Izrael zdecydował się na nietypowy sposób promocji kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało serię materiałów promocyjnych pokazujących skąpo ubrane kobiety w wojskowych mundurach.

Prokuratura we Wrocławiu wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie niespodziewanej śmierci małej Irakijki po powrocie do Ojczyzny. - Stęskieni rodzice chcieli nacieszyć się dzieckiem. Dlatego mogli zaniedbać podawanie lekarstw i konsultacje u lekarza - uważa dr Girish Sharma, który leczył dziewczynkę w Polsce.

Watykan zgodził się na konsekrację nowego arcybiskupa Pekinu. To kolejny krok do ocieplenia relacji Stolicy Apostolskiej z Chinami, które 56 lat temu zerwały stosunki dyplomatyczne z Watykanem.

Ghanę, Ugandę i wiele innych krajów środkowej Afryki nawiedziła największa od 35 lat powódź. Ponad półtora miliona ludzi ucierpiało na skutek żywiołu.

Za żart z prezydenta Władimira Putina zamknięta zostanie gazeta "Saratowskij Riepartior". W jednej z publikacji Putin został porównany do bohatera radzieckiego serialu - standartenfuehrera SS Maksa Otto von Stirlitza.

Najpierw eksplozja, potem morze ognia. W Deerfild Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych w jednym z budynków wybuchły najprawdopodobniej zbiorniki z gazem.

Osama bin Laden wypowiada wojnę prezydentowi Pakistanu Pervezowi Musharrafowi za zabicie radykalnego duchownego z Islamabadu Abdula Rashida Ghaziego. Tymczasem zastępca przywódcy Al Kaidy, Ajman al-Zawahiri, tradycyjnie wieszczy Amerykanom klęskę w Iraku i Afganistanie.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski miał wygłosić w Berlinie laudację na cześć byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera, w związku z wręczeniem mu "Nagrody Kwadrygi". Zrezygnował, nie uzasadniając zmiany decyzji.

Od zbesztania ministrów rozpoczął pierwsze posiedzenie swojego gabinetu nowy premier Rosji Wiktor Zubkow.

Brytyjski dziennikarz David Yallop w swojej nowej książce zarzuca papieżowi Janowi Pawłowi II "tuszującą postawę wobec molestowania seksualnego nieletnich przez duchownych". To może opóźnić jego wyniesienie na ołtarze - pisze hiszpański dziennik "El Pais".

W malutkim, siedmiotysięcznym miasteczku Nova Siri na południu Włoch, aż 15 ulic będzie nosiło imię zmarłego w tym miesiącu Luciano Pavarottiego.

Wybory prezydenckie odbędą się szóstego października - powiedział agencji Reutera rzecznik pakistańskiej komisji wyborczej. Reelekcja prezydenta Perveza Musharrafa wydaje się niemal pewna.

Władze Nowego Jorku nie zgodziły się na wizytę prezydenta Iranu w Strefie Zero - miejscu gdzie stały zburzone w ataku Al-Kaidy wieże WTC. Jak tłumaczą - powodem są względy bezpieczeństwa.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wezwał Izrael do ponownego rozważenia jego środowej decyzji o uznaniu Strefy Gazy za "wrogą jednostkę" państwową. W swym oświadczeniu przypomniał też cierpienia ludności cywilnej tego obszaru.

Co najmniej dziewięć osób, w tym chrześcijański deputowany, zginęło w zamachu w Bejrucie. Po eksplozji samochodu pułapki w pobliżu hotelu "Metropolitan" rannych zostało także około 30 osób.