Wśród rannych w katastrofie pociągu pasażerskiego Moskwa-Petersburg nie ma cudzoziemców - informuje rosyjska kolej. Pociąg wykoleił się w poniedziałek wieczorem po eksplozji bomby na torach. 60 osób zostało rannych.

Król nie żyje już trzydzieści lat, choć niektórzy twierdzą, że nigdy nie umarł. Fani Elvisa Presleya zebrali się w Tokio, aby oddać cześć swojemu idolowi i przyjrzeć się jego współczesnym wcieleniom.

W wahadłowcu Endeavour pojawił się poważny problem. Oderwanie pianki izolacyjnej, które zaobserwowano podczas startu, uszkodziło poszycie promu. NASA zastanawia się, czy konieczna jest naprawa statku przed powrotem na ziemię.

Wypadek w wesołym miasteczku w Południowej Korei. W Pusan przekręcił się jeden z wagoników na diabelskim młynie. Pięć osób zginęło.

Moskiewska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie umieszczonego na kilku skrajnie nacjonalistycznych stronach internetowych nagrania wideo, które przedstawia brutalną egzekucję dwóch mężczyzn - Tadżyka i Dagestańczyka. Jednemu z nich ścięto głowę.

O włączenie się do walki z globalnym ociepleniem zaapelował do USA, Chin i Indii premier Szwecji Frederik Reinfeldt, podczas Światowego Tygodnia Wody. W Sztokholmie odbywają się konferencje poświęcone zagadnieniu.

Porywacze wypuścili dwie uprowadzone Koreanki. Kobiety zwolniono, ponieważ są chore. Ma to być gest dobrej woli ze strony afgańskich talibów. W rękach bojowników jest wciąż 19 jeńców.

Po dziesięciu latach współpracy Carl Rove opuszcza amerykańskiego prezydenta. Główny doradca polityczny Geroga Busha ustąpi ze stanowiska pod koniec sierpnia. Polityk nie zdradza powodów swojej rezygnacji.

Rozdzielonym od ponad pół wieku rodzinom z Północnej i Południowej Korei umożliwiono kontakt ze sobą poprzez łącze wideo - informuje południowokoreański Czerwony Krzyż.

Organizator wyjazdu pielgrzymów do Francji, firma Orlando Travel nie ponosi odpowiedzialności za katastrofę autokaru pod Grenoble – uznała małopolska Inspekcja Transportu Drogowego. W katastrofie 22 lipca zginęło 26 pielgrzymów, 24 osoby odniosły obrażenia.

Opozycyjny Blok Julii Tymoszenko zaskarżył decyzję odmawiającą zarejestrowania list wyborczych tego ugrupowania przed wyborami parlamentarnymi na Ukrainie.

Białoruś nie pozostanie obojętna w kwestii rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach - zapowiedziało białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Polski RP we Lwowie przyspieszyć wydawanie pozwoleń na podróż do Polski. - Od poniedziałku wizy w tej placówce będą wydawane na dwie zmiany - informuje polski konsul generalny Wiesław Osuchowski.

Włoska policja zatrzymała w Rzymie 73-letnią kobietę i jej wnuczkę, które w swojej dzielnicy próbowały sprzedać cztery kilogramy heroiny o wartości ok. 1 mln euro.

Dwie zakładniczki południowokoreańskie zostaną przekazane Czerwonemu Krzyżowi o godzinie 13.30 (czasu polskiego) - poinformował rzecznik talibów.

Setki ludzi w Meksyku wyznaje kult... Świętej Śmierci. Ich bóstwo otrzymało nowy wizerunek. Ponury Żniwiarz przemienił się w młodą kobietę o porcelanowej twarzy.