Islamscy ekstremiści znaleźli dobrego dostawcę usług internetowych. Jest solidny, tani i przyjmuje karty kredytowe. Znajduje się w USA, w kraju przewodzącym w walce z terroryzmem.

Holandia jest krajem, który zaskakuje nie tylko osoby lubiące miękkie obuwie. Sporą niespodziankę może sprawić medialne poczucie sprawiedliwości Holendrów, którzy uznali terrorystę nr 1 na świecie za... niewinnego.

Życie w otoczeniu nowoczesnych technologii bywa niebezpieczne. Dla pracownika Tata Consulting Services zakończyło się wręcz tragicznie. Jego ciało odnalazł kolega - zwęglone, w pozycji siedzącej, tuż przed spalonym notebookiem.

Setki biczowników uczestniczyły w tradycyjnym pochodzie w stolicy Filipin Manilii. Okładając się po plecach chcieli odkupić swoje grzechy tuż przed rozpoczęciem obchodów Triduum Paschalnego.

W Wielkiej Brytanii zatrzymano 12 osób podejrzanych o terroryzm i związki z Al-Kaidą. Według mediów – z aresztowaniami trzeba było się pospieszyć, ze względu na niefrasobliwość urzędnika Scotland Yardu. Dwa dni temu tajne dokumenty dotyczące akcji sfotografowano w rękach komisarza wydziału antyterrorystycznego. Można było odczytać z nich m.in. nazwiska wytypowanych do zatrzymania.

Od czasu wyborów parlamentarnych w Mołdawii nie ustają niepokoje. Z jednej strony trwają protesty przeciwko komunistom, z drugiej władze "żegnają" kolejnych obywateli Rumunii. Po ambasadorze czas na dziennikarzy, informuje w czwartek rosyjska agencja RIA-Nowosti. Podczas, gdy we wtorek nie pozwolono na wjazd 19 dziennikarzom, trzech właśnie wydalono z kraju.

Niewielu już wierzy w cud we Włoszech. Armia ratowników nie ustaje w przeszukiwaniu gruzów kolejnych budynków, ale od 30 godzin znajduje tylko ciała. Za zaginione uznanych jest nadal nawet 30 osób.

To już potwierdzone - Partia Komunistów Republiki Mołdawii wygrała wybory w Mołdawii zdobywając 49,48 procent głosów. Oficjalne dane niedzielnych wyborów parlamentarnych ogłosiła Centralna Komisja Wyborcza - to właśnie przeciw takim wynikom - które opozycja uważa za sfałszowane - od kilku dni na ulicach Kiszyniowa trwają ostre protesty.

Po "wielkim sukcesie", jakim było rzekome wyniesienie satelity na orbitę, północnokoreański lider Kim Dzong Il znów tryumfuje. Po raz kolejny został wybrany przez parlament kraju na stanowisko przewodniczącego Narodowej Komisji Obrony, najwyższe stanowisko w kraju.

Do rejonu, w którym doszło w środę do uprowadzenia kontenerowca "Maersk Alabama", przybył nad ranem amerykański niszczyciel USS "Bainbridge". Wcześniej amerykańska załoga odzyskała kontrolę nad statkiem - potwierdził duński armator Maersk Line. Piraci opuścili statek, ale wzięli ze sobą jednego zakładnika, prawdopodobnie kapitana.

89-letni John Demjaniuk, oskarżony o zbrodnie wojenne, wywalczył kolejne odroczenie deportacji z USA do Niemiec, której miał podlegać od środy. Imigracyjna Rada Odwoławcza postanowiła, że może on pozostać w USA do czasu rozpatrzenia jego apelacji od decyzji o ekstradycji.

Wciąż nie mogą zaznać spokoju mieszkańcy L'Aquili, miasta nawiedzanego ostatnio przez tragiczne w skutkach trzęsienia ziemi. Co najmniej dwa silne wstrząsy wtórne dały się odczuć w rejonie miasta w nocy ze środy na czwartek.

Czy zadajecie sobie pytanie: skąd tylu masowych morderców w USA w ostatnich tygodniach? Jeśli tak, to odpowiedź przynieść mogą analizy amerykańskich naukowców, którzy wiążą to tragiczne zjawisko z kryzysem i recesją.

Chiński sąd skazał na śmierć dwóch Tybetańczyków za udział w zeszłorocznych zamieszkach w stolicy Tybetu. Wyroki potępiło Tybetańskie Centrum Praw Człowieka i Demokracji.

Akcja poszukiwania ludzi pod gruzami w mieście L'Aquila oraz w ponad 20 okolicznych miejscowościach nadal trwa. Ratownicy wydobyli 272 ciała, jednak od wtorkowego wieczora nie odnaleziono nikogo żywego. Dodatkowo inżynierowie ostrzegają, że wiele nadwyrężonych podczas kataklizmu budynków może się zawalić.

To było wielkie święto dla dziesiątków północnych Koreańczyków, którzy zebrali się na wielkim wiecu poparcia dla przywódcy Kim Dzong Ila. Wszystko to z okazji rzekomego udanego wystrzelenia rakiety dalekiego zasięgu.

Samolot tureckich linii lotniczych lecący ze Stambułu do Tbilisi omyłkowo wylądował w środę na lotnisku wojskowym zamiast międzynarodowym - podały gruzińskie władze.

Somalijscy piraci znów dali o sobie znać. Tym razem uprowadzili na Oceanie Indyjskim eksploatowany przez USA duński kontenerowiec, na pokładzie którego znajduje się 20 Amerykanów.

- Banda cygańska - mruczą pod nosem policjanci i zmuszają zatrzymane dzieci do bicia się nawzajem i obnażania. W tak drastyczny sposób słowaccy funkcjonariusze potraktowali tuż po zatrzymaniu kilku młodych Romów. Dowodem horroru są nagrania z telefonu komórkowego jednego z funkcjonariuszy.

Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair krytykuje papieża Benedykta XVI za jego postawę ws. homoseksualizmu. Blair zakwestionował "głęboko okopaną" - jak ją nazwał - postawę papieża odnośnie odmiennych preferencji seksualnych. Uznał też, że "nadszedł czas, by papież ją przemyślał" - donosi środowy "The Times".