Wspólna akcja antynarkotykowa Amerykanów, Kanadyjczyków i Meksykanów była żmudna i długotrwała, ale w ostatecznie przez 21 miesięcy udało im się aresztować 750 osób i przejąć 23 tony narkotyków. Ostatnią grupę podejrzanych - 52 osoby - zatrzymano w środę.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zaapelował do państw członkowskich NATO, by solidarnie dzieliły między sobą ryzyko i ciężary operacji w Afganistanie. Zarzucił też państwom członkowskim brak jedności w Sojuszu. Szef dyplomacji wygłosił przemówienie otwierające sympozjum poświęcone NATO z okazji 60. rocznicy powstania Sojuszu.

USA będą realizowały umowę z Polską przewidującą m.in. przekazanie jej rakiet obronnych Patriot - poinformował przebywający z wizytą w USA minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski po rozmowie z sekretarz stanu Hillary Clinton.

- To cud, że nie było więcej ofiar - tak o katastrofie tureckiego samolotu w Holandii mówi minister transportu Binali Yildirim. Tymczasem linie lotnicze Turkish Arline do których należał samolot potwierdziły, że w katastrofie zginęło 9 osób, a ponad 50 zostało w różnym stopniu rannych. Wśród zabitych są trzej piloci Boeinga.

Na sześć lat więzienia skazał sąd w Monachium 73-letni niemieckiego neonazistę Horsta Mahlera. Niemiec był oskarżony o negowanie Holokaustu oraz podżeganie do nienawiści rasowej.

Rubina Ali i Azharuddin Ismail - dwójka małych aktorów, którzy odegrali dziecięce role w nagrodzonym Oscarami obrazie "Slumdog. Milioner z ulicy" - doczekali się nagrody za swoją pracę. Indyjskie władze poinformowały właśnie, że rodziny dzieciaków dostaną domy.

Po ponad 30 latach pracy w jednym z supermarketów w Berlinie Barbara Emma została zwolniona z pracy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że powodem była pomyłka na 1 euro i 30 centów.

Azam Amir Kasab - jedyny z terrorystów, który ocalał z ubiegłorocznego zamachu w Bombaju - usłyszał w środę zarzuty. Lista jest długa. Zamachowiec odpowie między innymi za "toczenie wojny" przeciwko Indiom. Jeśli zostanie uznany za winnego, czeka go śmierć.

Choć już większość zapomniała o sylwestrze są tacy, którzy dopiero dziś zaczynają Nowy Rok. Tybetańczycy rozpoczynają wielkie święta. Jednak tym razem obchodzone jest mniej hucznie niż zawsze. - Nie mamy czego świętować. Wspominamy tych, którzy zginęli - mówią.

Izrael grozi nowym atakiem na Strefę Gazy. - Jeśli przemyt broni do Strefy będzie trwał, nowa operacja będzie nieunikniona - te słowa padły w środę z ust ustępującej izraelskiej minister spraw zagranicznych Cipi Liwni.

- Minister nie będzie walczył o tarczę. Nie będziemy naciskali, by koniecznie realizowano ten projekt - tak o rozpoczynającej się właśnie wizycie szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego w Stanach Zjednoczonych mówi rzecznik resortu Piotr Paszkowski.

Najprawdopodobniej już w najbliższym czasie każdy, kto będzie chciał skorzystać z usług pań o lekkich obyczajach i zostanie złapany przez milicję będzie musiał zapłacić mandat. Pomysłodawcami nowej ustawy, która ma wejść w życie na Ukrainie, są deputowani z Bloku Julii Tymoszenko.

Zmarł 6-letni syn Davida Camerona, przywódcy opozycyjnej partii w Wielkiej Brytanii. Ivan zmarł dziś nad ranem – podały brytyjskie media, powołując się na informacje przekazane przez rzecznika Partii Konserwatywnej.

Wczoraj trafił do Moskwy. Dzisiaj tamtejszy Sąd Rejonowy oczyścił go z zarzutów seksualnego molestowania współwięźnia w kolonii karnej. Chodzi o byłego szefa koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego, którego w rosyjskiej stolicy czeka kolejny proces.

Amerykańska baza w Kirgistanie zamknięta. Okazuje się, że Stany Zjednoczone mogą liczyć w tej kwestii na pomoc Uzbekistanu i Turkmenistanu. Państwa te zgodziły się na tranzyt przez ich terytorium niewojskowych dostaw do sąsiedniego Afganistanu - podała w środę agencja Reutera, powołując się na rosyjski Interfax.

Lodowce Antarktydy topią się szybciej niż przypuszczano. Zjawisko to jest wynikiem ocieplania się klimatu. Naukowcy ostrzegają, że może to doprowadzić do gwałtownego podniesienia poziomu wód.

Zjednoczenie Polskie nie odpuszcza publicyście "The Times" Gilesowi Corenowi, który na łamach tej gazety nie raz dawał upust swoim antypolskim uprzedzeniom. Największa w Wielkiej Brytanii organizacja polonijna wniosła przeciwko dziennikarzowi skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Francuzi, w tym wymiar sprawiedliwości, mają najwyraźniej więcej poczucia humoru niż Amerykanie. Ci ostatni oburzali się za rysunek szympansa, który rzekomo był Barackiem Obamą, Francuzi zaś uznali, że satyra ma swoje prawa.

Hiszpańska opozycyjna Partia Ludowa wniosła przeciwko sędziemu Baltasarowi Garzonowi akt oskarżenia. Partia chce, by sędzia zrezygnował z prowadzenia śledztwa w sprawie korupcji wśród urzędników państwowych.

Zwycięstwo ZSRR w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej nie powinno podlegać żadnej dyskusji, uznał rosyjski minister Siergiej Szojgu i zaproponował karanie tych, którzy wątpią w zasługi narodu radzieckiego.