Opublikowany dziś przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej stwierdza, że Iran dostarczył informacji na temat swojego programu jądrowego. Zaznaczono jednak, że nie zaprzestał wzbogacania uranu, czego domagała się Rada Bezpieczeństwa ONZ.

- Włoscy karabinierzy pomylili znaną rumuńską aktorkę Laurę Vasiliu z handlarką dziećmi - poinformowały w czwartek rumuńskie media. Vasiliu w tym roku otrzymała Złotą Palmę w Cannes.

- Musimy usunąć klikę, która zbrojnie przejęła kontrolę w Gazie i powoduje wiele cierpień naszego narodu - powiedział dziś prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas.

Gruziński parlament uchwalił zniesienie stanu wyjątkowego jutro o godzinie 16 czasu polskiego. Uchwała przeszła przy 152 głosach za i jedynie dwóch sprzeciwu.

Watykan opublikował dziś wspólną deklarację katolicko-prawosławną. Najważniejsze w dokumencie są gotowość przedstawicieli prawosławia do dyskusji na temat prymatu papieża oraz Rzymu jako centrum chrześcijaństwa.

Pojawienie się desek sedesowych zdobionych wersetami Koranu w sklepach w regionie Lacjum (centrum Włoch) wywołało falę protestów ze strony muzułmanów - donosi włoski dziennik "Il Giornale".

Kanadyjskie media są oburzone brutalnością policji, po tym jak telewizje wyemitowały nagranie, na którym widać jak policjanci z lotniska w Vancouver obezwładniają 40 letniego Polaka paralizatorem elektrycznym. W wyniku tej interwencji mężczyzna zmarł.

- Wycofywanie żołnierzy rosyjskich i sprzętu wojskowego z Gruzji zostało zakończone - poinformował nad ranem dowódca rosyjskich wojsk lądowych, gen. Aleksiej Masłow. Ostatni pociąg z żołnierzami wyjechał z Gruzji w nocy.

Płacz, nerwowe śmiechy, dziesiątki ciasnych metalowych łóżek, a na nich chore dzieci skrępowane grubymi skórzanymi pasami - to przerażający obraz serbskich szpitali psychiatrycznych, które ujawniła amerykańska organizacja praw człowieka.

Dwie osoby zginęły a ponad 100 osób zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi w północnej części Chile. Potężne wstrząsy o sile 7,7 stopni w skali Richtera był odczuwalne nawet w oddalonej od epicentrum o ponad tysiąc dwieście kilometrów stolicy kraju, Santiago.

Tylko 50 mld dolarów i to pod warunkiem wycofania większości wojsk do końca przyszłego roku - to środki jakie kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów przeznaczyła na wojnę w Iraku. Republikanie zapowiadają, że zablokują ustawę.

Zawierający wzmianki o stosowaniu gazu pieprzowego czy izolatek "Podręcznik postępowania w więzieniu Guantanamo" został w całości opublikowany w internecie. Jego autentyczność potwierdziła amerykańska armia.

- Stan wyjątkowy zagwarantuje spokojne wybory! - mówi prezydent Musharraf na łamach "New York Times". Tego samego dnia w "Washington Post" jego główna przeciwniczka odpowiada: - To, co dzieje się w Pakistanie, to farsa!

Rezolucja Parlamentu Europejskiego wzywa Moskwę do rozpoczęcia rozmów o partnerstwie i współpracy. Eurodeputowani wyrazili też swoje zaniepokojenie stanem przestrzegania praw człowieka w Rosji.

W czwartek nawet niektórzy koneserzy odstawiają na bok kosztujące po kilka tysięcy Bordeaux, by spróbować młodego wina. Tradycyjnie w trzeci czwartek listopada cały świat świętuje dzień beaujolais nouveau.

Zdaniem walczącej o prawa człowieka organizacji Amnesty International hiszpańska policja i siły bezpieczeństwa stosują tortury. Raport AI przedstawia 13 konkretnych przypadków, gdy hiszpańska policja miała dopuścić się przemocy wobec zatrzymanych.

Na lotniskach ukraińskiego Ministerstwa Obrony Narodowej nigdy nie lądowały samoloty CIA - oświadczył w środę rzecznik MON w Kijowie Andrij Łysenko.

Stronnicy Władimira Putina z całej Rosji zamierzają powołać na czwartkowej konferencji w Twerze ruch społeczny "Za Putina!". - Pozostań przywódcą narodu - zaapelowali do prezydenta jego zwolennicy z Tweru.