję podawaną przez jego poprzedników.

Amerykańska marynarka wojenna zestrzeliła uszkodzonego satelitę szpiegowskiego. Rakieta zniszczyła zbiornik z toksycznym paliwem i tym samym osiągnęła swój cel - podał Pentagon.

Co się stało w pokoju przesłuchań na jednym z posterunków policji w Luizjanie? Na nagraniu z posterunku widać szarpaninę między kobietą a policjantem. Chwilę później jej twarz jest cała we krwi.

Jeszcze 200 świadków - żołnierzy, rodziny podejrzanych i dowództwo armii - chcą przesłuchać prokuratorzy ws. wydarzeń w Nangar Khel. - To porażające, jak długo jeszcze moi klienci będą siedzieć w areszcie? - komentuje w TVN24 adwokat żołnierzy, mec. Jacek Kondracki.

Są pierwsze komentarze po zestrzeleniu przez USA uszkodzonego satelity. Moskwa podejrzewa, że operacja była jedynie przykrywką dla próby amerykańskiej tarczy przeciwrakietowej, a Chińczycy zarzucają Waszyngtonowi "niebezpieczne kosmiczne ambicje"

Jest szansa na stabilizację w Kenii. Władze zgodziły się na utworzenie stanowiska premiera. Rozwiązania, które gwarantowałoby podział władzy domagała się opozycja. Do tej pory pracami rządu kierował prezydent.

Barwne sztandary, kolorowe balony i tysiące pielgrzymów - Meksykanie oddali hołd Maryi z Gwadelupy. Wierni uczestniczyli w kolorowej procesji i modlili się w bazylice przed obrazem Matki Boskiej.

George Bush od kilku dni przebywa w Afryce. I choć jest tam z oficjalną wizytą to znalazł chwilę na relaks w towarzystwie tubylców.

Krążownik rakietowy USS Lake Erie to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie okrętów amerykańskiej floty. Wystrzelona z jego pokładu rakieta strąciła uszkodzonego satelitę.

Dwa amerykańskie myśliwce zderzyły się w powietrzu podczas lotów treningowych nad Zatoką Meksykańską. Piloci przeżyli wypadek - poinformowała amerykańska armia.

Kandydaci do obywatelstwa Wielkiej Brytanii będą poddawani co najmniej rocznemu sprawdzianowi, aby wykazać się obywatelską postawą. Okres oczekiwania na paszport Zjednoczonego Królestwa wydłuży się do co najmniej sześciu lat.