Co najmniej 20 osób zginęło, a 117 zostało rannych, z czego 8 walczy w szpitalu o życie - to skutek wybuchu fabryki sztucznych ogni, do której doszło w Stambule. Eksplozja zburzyła wielokondygnacyjny budynek w europejskiej części miasta.

W ogarniętej chaosem Kenii zginął kolejny opozycyjny deputowany do parlamentu. David Kimutai został zastrzelony w Eldoret na zachodzie kraju.

Wicegubernator prowincji Helmand i pięć innych osób zginęło w samobójczym zamachu w meczecie w Laszkar Gah na południu Afganistanu. Co najmniej jedenaście osób jest poważnie rannych.

Na miesiąc przed wyborami prezydenckimi w Rosji kremlowski faworyt cieszy się wciąż zaufaniem swoich rodaków. Dmitrij Miedwiediew może liczyć na 71 proc. głosów. To jednak mniej niż w poprzednim badaniu.

Pakistan, Nigeria i Rosja - władze tych krajów to, według najnowszego raportu Human Rights Watch, "dyktatury pozujące na demokratów". Europa i Stany Zjednoczone popełniają, zdaniem organizacji, wielki błąd "tolerując" szefostwo tych państw.

- Kiedy się obudziłem, nie miałem nerki - takie zeznania w komisariatach północnych Indii złożyły już dziesiątki ludzi. Indie są wstrząśnięte "aferą nerkową", której ofiarami mogło paść nawet pół tysiąca Hindusów.

W latach 90-tych wysoko w polskim wywiadzie i dyplomacji działał rosyjski szpieg - pisze "Gazeta Wyborcza", której dziennikarze przyjrzeli się świeżo opublikowanej w USA książce byłego oficera rosyjskiego wywiadu.

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger weźmie przykład z Rudolfa Giulianiego i poprze, w wyścigu o republikańską nominację prezydencką, senatora Johna McCaina - informuje "Los Angeles Times".

Były burmistrz Nowego Jorku Rudolf Giuliani, który wycofał się z wyścigu Republikanów o nominację prezydencką, poparł kandydaturę senatora Johna McCaina.

Jeśli NATO nie zwiększy liczebności swoich oddziałów w Afganistanie to Kanadyjczycy w przyszłym roku wycofają z tego kraju swoje wojska.

Michaił Chodorkowski, były szef koncernu Jukos, więziony w łagrze na Syberii rozpoczął strajk głodowy. Oligarcha protestuje przeciw decyzji władz więzienia o odmówieniu pomocy medycznej jego współwięźniowi i dawnemu współpracownikowi Wasilijowi Aleksanianowi.

- Nasz kraj to suwerenne państwo i nie pozwolimy, by ktokolwiek z zewnątrz korygował przebieg kampanii wyborczej - oznajmił prezydent Rosji Władimir Putin podczas posiedzenia kolegium Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

John Edwards zrezygnował z ubiegania się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich w USA. Podobną decyzję ma podjąć w najbliższym czasie kandydat republikański Rudy Giuliani.

Prezydent Giorgio Napolitano powierzył misję utworzenia tymczasowego rządu przewodniczącemu włoskiego Senatu. Franco Marini już wkrótce może zostać premierem. Warunek? Musi znaleźć poparcie w parlamencie. A o to może być trudno.

Kilkadziesiąt milionów osób w Egipcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie i Katarze mają kłopoty z dostępem do internetu. Powód? Uszkodzenie kabla telekomunikacyjnego na dnie Morza Śródziemnego.

Wózek inwalidzki na pedały i latarka na baterie słoneczne? Na to mogli wpaść tylko Polacy - tak przynajmniej wynika z amerykańskiej reklamy wódki Alchemy.

3-letnia tygrysica uciekła z cyrku w miejscowości Azambuja, w Portugalii. Zwierzę jest lekko ranne i pobudzone. W poszukiwaniach uczestniczą treserzy, straż pożarna i żandarmeria.

Jeśli w drugiej turze serbskich wyborów prezydenckich wygra nacjonalista Tomislav Nikolić, Kosowo ogłosi niepodległość tydzień później, dziewiątego lub dziesiątego lutego - podały anonimowe źródła w rządzie Kosowa.

Symboliczne przeprosiny rdzennej ludności Australii za przymusowe odbieranie dzieci Aborygenów zamierza złożyć w lutym nowo wybrany australijski parlament. Przeprosiny padną w imieniu rządu, lecz nie oznaczają "przypisania winy obecnej generacji Australijczyków".