Dwoje chińskich dzieci zmarło, a blisko 1,2 tys. jest chorych po spożyciu produkowanego w Chinach mleka w proszku. Produkt został skażony melaminą - toksyną, która spowodowała w zeszłym roku śmierć i chorobę tysięcy zwierząt domowych w USA.

Gdy bogata indonezyjska rodzina postanowiła pomóc ubogim rodakom, nie spodziewała się, że jej dobroczynność przyczyni się do śmierci kilkudziesięciu osób.

Zgodnie z zapowiedziami nigeryjscy rebelianci zaatakowali kolejną platformę wiertniczą w rejonie delty Nigru. Po niedzielnym ataku na placówkę firmy Chevron, tym razem ofiarą napaści był koncern Royal Dutch Shell.

Ponad 20 tys. mieszkańców teksańskiego miasta Galveston nie chciało uciekać przed huraganem Ike. Teraz ratownicy obawiają się, że wielu z nich mogło zginąć. Na razie odnaleziono pięć ciał.

O tym, że wyścig po prezydenturę jest bardzo kosztowny wiadomo nie od dziś. Ale tegoroczna walka między Barackiem Obamą a Johnem McCainem jest wyjątkowo dolarożerna.

Przyczyną niedzielnej katastrofy samolotu Boeing 737-500 w Permie, w której zginęło 88 osób, była przypuszczalnie awaria silnika - poinformowali śledczy badający okoliczności wypadku. - Rozrzucone w promieniu czterech kilometrów odłamki Boeinga sugerują, że nie tylko silnik, lecz także cała maszyna eksplodowała jeszcze w powietrzu - ocenił ekspert ds. lotnictwa Anatolij Kwoczur.

Haiti miało ostatnio wyjątkowo mało szczęścia. Przez kraj przeszły trzy huragany: Gustav, Ike i Hanna. Poszkodowani czekają na pomoc. Z odsieczą ruszają celebryci - rodowity Haitańczyk, piosenkarz Wyclef Jean oraz hollywoodzki aktor Matt Damon.

Około 30 osób zginęło w boliwijskim departamencie Pando. W ostatnich dniach dochodziło tam do starć między opozycją a zwolennikami socjalistycznego prezydenta Evo Moralesa. Jak informują władze, ofiar może być jeszcze więcej.

Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina. Za co? Za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i "zbyt emocjonalnie" na nią zareagował - pisze brytyjski dziennik "Daily Telegraph". Deklaracja w tej sprawie zostanie opublikowana w poniedziałek.

Personel brytyjskiego MSZ miał trudności ze zredagowaniem zapisu rozmowy szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Davidem Milibandem. Roiło się w niej od słów, powszechnie uznawanych za obraźliwe, a w języku angielskim zaczynających się na literę f... Ławrow przyznał, że użył niecenzuralnego słowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ.

W katastrofie rosyjskiego samolotu pod Permem na Uralu mogło być więcej ofiar - aż 45 osób nie zdążyło wejść na pokład. Boeing 737 rozbił się w niedzielę. Nikt nie ocalał. Zginął m.in. doradca byłego prezydenta Rosji, generał Giennadij Troszew.

Nie ustają spekulacje dotyczące zdrowia północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Ila. Według japońskich mediów dyktator 14 sierpnia doznał udaru i przeszedł operację kierowaną przez specjalnie sprowadzonych z Chin pięciu wojskowych lekarzy.

Niezidentyfikowana łódź podwodna wpłynęła na japońskie wody terytorialne - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej Japonii.

Waszyngton coraz mniej ufa prezydentowi Gruzji Micheilowi Sakaszwiliemu - donosi niemiecki "Der Spiegel". Według gazety amerykańscy politycy zaczynają twierdzić, że Saakaszwili to hazardzista, który sam wywołał krwawą wojnę na Kaukazie i okłamał Zachód.

Sześcioro dzieci zginęło a dwanaście zostało rannych na skutek eksplozji ładunku wybuchowego w Afganistanie. Dzieci znalazły go przy wiejskiej drodze.

- Budujmy pojednany świat. Nie słuchajmy tych, którzy twierdzą, że ludzie są więźniami fatum - mówił Benedykt XVI podczas mszy odprawianej w Lourdes. Niedziela jest trzecim dniem pielgrzymki papieża do Francji.

Nigeryjscy rebelianci znów atakują. Tym razem celem napaści stała się jedna z platform naftowych koncernu naftowego Chevron w Nigerii. Ruch na Rzecz Wyzwolenia Delty Nigru (MEND) ogłosił "wojnę naftową".

Czarne dni turystyki w Wielkiej Brytanii. Po tym jak piątek upadła agencja turystyczna i linie lotnicze XL, o bankructwie turystycznej firmy K&S Holidays poinformowali w niedzielę przedstawiciele brytyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.