Trochę kreatywności i zmysłu artystycznego wystarczy, by zostać autorem najważniejszego symbolu państwowego Iraku. W kraju tym właśnie ogłoszono konkurs na nową flagę narodową.

150 tys. osób uczestniczyło w mszy otwierającej XXIII Światowe Dni Młodzieży. Zgromadzeni na portowym nabrzeżu Barangaroo w Sydney młodzi ludzie zostali powitani występem Aborygenów oraz... sms-em od papieża.

Prezydent Rosji zapowiedział "adekwatną" odpowiedź na instalację tarczy antyrakietowej w Europie. - Rosja nie akceptuje działań USA związanych z naruszeniem podstaw bezpieczeństwa strategicznego - powiedział Dimitrij Miedwiediew.

Czy niebawem patrząc na powierzchnię Księżyca, zobaczymy zatkniętą czerwoną flagę Chin? Niewykluczone, Państwo Środka przymierza się bowiem do wysłania swoich astronautów na Srebrny Glob, i to przed Amerykanami.

Tony Blair, były premier Wielkiej Brytanii, a obecnie specjalny wysłannik Kwartetu Madryckiego nieoczekiwanie odwołał podróż do Strefy Gazy. Powód: otrzymane "realne groźby".

W Bakubie dwóch zamachowców-samobójców wysadziło się w powietrze, zabijając 23 osoby i raniąc 68 innych - podają amerykańskie źródła w Iraku, cytowane przez agencję Reutera.

Belgia znów pogrąża się rządowym kryzysie: premier Yves Leterme na ręce króla Alberta II złożył dymisję swego gabinetu. Powodem jest fiasko rozmów pomiędzy tworzącymi koalicyjny rząd partiami w sprawie przyznania większej autonomii belgijskim regionom.

Ponad 200 tysięcy japońskich kutrów nie wyszło dziś z portów. A to w proteście przeciwko rosnącym cenom paliw. Do tej pory w Japonii nie było tak ogromnego strajku.

Chwile grozy przeżyli we wtorek nad ranem mieszkańcy greckiej wyspy Rodos i licznie odwiedzający to miejsce turyści, m.in. z Polski. Trzęsienie ziemi, które miało skalę 6,3 stopnia w skali Richtera zmusiło władze do ewakuacji części hoteli.

Że Amerykanie o Europie zazwyczaj niewiele wiedzą - nie trzeba nikogo przekonywać. Ale od kandydata na prezydenta USA można byłoby oczekiwać, że zna nazwę kraju, w którym ma stanąć tarcza antyrakietowa USA. Lepiej jednak nie zakładać się, że tak jest...

Na Światowych Dniach Młodzieży nie obędzie się bez prezerwatyw i proaborcyjnych agitacji. Australijski sąd federalny uchylił we wtorek jako bezpodstawne regulacje zabraniające "drażnienia" uczestników rozpoczętego tego dnia w Sydney katolickiego spotkania z udziałem papieża.

Włoski sąd skazał 15 urzędników za znęcanie się nad zatrzymanymi antyglobalistami po szczycie G8 w Genui w 2001 r. Policjanci, pracownicy więzienni i dwóch lekarzy zostali skazani na kary od 5 miesięcy do 5 lat więzienia. Pozostałych 30 podsądnych oczyszczono ze wszystkich zarzutów, w tym z oskarżenia o napaść.

Republikański gubernator, mimo że oficjalnie w walce o fotel prezydenta USA popiera republikanina Johna McCaine'a, to już "robi sobie plecy" w obozie Demokratów. Arnold Schwarzenegger, czyli kultowy Terminator, chętnie powalczyłby nie tylko z filmowymi łotrami, ale i z tymi, którzy niszczą środowisko... Najlepiej z ministerialnego fotela.

Szczyt Unia dla Śródziemnomorza w Paryżu dobiegł końca. Gdy oczy polityków całego świata zwrócone były na uczestniczące w spotkaniu głowy państw, oczy reszty świata śledziły poczynania ich małżonek. Szczególnie - jednej.

Gabinet owalny. Barak Obama ubrany jak muzułmanin, a jego żona Michelle w stroju terrorystki, z karabinem na ramieniu. W kominku płonie amerykańska flaga, a nad kominkiem wisi portret Osamy bin Ladena. Tak wygląda okładka najnowszego numeru amerykańskiego magazynu "New Yorker".

Tragicznie skończyła się dla 27-letniego Ukraińca fotograficzna pasja. Chcąc zrobić lepsze zdjęcie, wdrapał się na ogrodzenie wybiegu dla niedźwiedzi i spadł na drugą stronę. Nieostrożnego turystę zwierzęta rozszarpały.

Wszystko wskazuje na to, że walka o amerykański fotel prezydencki będzie emocjonująca. Najnowsze sondaże wskazują, że republikański kandydat John McCain ma takie samo poparcie, jak jego demokratyczny przeciwnik Barack Obama.

Przełom w walce z malarią zapowiadają australijscy naukowcy. Właśnie poinformowali, że znaleźli sposób, który może powstrzymać rozwój tej śmiertelnej choroby dziesiątkującą ludność wielu krajów.

Imponująca oprawa, skoki spadochronowe, order dla uwolnionej Ingrid Betancourt i... obawy w armii przed zwolnieniami. Francuzi obchodzili swoje święto narodowe.

Powstała unikalna "bombowa mapa" Wielkiej Brytanii. Dzięki zdjęciom lotniczym RAFu ustalono, gdzie na Wyspie szukać niewybuchów z czasów II wojny światowej.