- Chiny skazały Tybet na śmierć - powiedział w niedzielę dziennikarzom w Tokio duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV, który od piątku przebywa w Japonii z prywatną wizytą.

Synoptycy twierdzą, że tak obfitych opadów jak w ostatnim tygodniu nie było w Wietnamie od ponad dwudziestu lat. Powódź zniszczyła w centralnych prowincjach Wietnamu i na północy kraju, drogi, mosty i sieć energetyczną. Straty na polach uprawnych szacuje się wstępnie na co najmniej 11 mln USD.

Ciotka przebywająca na lewo w USA? - Barack Obama tłumaczy, że nic nie wiedział, iż jego krewna nielegalnie przebywa w Stanach Zjednoczonych. Informacje takie podał w sobotę anonimowy urzędnik z Bostonu. Agencja AP dotarła do informacji, które świadczą, że cztery lata temu sąd odmówił jest prawa azylu i od tego czasu kobieta mieszka w Bostonie nielegalnie.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il obejrzał mecz piłki nożnej - podała w niedzielę północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Doniesienie ma zdementować nasilające się przypuszczenia, że Kim - który od miesięcy nie pokazywał się publicznie - jest ciężko chory, a może nawet już nie żyje. Agencja nie podała jednak, kiedy mecz rozegrano.

Republikański kandydat na prezydenta John McCain przyrzekł, że "rozpatrzy" sprawę zniesienia wiz dla Polaków udających się do USA. Jego zdaniem konieczność posiadania przez nas wiz kłóci się ze statusem Polski jako przyjaciela i sojusznika Stanów Zjednoczonych.

Nie żyje człowiek, który zanurzył się pod wodę na głębokość niemal 11 kilometrów. W wieku 86 lat zmarł Jacques Piccard, inżynier i badacz morskich głębin.

W wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych każdy głos jest na wagę złota. Dlatego też nie dziwi fakt, że nawet dwaj Amerykanie, przebywający obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, będą mieć możliwość udziału w głosowaniu.

Jako "szpiegowską" i "konspiracyną" uznał prezydent Boliwii Evo Morales działalność agencji antynarkotykowej USA (DEA). Jednocześnie południowoamerykański przywódca zawiesił jej działalność na terenie Boliwii. Na jak długo? Bezterminowo.

Z czego słynie Arizona? - oczywiście oprócz swojego senatora, a obecnie kandydata na prezydenta Johna McCaina. Z kaktusów. Na najniżej położonej i najgorętszej pustyni Ameryki Północnej - Sonora - rosną ogromne kaktusy Saguaro.

Współpraca gospodarcza, w tym w dziedzinie energetyki, a także dostawy rosyjskiej broni do Libii - to główne tematy rozmów libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem. Libijski przywódca przybył w Moskwie poprzednio był przed 23 laty - jeszcze za czasów Michaiła Gorbaczowa.

Przed startem z syberyjskiego Krasnojarska do Moskwy na pokładzie Airbusa-320 wybuchła zbiorowa panika i pasażerowie rzucili się do ucieczki, otwierając drzwi awaryjne.

Co czwarty Rosjanin wolałby, żeby prezydentem USA został Demokrata Barack Obama, a nie Republikanin John McCain - takie są wyniki sondażu w ośmiu głównych miastach Rosji.

Władze w Berlinie rozważają zaskarżenie do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze orzeczenia włoskiego Sądu Najwyższego w sprawie odszkodowań wojennych za zbrodnie nazistowskie.

Ciało Saddama Husajna dźgnięto po śmierci 6 razy już po jego egzekucji - donosi "The Times" powołując się na byłego strażnika, który pomagał grzebać ciało dyktatora. Takim doniesieniom kategorycznie zaprzeczył przywódca plemienia Saddama Husajna, podobnie twierdzą władze w Bagdadzie.

- Pewien Irańczyk domaga się rozwodu, bo żona bije go co wieczór - donosi w sobotę irański dziennik "Etemad". Mężczyzna poprosił sąd o pomoc, bo nie chce i boi się wracać do domu.

Angielscy lekarze ostrzegli, że powszechny na Wyspach Brytyjskich zwyczaj picia na umór może w przyszłości skutkować gwałtownym wzrostem przypadków starczej demencji.

Dwóch Polaków zginęło w sobotę, kiedy samochód, którym jechali, uderzył w drzewo. Do wypadku doszło w komitacie (województwie) Veszprem na Węgrzech - podała agencja MTI.

Część historycznego centrum Wenecji znalazło się w sobotę pod wodą. Poziom wody w lagunie w wyniku tzw. "acqua alta" - wysokiej wody i deszczów wyniósł wczesnym popołudniem o 108 cm.

Film "Rezolucja 819" Giacomo Battiato wygrał festiwal w Rzymie zdobywając najważniejszą nagrodę publiczności. Włosko-francusko-polska produkcja, opowiadająca o dochodzeniu ws. zbrodni w Srebrenicy, otrzymała złotą statuetkę Marka Aureliusza.