Rzymski dziennik "La Repubblica" pisze o "klimacie cichej rewolty" w Kościele katolickim po jednej z decyzji Benedykta XVI .

Wystarczy nacisnąć guzik. Śmierć następuje błyskawicznie - mówi dr Roger Kusch, wynalazca urządzenia do eutanazji. Kusch przedstawił ostatnio urządzenie pensjonariuszom domu starców w Hamburgu.

W Moskwie rusza proces Aleksandra Piczuszkina oskarżonego o dokonanie 49 morderstw. On sam twierdzi, że ma na sumieniu ponad 60 ofiar. Jak sam mówi, chciał zabić 64 osoby - tyle, ile jest pól na szachownicy.

Jest to szczególny czas nie tylko dla wyznawców Koranu. W rejonach napięć w krajach islamskich rośnie ryzyko zamachów. Dowódcy polskiego kontyngentu zapewniają, że polska misja w Afganistanie jest gotowa na każdą ewentualność.

O 85 mln dolarów Senacka Komisja Rozdziału Środków Budżetowych zmniejszyła w środę wieczorem (czasu USA) zaplanowane przez administrację fundusze na budowę systemu obrony antyrakietowej w Polsce i Czechach.

Po kolejnych czwartkowych trzęsieniach ziemi indonezyjska agencja sejsmologiczna ponawiała ostrzeżenia o fali tsunami. Podobny alert ogłosiła japońska agencja meteorologiczna dla czterech krajów - Indonezji, Australii, Indii i Sri Lanki.

Być może już niedługo na Ziemi nie będzie można spotkać goryla równinnego, orangutana sumatrzańskiego czy sępa azjatyckiego - wymarciem zagrożonych jest ponad 16 tysięcy gatunków roślin i zwierząt.

Co najmniej 6 osób zginęło, a ponad 40 zostało rannych na skutek silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło w środę Indonezję. Wstrząsy powracają co jakiś czas, a władze kraju ponowiły ostrzeżenie przed tsunami.

Główny negocjator ds. nuklearnych Iranu Ali Laridżani zapowiedział, że jego kraj nie zrezygnuje z prac nad wzbogacaniem uranu. W odpowiedzi Stany Zjednoczone zastanawiają się nad zbombardowaniem irańkich instalacji nuklearnych.

Kilka godzin po dymisji gabinetu Michaiła Fradkowa poznaliśmy jego prawdopodobnego następcę. Władimir Putin zgłosił kandydaturę Wiktora Zubkowa, szefa Federalnej Agencji ds. Nadzoru Finansowego, na premiera.

Specjaliści z organizacji ekologicznej World Conservation Union (IUCN) ostrzegają, że około 16 tys. gatunków grozi wyginięcie w najbliższej przyszłości. Co trzeci gatunek płazów i co czwarty ssaków jest zagrożony.

"Wynik skłonności samobójczych" - taka jest zdaniem moskiewskiej prokuratury przyczyna zagadkowej śmierci znanego dziennikarza Iwana Safronowa. Jego koledzy z opiniotwórczego "Kommiersanta" uważają jednak, że Safronow zginął z własnej woli.

W czwartek wieczorem prezydent USA George W. Bush w telewizyjnym przemówieniu ogłosi wycofanie z Iraku 30 tysięcy amerykańskich żołnierzy - przyznają przedstawiciele Białego Domu.

W Polsce wybory dopiero się zbliżają a w Gwatemali właśnie się zakończyły. Mimo, że tylko samorządowe to i tak przyniosły sporo emocji. Niezadowoleni z reelekcji swojego burmistrz mieszkańcy gminy Palin podpalili jego dom.

Tysiące ludzi z całego świata dołączają się do poszukiwań zaginionego ponad tydzień temu milionera, poszukiwacza przygód i pilota - Steva Fossetta. Czynią to za pomocą swoich komputerów.

Dramatyczny spadek poparcia, zamieszanie wokół misji w Afganistanie i Iraku oraz korupcja w rządzie - to główne powody, dla których konserwatysta Shinzo Abe zrezygnował z kierowania japońskim rządem.