56,6 milionów dolarów - tyle była winna Bułgarii Libia. Władze bułgarskie umorzyły dług w kilka dni po uwolnieniu pielęgniarek, które osiem lat spędziły w libijskim więzieniu.

Na nagraniu z kamery przemysłowej widać, jak most na Missisipi w kilka sekund wali się do rzeki i zamienia w masę bezkształtnie poskręcanej stali i betonu.

Dwójka Irańczyków zawisła naprzeciwko budynków sądu w Teheranie. Na publiczne powieszenie skazano ich za serię napadów rabunkowych i zabójstwo sędziego.

216 kilometrów na godzinę - taką prędkość osiąga wiatr wiejący na południu Japonii. Tajfun "Usagi" (królik) pozbawił prądu już prawie 30 tys. domów i ranił pięć osób.

Dwa rosyjskie miniokręty podwodne z badaczami na pokładzie osiągnęły dno Oceanu Arktycznego w okolicach Bieguna Północnego - podaje rosyjska telewizja. Ocean ma w miejscu około czterech kilometrów głębokości.

Korea Południowa i Stany Zjednoczone wykluczają operację militarną dla odbicia 21 południowokoreańskich zakładników przetrzymywanych w Afganistanie.

Żeby Amerykanie znieśli wizy dla Polaków, procent odrzucanych przez nich podań wizowych musi spaść poniżej 10 procent. Spełnienie tego warunku może trwać latami, bo zależy to tylko i wyłącznie od konsulów USA - pisze "Dziennik'.

Młodzi kierowcy z Polski stanowią zagrożenie na brytyjskich drogach. Polacy jeżdżą z nadmierną prędkością, mylą się na rondach i prowadzą pod wpływem alkoholu.

W październiku ministrowie spraw zagranicznych i obrony Rosji spotkają się z ich amerykańskimi odpowiednikami, by przedyskutować kwestię tarczy antyrakietowej.

W Korei Północnej trwają wielkie pokazy w ramach festiwalu Arirang, czyli masowej gimnastyki artystycznej. W środowym przedstawieniu wzięło udział ponad 100 000 wykonawców.

Ponad 300 przedstawicieli skautów z całego świata zjechało na wyspę Brownsea w Anglii, aby uczcić setną rocznicę powstania swego ruchu. W uroczystościach wzięli udział także harcerze z Polski.

Niemcy niewiele wiedzą o Powstaniu Warszawskim, a temat tych kart niechlubnej historii Niemiec pojawia się w mediach tylko z okazji okrągłych rocznic. O to, ile nasi sąsiedzi wiedzą - zapytaliśmy niemieckich historyków.

Talibowie, którzy porwali 21 Koreańczyków, nie spełnili swoich gróźb i nie zabili kolejnych zakładników - poinformował podający się za rzecznika talibów Jusuf Ahmadi. Afgański rząd potwierdza: "zakładnicy żyją".