Minister spraw zagranicznych zaprosiła do Polski dzieci pochodzące z najbardziej dotkniętych pożarami regionów Grecji. Tymczasem strażacy informują, że ogień nareszcie słabnie. Eksperci UE alarmują jednak: po pożarach Grecji mogą grozić... klęska powodzi.

Stężenie fosforu w miejscu katastrofy pociągu z żółtym fosforem w pobliżu Lwowa nie przekracza norm - wynika z badań polskich ekspertów.

Dowództwo sił amerykańskich zwolniło siedmiu Irańczyków zatrzymanych w hotelu Sheraton w stolicy Iraku, Bagdadzie. W Iraku przebywa teraz minister obrony narodowej Aleksander Szczygło, który wizytuje polskich żołnierzy w Diwaniji.

Afgańscy Talibowie zapowiedzieli dziś rano etapowe zwalnianie porwanych 19 Koreańczyków. Obietnicy, jak na razie, dotrzymują - przekazali jak na razie osiem osób w ręce przedstawicieli Czerwonego Krzyża.

Wioska linoskoczków na Kaukazie. W niewielkiej rosyjskiej wsi większość mieszkańców chodzi na linie. Nietypową umiejętność zdobywają już jako małe dzieci.

19-letni Niemiec został aresztowany przez policję w Wiedniu pod zarzutem morderstwa swego 49-letniego współlokatora w socjalnym mieszkaniu dla bezdomnych. Zabójca przyznał, że zjadł niektóre części ciała swojej ofiary.

Ponad stu bojowników talibskich zginęło w prowincji Kandahar na południu Afganistanu w starciu z siłami koalicji dowodzonej przez USA i wojskami afgańskimi. Walki trwają.

Do śmierci Ludviga van Beethovena przyczynił się nieświadomie jego własny lekarz. Genialny kompozytor zmarł z powodu ołowicy, a leczony był okładami... zawierającymi ołów.

Jeśli Iran kojarzy ci się głównie z islamską rewolucją, programem nuklearnym i porwaniami brytyjskich marynarzy, to wiedz, że to nie jedyne oblicze kraju. Współcześni Persowie potrafią się bawić - np. na urodzinach imama zaginionego w IX w.

Rozpoczyna się 64. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. 22 produkcje z całego świata, w reżyserii m.in. Kena Loach'a, Brian'a de Palmy czy Nikity Michałkowa, staną w szranki o główne trofeum imprezy - Złotego Lwa. Na festiwalu nie zabraknie również polskich akcentów.

- 52 zabitych to ostatni bilans wtorkowych walk w Karbali - poinformował rzecznik irackiego MSW Abdul Karim Chalaf. Do starć doszło między siłami porządkowymi a grupą uzbrojonych szyickich pielgrzymów. 206 osób jest rannych.

Ratownicy znaleźli drugą ofiarę śmiertelną pod gruzami budynku, który we wtorek po południu zawalił się w stolicy Azerbejdżanu - Baku. Akcja ratunkowa trwa nadal.

Tak jak przewidywano, turecki parlament wybrał na prezydenta dotychczasowego szefa dyplomacji Abdullaha Gula. Komisja Europejska wiążę z nim nadzieje na przyspieszenie rozmów Bruksela-Ankara.

Afgańscy talibowie poinformowali, że "wkrótce" zwolnią przetrzymywanych od połowy lipca południowokoreańskich zakładników. Seul potwierdza tę informację.

Ponad tysiąc stołów hazardowych i siedem tysięcy automatów do gier stanęło w luksusowym kasynie Venetian Macao Resort Hotel. W byłej kolonii portugalskiej na terenie Chin otwarto enklawę hazardu w stylu Las Vegas. Jest nawet stadion.

Emeryt przykuł się do bramy przy wejściu do siedziby miasteczka Sotto il Monte na północy Włoch. Chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko planom usunięcia ołtarza, przy którym mszę odprawił w 1981 roku Jan Paweł II.

W szpitalu w Mediolanie usunięto przez tragiczną pomyłkę zdrowy płód 18-tygodniowej dziewczynki zamiast drugiego, dotkniętego syndromem Downa. Przypadek wywołał we Włoszech emocjonalną dyskusję na temat aborcji.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w czasie swojej wizyty w Chinach spotkała się z czterema dziennikarzami krytycznymi wobec komunistycznemu systemu. Spotkanie - choć mające pokazać poparcie dla niezależności mediów - odbyło się "poza oficjalnym programem wizyty".