Kontrolowane przez saudyjskiego biznesmena Tareka Mohammeda bin Ladena konsorcjum wybuduje pierwszy most przez Morze Czerwone. Konstrukcja ma połączyć Jemen i Dżibuti i kosztować kilkanaście miliardów dolarów.

Sześć osób zostało uratowanych z powodzi w północno-zachodniej Australii. Chaos zapanował tam po ulewnych deszczach, które nawiedziły region w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Nissim Nasser, który sześć lat przesiedział w izraelskim więzieniu za szpiegostwo, został deportowany do rodzinnego Libanu. Przyjęto go tam jak bohatera narodowego.

W Bangkoku rozpoczął się proces Christophera Neila - Kanadyjczyka oskarżonego o pedofilię. Jeśli są uzna go za winnego, może trafić do więzienia nawet na 20 lat.

To był dom dla bohaterów "Blues Brothers", "Wodnego Światu" czy nawet "Parku Jurajskiego". W sercu Fabryki Snów spłonęło Universal Studio - jedno z najsłynniejszych miejsc kinematograficznego świata. Pożar, jak twierdzą świadkowie, mógł być spowodowany przez efekty pirotechniczne wykorzystywane podczas zdjęć do jednego z filmów.

Rządząca w Macedonii prawicowa partia WMRO-DPMNE zwyciężyła w niedzielnych przedterminowych wyborach parlamentarnych - takie wynik przedstawiła macedońska komisja wyborcza po przeliczeniu głosów z 97 proc. lokali wyborczych.

W Paryżu w wieku 71 lat zmarł Yves Saint Laurent - przez wielu uważany za najwybitniejszego projektanta mody XX wieku. Przyczyną śmierci była długoletnia choroba.

Hillary Clinton wygrała prawybory w Portoryko, blokując tym samym Barackowi Obamie zebranie "magicznej" liczby 2118 głosów potrzebnych do uzyskania demokratycznej nominacji. Zgodnie z przewidywaniami, wszystko rozstrzygnie się na konwencji partii w Denver.

Papież nie przyjmie na audiencji żadnego szefa państwa i rządu, przybywającego do Rzymu na szczyt FAO - zdecydował Watykan. Dlaczego? By uniknąć kłopotliwego spotkania Benedykta XVI z prezydentem Iranu Mahmudem Ahmadineżadem. Ten wszelkie decyzje papieża "weźmie pod uwagę".

Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych podczas strzelanin, do jakich doszło w trakcie wyborów parlamentarnych w Macedonii. W północnej części kraju głosowanie zostało przerwane, a co najmniej 20 lokali wyborczych zamknięto.

W XXI wieku na świecie wciąż głoduje ponad 850 milionów ludzi - czyli więcej niż łączna liczba ludności w USA, Kanadzie i Unii Europejskiej. W wyniku niedożywienia lub chorób z nim związanych co 5 sekund ktoś umiera. W Warszawie, tak jak w innych 70 państwach na świecie ulicami przeszedł Marsz Solidarności z Głodującymi.

Wielu marzy by uprawiać ten zawód. Bycie dziennikarzem to z pewnością pasjonujące zajęcie, jednak nie pozbawione ogromnego ryzyka. W ostatnim półroczu na świecie zostało zabitych 28 dziennikarzy.

Polski patrol w Afganistanie został zaatakowany z granatników przeciwpancernych i karabinów maszynowych, prawdopodobnie przez talibów. Jeden z żołnierzy został ranny, ale jego życiu nic nie zagraża.

Sztab Baracka Obamy powiadomił w sobotę, że ubiegający się o stanowisko prezydenta USA polityk odszedł po 20 latach z kościoła w Chicago kierowanego przez kontrowersyjnego pastora Jeremiaha Wrighta. Obama nie uzasadnił swojej decyzji.

Sześć osób zatrzymano w Londynie w nocy z soboty na niedzielę, gdy imprezą w tutejszym metrze tysiące ludzi żegnały bezkarne picie alkoholu w środkach miejskiej komunikacji.

Zgodnie z planem i bez problemów wystartował z przylądka Canaveral na Florydzie wahadłowiec Discovery. Jego celem jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS), gdzie powinien dolecieć w poniedziałek.

Wizyta Nicolasa Sarkozy'ego w Polsce, decyzja rosyjskiego sądu w sprawie mordu w Katyniu i wstrząsający raport o przestępstwach Błękitnych Hełmów - to najważniejsze tematy, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu w tvn24.pl.

Ponad 200 tys. miłośników lotnictwa wzięło udział w corocznym pokazie "ILA 2008" na lotnisku Schoenefeld w Berlinie. Główną atrakcją imprezy jest prezentacja największego pasażerskiego samolotu na świecie - Airbusa A380. Nie zabrakło także doskonale znanego polskiemu wojsku myśliwca F16.

Rosyjskie ministerstwo obrony wysłało do Abchazji oddział wojsk kolejowych. Resort zapewnia, że żołnierze nie są uzbrojeni, a ich misja będzie polegać na poprawieniu stanu infrastruktury. Gruzini nazwali to posunięcie "agresywnym".

Należąca do Brytyjczyków warta blisko 4,5 miliona funtów willa w Hiszpanii została zdemolowana przez czterystu nastolatków. Rozbrykanych gości sprowadziła na imprezę 16-letnia córka właścicieli domu, która zostawiła zaproszenia na portalach społecznościowych.