Władze Wielkiej Brytanii wpadły na pomysł wręczania imigrantom specjalnych broszur. Mogliby się z nich dowiedzieć jak należy zachowywać się w tym kraju. Wśród proponowanych informacji znalazły się takie jak: nie prowadzić samochodu po alkoholu i szanować stanie w kolejce.

Co roku przez nasz kraj przewija się 15 tysięcy niewolników - alarmuje "Polska". Tymczasem według dziennika polska policja lekceważy handel żywym towarem.

15 samochodów, w tym jeden polski staranował wiedeński autobus. Jego kierowca dał popis bezmyślności: poszedł naprawiać tylne drzwi nie zaciągając wcześniej hamulca. Autobus stoczył się prawie 200 metrów pochyłą Maertzstrasse niszcząc wszystko na swojej drodze...

Kolejna afera podsłuchowa - tym razem jednak nie w Polsce, a w Wielkiej Brytanii. Według mediów brytyjska policja podsłuchiwała posła Partii Pracy Sadiqa Khana. Minister sprawiedliwości Jack Straw już zapowiedział dochodzenie w tej sprawie.

- W moim przekonaniu polityka zagraniczna została zmieniona w kierunku bardzo dobrym - były premier Kazimierz Marcinkiewicz w programie "Teraz My" na antenie TVN chwalił dyplomację rządu Donalda Tuska.

Tureckie samoloty zbombardowały około 70 kurdyjskich celów w północnym Iraku. Choć nie ma oficjalnych danych dotyczących ofiar i zniszczeń, przedstawiciele Kurdów mówią, że bomby spadły na co najmniej trzy przygraniczne wioski.

Francuska stewardessa topless, rozbierająca się dla pilotów samolotu - film z tego niecodziennego lotu przedostał się kilka dni temu do Internetu. Kilkuset pasażerów lecących samolotem było zupełnie nieświadomych, jak zaledwie kilka metrów dalej piloci zabawiają się w swojej kabinie.

Największe od upadku ZSRR manewry floty na Atlantyku były kolejnym pokazem siły rosyjskiej armii. Kreml konsekwentnie dąży do przywrócenia jej dawnej świetności, a generałowie i politycy straszą Zachód wojną atomową. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Cotygodniowy dodatek do dziennika "Niezawisimaja Gazieta" zanegował w najnowszym wydaniu prawdę o mordzie NKWD na polskich oficerach w 1940 roku. Pretekstem do publikacji jest nominowanie do Oscara filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy.

- Amerykański tarcza antyrakietowa w Polsce może się stać celem systemów obronnych Rosji - oświadczył przewodniczący komitetu spraw zagranicznych Dumy Konstantin Kosaczow. Rosyjska prasa atakuje ministra Sikorskiego, wskazując, że jego ustalenia w Waszyngtonie ograniczyły pole manewru Tuskowi podczas planowanej wizyty w Moskwie.

Do tragicznego w skutkach incydentu doszło w sobotę w rejonie miasta Iskandarija na południe od Bagdadu. W czasie operacji wymierzonej przeciwko Al-Kaidzie siły USA omyłkowo zabiły co najmniej dziewięciu irackich cywilów. Dowództwo armii USA w Iraku poinformowało o tym dopiero w poniedziałek.

Uważany za prozachodniego demokratę Boris Tadić wygrał drugą turę wyborów prezydenckich w Serbii. Według wstępnych wyników, obecny prezydent zdobył 50,5 proc. głosów, a jego rywal, nacjonalista Tomislav Nikolić - 47,8 proc.

Już w przyszłym roku na orbicie okołoziemskiej pojawi się pierwszy irański satelita. Tak przynajmniej zapowiadają władze w Teherania, które w poniedziałek zainaugurował swoje pierwsze centrum kosmiczne.

Sześć osób zginęło, a 25 zostało rannych w ataku terrorystycznym w pakistańskim mieście Rawalpindi. Zamachowiec-samobójca na rozpędzonym motorze staranował wojskowy autobus.

Zbliża się kulminacyjny moment prezydenckich prawyborów w USA. W tzw. "superwtorek" swoich faworytów wskażą wyborcy w aż 24 stanach, w tym kilku największych. W najnowszych sondażach prowadzą Barack Obama wśród Demokratów i John McCain wśród Republikanów.

Siły rebeliantów zostały wyparte ze stolicy kraju Ndżameny - poinformowało dowództwo wojsk rządowych Czadu. Zacięte walki o stolicę i niestabilna sytuacja w kraju spowodowały jednak, że polski resort obrony spowolnił przygotowania do wyjazdu do Czadu polskich żołnierzy.

Jeśli wygrana w prawyborach Demokratów zależałaby od poparcia amerykańskich celebrities, Barack Obama miałby ją w kieszeni. Tak można wnioskować, oglądając nagranie, które pojawiło się internecie. Poparcie dla senatora z Illinois wyśpiewuje w nim m.in. Scarlett Johansson.

- Dzisiaj bohaterem polskiej polityki zagranicznej jest Papkin, który opowiada, co zrobił, gdzie był, gdzie pojedzie, jak się zachowa - uważa były wiceminister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Paweł Kowal, komentując w Magazynie "24 Godziny" polską politykę wobec Rosji.

Prozachodni liberał Boris Tadić prowadzi, po przeliczeniu około połowy oddanych głosów, w niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich w Serbii - ogłosiła Centralna Komisja Wyborcza. Jego przeciwnik, skrajny nacjonalista Tomislav Nikolić już przyznał się do porażki.