Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko nie wykluczył w środę kolejnego przeniesienia terminu wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Przyczyną jest brak pieniędzy, które powinny zostać wydzielone z budżetu państwa.

Kiedy ponad 80 lat temu jej ojciec umarł, w domu zabrakło mężczyzny. Przebrała się w czarny garnitur, założyła małą tradycyjną czapkę i z Albanki stała się Albańczykiem - głową rodziny. Mężczyzną jest do dziś.

Zwolennicy Al-Kaidy chcieliby, żeby wybory prezydenckie w USA wygrał republikański kandydat John McCain, bo to oznaczałoby kontynuację wojen w Iraku i Afganistanie i dalsze osłabienie Ameryki - pisze środowy "Times".

Dwa przeciwlotnicze zestawy rakietowe polskiej produkcji znaleziono w Czeczenii - wideo z operacji pokazała na swoich stronach rosyjska gazeta "Izwiestija". - Przemyt broni uprawiany jest na całym świecie, ale że polski rząd miał wiedzieć o pociskach to bzdura - ocenia Wojciech Jagielski, korespondent "Gazety" m.in. w Czeczeni.

Dwóch Polaków skatowało w Rzymie polskiego kloszarda. Łupem bandytów padło 5 euro, które 50-latek dostał jako jałmużnę od księdza. Zajście opisuje dziennik "La Repubblica".

Demokratyczny kandydat na prezydenta USA Barack Obama powiększył przewagę nad swoim republikańskim rywalem Johnem McCainem do 10 punktów procentowych - pokazały najnowsze sondaże Reuters/C-SPAN/Zogby International. Dziś na ciemnoskórego senatora oddałoby głos 52 proc. amerykańskich wyborców.

- Kim Dzong Il ciągle sprawuje władzę w Korei Północnej - powiedział prezydent Korei Południowej, Lee Myung Bak, w opublikowanym w środowym "Le Figaro". Miesiąc wcześniej wywiady amerykański i południowokoreański donosiły o poważnych problemach ze zdrowiem przywódcy komunistycznej Koreii.

"Wielka gazowa Trójka": Rosja, Iran i Katar przystąpiły do tworzenia kartelu, który - podobnie jak naftowy OPEC - będzie decydował o cenach gazu, w tym dla Europy. - Zapadły poważne decyzje - mówił irański minister ds. ropy Gholam Hossein Nozari. Już za kilka dni odbędzie się narada na szczeblu eksperckim w Dosze, stolicy Kataru.

Indie wystrzeliły w środę bezzałogową sondę o nazwie Chandrayaan-1, rozpoczynając tym samym swą pierwszą misję do Księżyca - powiadomiła miejscowa telewizja. Pierwszy indyjski astronauta ma polecieć w Kosmos do 2014 roku.

Spotkanie Benedykta XVI z patriarchą Moskwy i Wszechrusi Aleksym II "jest oczywiście możliwe", ale kiedy do niego dojdzie, nie wiadomo - taką opinię wyraził we wtorek zwierzchnik archidiecezji Matki Bożej w Moskwie arcybiskup Paolo Pezzi.

Przy kampanii wyborczej Baracka Obamy pracuje w Ohio kilkakrotnie więcej ludzi niż przy kampanii jego republikańskiego oponenta Johnna McCaina - donosi Polska agencja Prasowa. Oba sztaby wyborcze w tym stanie kłócą się o domniemane oszustwa przy rejestracji wyborców.

Na Litwie wciąż zmusza się Polaków, aby swoje nazwiska zapisywali zgodnie z litewską pisownią - donosi "Metro". Szczepański musi być Šeepanskisem, Kleczkowski Kleckovskisem, a Malinowski - Malinauskasem. Nie ma także mowy o tablicach z dwujęzycznymi nazwami ulic.

- Prezydent Lech Kaczyński obiecał podpisanie Traktatu z Lizbony i powinien to zrobić, żeby nie stracić wiarygodności - powiedział we wtorek w Parlamencie Europejskim prezydent Francji Nicolas Sarkozy. - Będę miał okazję pojechać do Polski na początku grudnia i powiem prezydentowi Polski: trzeba dotrzymywać obietnic - dodał.

Amerykański ośrodek odosobnienia dla domniemanych terrorystów w bazie Guantanamo na Kubie nie zostanie zlikwidowany przed zakończeniem kadencji prezydenta George'a Busha w styczniu przyszłego roku - oświadczył we wtorek minister obrony USA Robert Gates.

Polska zamierza wyasygnować około dwa miliony euro na pomoc w odbudowie Gruzji po konflikcie wojskowym z Rosją - napisała Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródło w ministerstwie spraw zagranicznych. To byłaby największa pomoc humanitarna naszego kraju w tym roku.

Okradli konto bankowe prezydenta Francji, bo nie mieli czym zapłacić rachunków telefonicznych. Francuska policja zatrzymała dwóch obywateli Konga, podejrzanych o kradzież "niewielkich" sum z prywatnego konta Nicolasa Sarkozy'ego.

Około miliona euro, odszkodowanie w tej wysokości Niemcy muszą zapłacić rodzinom dziewięciu cywilów, zamordowanych przez hitlerowców w Toskanii podczas II wojny światowej - orzekł włoski Sąd Najwyższy.

Już w 2010 roku Chorwacja może doszlusować do 27 obecnych członków Unii Europejskiej. Bruksela zamierza zakończyć negocjacje z Zagrzebem przed końcem przyszłego roku. Konkretna data ma zostać ustalona w przyszłym miesiącu, pomimo sprzeciwów Paryża i Berlina.

Nie żyje dwóch kibiców Juventusu, a 20 zostało rannych w wypadku autobusu - poinformowała włoska policja z Aosty na północy Włoch. Szwajcarscy fani drużyny jechali do Turynu na mecz Juventusu z Realem Madryt.

Do czego może służyć podziemny tunel? Palestyńczycy znaleźli nowy sposób jego wykorzystania i przemycają w nich... krowy. Sprawa jest poważna. W tunelach zginęło już ponad 40 osób, a praktyka nie ustaje zwłaszcza przed świętem, podczas którego bydło składa się w ofierze.