Jeden z najbardziej poszukiwanych terrorystów w Azji został prawdopodobnie zabity. Indonezyjska policja przypuściła w sobotę nad ranem atak na dwie kryjówki domniemanych sprawców lipcowych zamachów bombowych na luksusowe hotele w centrum Dżakarty. W trakcie tej ofensywy zginął najprawdopodobniej Nurdin Top, jeden z najpilniej poszukiwanych w regionie terrorystów - powiadomiły źródła policyjne.

Rosjanie zaproponowali Polsce udział w budowie elektrowni atomowej - donosi "Gazeta Wyborcza". Oferta kusząca, ale i ryzyko duże. Kreml wspólnego prądu mógłby używać w rozgrywkach politycznych i szantażować wyłączeniem jego dostaw.

Mieszkańcy najbardziej zaludnionego brazylijskiego stanu - Sao Paulo - mają zakaz palenia papierosów w zamkniętych miejscach publicznych. Dotyczy to także barów, restauracji, hoteli, biur i nocnych klubów.

Obywatele USA zamiast spędzać upojne noce wypijają przysłowiową szklankę wody. W ten sposób rodzi się tam coraz mniej dzieci. Powodem wstrzemięźliwości Amerykanów jest recesja.

Tysiące metrów sześciennych ropy naftowej wyciekło z rurociągu w rezerwacie przyrody na południu Francji. - To prawdziwa katastrofa ekologiczna - grzmią francuskie władze.

Przełomowe badania mózgu przestępców-psychopatów. Po raz pierwszy udało się namierzyć uszkodzenie, które występuje u wszystkich przebadanych chorych. To odkrycie może otworzyć drogę do diagnozowania psychopatii i być może nawet do jej leczenia.

W Irlandii zanotowano pierwszy przypadek zgonu po zarażeniu wirusem nowej grypy A/H1N1, podało irlandzkie ministerstwo zdrowia.

Czy Jan Rokita zapłaci grzywnę, którą zarządziła dla niego niemiecka prokuratura za lutowy incydent w samolocie? Jego żona Nelli nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie, ale nie wykluczyła, że jej mąż zdecyduje się na proces, który może zaprowadzić go nawet do Strasburga.

Armia rosyjska "jest cieniem swego sowieckiego poprzednika", a jej siły konwencjonalne "nie stanowią bezpośredniego militarnego zagrożenia dla Europy Zachodniej lub Środkowej", uważa szef amerykańskiego wywiadu Dennis C. Blair.

Mimo kryzysu gospodarczego, który mocno dotknął Rosję, premier Władimir Putin zapowiedział, że w 2010 roku wydatki jego kraju na zakup broni i wyposażenia dla armii wzrosną o 1,2 proc.

Organizacje Romów apelują do europejskich instytucji, by położyły kres pogromom Romów na Węgrzech. W piątek w miasteczku Kisleta pochowano Romkę zamordowaną w poniedziałek.

Włoski premier Silvio Berlusconi nie ma sobie nic do zarzucenia w związku ze skandalami seksualnymi z jego domniemanym udziałem, o których głośno było w ostatnich tygodniach. Berlusconi uważa, że "nie ma za co przepraszać".

Zatonął prom u wybrzeży Tonga, na Pacyfiku. Od czwartku, kiedy doszło do wypadku, ratownicy odnaleźli dwa ciała i 53 żywych mężczyzn. Nadal poszukują 62 osób, z których większość to kobiety. Te w czasie wypadku spały pod pokładem. Z rozbitkami spotkała się i złożyła im kondolencje księżniczka wyspy Tonga - Pilolevu.

Sprawa kilkunastu ukraińskich kolarzy, uczestników rajdu im. Stepana Bandery, zupełnie nie emocjonuje sąsiadów Polski. Na najważniejszych portalach ukraińskich próżno szukać informacji o oprotestowanej przez Polaków rowerowej wycieczce.

- Widzieliśmy doniesienia, że Baitullah Mehsud został zabity. Nie możemy potwierdzić jego śmieci - oświadczył rzecznik Białego Domu Robert Gibbs, choć kilka źródeł zgodnie twierdzi, że terrorysta został zabity.

Już wiadomo, że nie ma przeszkód, by odbył się warszawski koncert Madonny. Tyle szczęścia nie mieli jednak słoweńscy fani gwiazdy - Madonna odwołała swój show w Ljublanie. W słoweńskiej stolicy miała wystąpić 20 sierpnia.

Rok po wybuchu wojny gruzińsko-rosyjskiej Unia Europejska "jest uspokojona faktem, że sytuacja w terenie pozostaje względnie spokojna". Wysoki przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej Javier Solana zaapelował jednak do Moskwy i Tbilisi o złagodzenie napięć i umożliwienie szybkiego powrotu do domów osób, które wojna zmusiła do ucieczki.